Podlaha skladba

Od: Datum: 07.12.16 22:18 odpovědí: 3 změna: 08.12.16 17:35

Dobrý den, ve starším přízemním domku opravu podlahu..Spodek je betonsuchý a vršek chci plovoučku.

beton je skoro rovný.

Může vypadat takto skladba od spodu? beton - hobra 16mm - klasická plovoučka?

1/nebude se hobra pod plovoučkou stlačovat a tím tedy se bude plovoučka hýbat?

2/ v jedné místnosti je dlažba..Mohu dát hobru na dlažbu a pak hned plovoučku?

3/mám dát mezi beton a hobru nějakou textilii?

4/ bude hobra nějakým způsobem nasávat vlhkost a tím následné zdravotní problémy?

moc děkuji za rady. P.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.16 06:39

Z jakého důvodu hobra, použijte rovnou podklad pod plovoucí podlahu, pokud vyberete v síle 6 nebo 8mm tak zcela v pohodě, hobru bych již dnes nevolil, zejména pokud se jedná o přízemí, tu snad do patra jako kročejovou izolaci.

Ohodnoceno: 0x

Od: krtek*
Datum: 08.12.16 07:13
to je teda nesmyslná odpověď :) "Z jakého důvodu hobra, použijte rovnou podklad pod plovoucí podlahu..." hobra je podklad pod plovoucí podlahu.. já bych teda podklad nejdřív zniveloval, aby byl podklad rovný..když nebude rovný, plouvoučka se bude houpat, budou tam hluchá místa a také se vám může stát, že se lamely do sebe nemusí zacvaknout když budou v místě nerovnosti. já bych vylil třeba 0,5cm nivelačky a pak 2x5,5mm hobry a na to plovoučka..

Datum: 08.12.16 17:35

Pokud je tam už hotový beton,tak bych na něj položil hydroizolaci(ipu) a na ni klidně tu hobru.Protože není potřeba kročejové tlumení,tak hned na to plovoučku.

JB

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.