Dvojzásuvka - 2x zalomená vidlice

Od: Datum: 08.12.16 13:11 odpovědí: 7 změna: 08.12.16 15:57

Zdravím,
mám k dispozici dvojzásuvku (bohužel verzi, která nemá jednu ze zásuvek pootočenou) a potřeboval bych do ní připojit lednici a prodlužovací kabel. Oboje má zalomenou vidlici.

Bohužel jsem nebyl schopen najít prodlužovací kabel který by měl vývod napřímo, nebo třeba do strany.

Napadají mě jen dvě řešení, výměna vidlice u prodlužky nebo jako krajní možnost výměna zásuvky. Nebo eixstuje nějaké další?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 08.12.16 13:47

no existuje http://www.softcom.cz/eshop/r…uvka-s-vypinacem_d154179.html

doplněno 08.12.16 13:49:

zkus zagooglit rozdvojka s vypínačem

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.12.16 13:49

Podle mých zkušeností se tam ty dvě vidlice dají nacpat za použití přiměřeného násilí.

Nicméně výměna vidlice nebo zásuvky je asi jediné řešení. Já bych měnil zásuvku.

http://www.elima.cz/obchod/55…cenou-dutinou-abb-p-6056.html

Datum: 08.12.16 15:34

Jethrovu odpověď doplním fotkou. Ovšem není to moc vhodné u vidlic, které se často odpojují.

Od: kozlik
Datum: 08.12.16 14:29

Výměna zásuvky je myslím dobrým řešením. Jedbodušším řešením by mohla být rozdvojka a pokud z nějakých důvodů nemusí být nutně s vypínačem tak třeba např. tato: http://www.dstechnik.cz/zasuv…jka-mini/orno-r-270-5567.html.

doplněno 08.12.16 14:38:

Ještě mne napadá, že pokud některá z vidlicí je rozebirátelná tak se po rozebrání u některých vidlic dá otočit tak aby po zasunutí do zásuvky kabel vedl jiným směrem (nahoru nebo na stranu).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.12.16 14:56
Já bych vyměnil tu starou dvojitou za novou, trojitou. Ta má vývody po 120°, nepřekáží si.
.
Když jsme u těch výměn, já jsem u rychlovarné konvice a topinkovače vyměnil obyčejné zástrčky za zástrčky se zásuvkou. Klasická zástrčka má "na zádech" integrovanou zásuvku. U nás se běžně prodává.
Konvice a topinkovač jsou stále zasunuté v dvojzásuvce, a do jejich zástrčkozásuvky se připojuje podle potřeby ještě ponorný mixér, kafemlejnek, robot, prostě další elektrospotřebič.
Také u vrtačky a rozbrusovačky mám takové zástrčky, ne vždy se na fušce najde dost zásuvek nebo prodlužovací kabel. Potom mám i tři mašinky z jedné zásuvky.
Dobrá poznámka kozlíka. S tím otočením střev zástrčky o 90 nebo 180°. Jen bohužel nové zalité vidlice už jsou skoro všude.

Datum: 08.12.16 15:08

Řešení je určitě k dispozici.Ale je nutno si uvědomit,že některé spotřebiče se zalisovanou a nerozebiratelnou vidlicí je po výměně této zbavena možnosti reklamace.Mi se to omylem podařilo u pračky.Chvála všem bohům se chová slušně a neustále funguje(fuj,fuj,fuj.)

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: dedek83
Datum: 08.12.16 15:57

Děkuji všem za příspěvky.

Trochu to shrnu - je jisté, že výměna zásvuky by bylo ideální řešení, 15 minut a hotovo. Problém je, že se jedná o starou administrativní budovu a musel bych se správcem řešit přístup k jističům a navíc kdoví kolik kanceláří jede na jeden jistič, proto ji beru jako krajní řešení.

Že přijdu ucvaknutím vidlice o záruku je mi jasné, proto bych spíše cvakal tu prodlužovačku než lednici :).

Díky @hejkal, tohle řešení dokonce doma používám, nechápu, že jsem si nevzpomněl, viz. obrázek. Navíc mi přijde i takové nejvíce elegatní.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.