Jak otevřít krtka se zničenym uzávěrem

Od: Datum: 08.12.16 15:47 odpovědí: 10 změna: 24.12.16 13:48
Dobrý den. Mamka mi dnes vrátila krtka (čistič na odpady), který má dětskou pojistku. (musí se zatlačit a odšroubovat) jenže nějak dokázala pojistku zkazit, takže je jedno jak tlačím, protože víčko se protáčí vždy. Je nějaká šance otevření nebo mám láhev rozříznout a přesypat jinam?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.16 15:55

Tyto uzávěry "miluju" někdy je to fakt těžké otevřít. Pokud fakt nejde rozřízla bych a přesypala ,ale já ho většinou spotřebuji najednou-takže bych neměla starost co s ním... Ono dát jen trochu, je naprdlačku :-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.12.16 16:03

Pozorně se koukněte na žlutý uzávěr ze všech stran, není tam na spodní části víčka /viz foto - přechod žlutého na bílou lahev/ nějaká nepravidelnost, malý půlkruh akorát na otisk palce? Přiložíte palec, ukazováček na opačnou stranu, mírně zmáčknete víčko prsty k sobě a otočíte víčkem, mělo by se to dát otevřít. Někdy to chce jemně, s citem.

Jinak siki kleště.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.12.16 16:17

Tohle víčko se nemačká z boku, ale zezhora...

Takže to někdo zkoušel otevřít a málo na něj tlačil a ožvejkly se zoubky díky kterým se to má otevřít...

Já bych to vzal silou za tu žlutou část víčka a prostě bych jí utrh.

.

Jinak si nějak nedovedu představit smysl nasypat celý obsah najednou do odpadu. Vždyť je toho strašně moc a akorát to ten odpad ucpe.

Datum: 08.12.16 16:41

Úzkými štípačkami, nebo velmi opatrně ostrým nožem, bych od kraje nastřihl to horní žluté víčko, aby šlo sejmout a pod ním zůstane použitelný ten skutečný uzávěr.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 24.12.16 13:48

Díky, žluté víčko jsem odřezal a je pod ním normální víčko, které jde krásně. ;) Děti tu nemáme a kočka to neotevře, takže to problém nebude.

Díky a hezké Vánoce ;)

Datum: 08.12.16 16:46

Já bych odřezala z víčka část, ale ponechala bych ji. Po odsypání bych výřez víčka vrátila na své místo a izolepou bych přelepila.

doplněno 08.12.16 17:18:

asd1, přečti si otázku ještě jednou! Tazatel ví, co je dětská pojistka na uzávěru.

Ohodnoceno: 2x

Od: asd1
Datum: 08.12.16 17:04

Asi seš děcko ;)

Co největší silou zatlačit a pomalu povolovat, tak aby se zuby neprotáčely (nejspíš jsou "očesané). Pokud to nepomůže tak žlutou část víčka nastřihnout, sundat a dostaneš se k uzávěru...

Holt někdy se to s bezpečností přehání... I když lepší je když se nedostane ani dospělej než když to děcko snadno otevře...

Datum: 08.12.16 17:21

Protože je víčko složeno ze dvou částí,které se proti sobě protáčejí,tak bych obě části provrtal malým vrtáčkem a prostrčil šroubek,hřebík či kolíček.Tím se obě části víčka spojí a půjdou otočit společně.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Od: moulinrouge
Datum: 10.12.16 17:25

Autora tohohle uzávěru na krtkovi by měl někdo pověsit za pytel (možná za to může fušerácký výrobce). Dvakrát jsem otevřel jako nic a do třetice jsem musel tlačit tak až jsem si málem serval pupika...nakonec otevřel ale ...

Datum: 10.12.16 17:47

On je třeba proti dětem uzávěr na plechovkách s ředidlem (Kdo by nechal plechovku se mradlavým ředidlem ve spíži dosahu dětí? Navíc to jako balení potravina vůbec nevypadá.), který se musí naopak stisknout k sobě, jenže pak se to celé začne protáčet v tom plechu. Nebo velká plastová pixle s chlorem so bazénu, s tou taky vždy zápasím, copak toto by si někdo dal do spížky?

Otevírání těchto uzávěrů je jeden z případů, kdy mluvím, někdy i křičím velmi sprostě.*zed*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.