Mokro dole u komína

Od: Datum: 07.12.16 21:41 odpovědí: 5 změna: 08.12.16 09:25
Dobrý večer, mám takový problém tento rok jsem začal topit peletami a asi po třech dnech topeni jsem si všiml vody dole u komína nejdříve jsem si myslel že je to tím že je to nový Komin a tak ze se odpařuje voda z lepidla kterým je cely komín potaženy , ale i po 14 dnech je to pořad stejné a možná že i je tam víc mokro poraďte mi prosím čím to je nebo co mám dělat předem děkuji za odpověď Horváth
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.16 21:51

Zdravím,
aby se vůbec dalo nějak odpovědět (či spíše vést spekulace, čím to je), měl byste upřesnit aspoň některé věci - kde přesně (uvnitř komínu apod.) je voda, o které píšete, jaký má komín základ, čím vytápíte (kotel či kamna) a třeba také jaký má komín tah či jak moc topíte, protože čím studenější spaliny jdou do komínu, tím větší možnost srážení vlhkosti v průduchu je (komín se neprohřeje a studeném materiálu se vždycky má snahu za určitých podmínek srážet voda (např. jako na okenních sklech).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.12.16 22:19

jak se píše,nízká teplota spalin,tedy kondenzace par v komíně,tím padem urcitě máte na dně komína kondenzační jímku od kud se odvádí kondenzat,a deštová voda,,pokud ne je problém,je to ukor učinosti kotle,starý topily do komína

doplněno 07.12.16 22:21:

jestě koukněte jetli mate samot vložku s vatou jestli máte dobré větrání vaty dole mřížka nahoře pruduch pod krycí deskou

Ohodnoceno: 0x

Od: janm*
Datum: 08.12.16 01:41

Zdravím

Pelety jsou spalovány s vyšší účinností tudíž komín se již tak neprohřeje podobně jako je tomu např. u plynu, v tom případě pak přirozeně dochází ke kondenzaci, chtělo by to zřejmě jímku kondenzátu + odvod nebo odpar, není-li půjde jistě i upravit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.12.16 05:43

Pane Hrváte, dobrý den.

Musím souhlasit s kolegy, neboř je málo informací. Máte konenzační jímku a odvod vody? Máte foto místa, kde je voda?

Jaký máte komín?

Ohodnoceno: 0x

Od: horvath
Datum: 08.12.16 09:25

Dobrý den, na kondezační jimku se podívám jestli tam je a co se týká fota nafotím to , a komín mám klasickou zkladačku která je přístavena z venčí na kotelnu s betonovým základem cca. 90 cm do hlubky a 50cm na šířku další info dám až budu doma .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.