Vytápění stavby - podkroví

Od: Datum: 08.12.16 11:16 odpovědí: 4 změna: 08.12.16 13:09

Zateplil jsem podkroví, dělám sádrokarton a křehnou mi prsty. V přízemí i v suterénu mám do komína zapojené petry, ale v podkroví jsem na díru do systémového komína pozapomněl a teď už ji tam jednoduše nedodělám (vivat nové technologie). A přijde mi zbytečné rozhicovat sklep a přízemí, jen proto aby se do podkroví dostalo pár stupňů navíc.

Jaké vytápění stavby v podkroví byste doporučili z hlediska nákladů na provoz? Nějaký přenosný radiátor - konvektor s ventilátorem? Nebo radši nějaké topidlo na 10kg plynovou bombu?

Nechci to honit na 15st, stačí mi nějakých 5-8st a nejde ani tak o ty prsty, jako spíš aby se dalo i tmelit a pak to kvůli zimě napraskalo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.12.16 11:39
avatar

naprostá pohoda s https://www.sbazar.cz/bo.be/detail/20403824-teplomet

Na stavbu jsem kupoval dva, přes zimu se makalo a případně jsem to nechal pro vysychání zdiva přes den - dva puštěno. Super a levný.


doplněno 08.12.16 13:00:

K těm ohřevům s foukáním - bacha na ně - to dokáže pěkně nachladit...

Ten "můj" teplomet jen září teplem a kam ho namíříte, cca 3x3x3 metry je krásně teploučko. Pořizovačka skoro zadarmo - rychle topí, rychle se vypne - nemusíte běhat přikládat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 08.12.16 12:02

Dobrý den

Pokud jde o temperování podkroví, pak k tomu aby se tam teplo "dobře dostalo " ze spodní části kde topíte petrami není opravdu třeba aby jste dole kvůli tomu "extrémně haicoval" protože teplo velmi dobře stoupá nahoru, není k tomu třeba žádného ventilátoru ani složitých rozvodů. Takže by to šlo i pomocí vhodných průduchů či využít průchodů apod., jestli to tedy technicky lze. Výhodou takové temperace je i v případě uzavíratelných otvorů jistá "regulace" tzn. budete-li mít náhodou dole přebytky jednoduše pustíte nahoru a naopak, při tom lze v horní části udržet teplotu bez problému nad nulou i při nižších výkonech ba i daleko více, pochopitelně záleží na celkovém vytápěném objemu X výkonu peter protože jde pouze o (5kw) Já takového systému užívám zatím pouze k "temperaci" tzn. otvory jsou zatím spíše zavřené a i tak je tam jen "pasivně" od kamen dole cca 7-9 stupňů...čili při otevření naběhne bez problému pokojová teplota ale jak jsem psal vše je také o vytápěných objemech X výkonu kamen, za zkoušku to ale stojí (jestli to není technicky nemožné)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 12:16
avatar

pokud to máte jenom na práci tak jedno či dvě el topidla s ventilátorem/zas tak moc to nestojí i nové/-výhoda je i ta že proud teplého vzduch můžete pustit pěkně na sebe popřípadě na místo kde pracujete-jedno mám v garáži a když tam jsem-pohoda-samozřejmě je tu nějaká spotřeba a taky musíte zohlednit kde to používáte a co třeba zrovna děláte- lepite- pokud tam jsou nějaké acetonové výpary a podobně- to asi nebude moc vhodné...pěkný den

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 13:09

Díky za tipy, nepotřebuju to ani tak pro sebe jako pro zpracovávaný materiál. Takže se taky přikláním spíš k tomu horkovzdušnému radiátoru (konvektoru), který to zvládne rychleji. Už jem vyčetl, že ty plynové "turbíny" jsou vhodné jen na otevřené stavby (kvůli spalování kyslíku).

Ještě přemýšlím nad olejovým radiátorem, protože ten bude hřát i potom co odjedu. Nějak totiž nemám odvahu tam cokoliv nechat zapnuté bez dozoru.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.