Který přímotop

Od: Datum: 07.12.16 18:24 odpovědí: 9 změna: 08.12.16 17:37

Dobrý den ,potřebuji vyhřát koupelnu budu zapínat jen před ospchováním. Jedná se o místnost cca 3x3m.Který by jste doporučily:

teplovzdušný:

https://www.kuptotu.cz/sfh-80…0-tepl-ventilator-sencor.html

nebo

sálavé topidlo

https://www.okay.cz/ardes-435b/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.16 18:29
avatar

Ten Ardes ne. Jsou tam rozžhavené destičky a kapka vody udělá peklo! ;) Některý z teplovzdušných ventilátorů: http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=teplovzdu%C5%A1n%C3%BD+ventil%C3%A1tor

Vyberte si typ a najděte levného prodejce, který má vyzvedávací, úložné místo ve vašem městě. Nebudete platit za poštu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radiator
Datum: 07.12.16 20:14

Vyzkoušeno obojí. Lepší je sálavé teplo umístěné na stěně a nasměrované přímo na osprchovanou osobu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.16 22:25
avatar

Přesně. Klasický infrák je nejlepší. Už dlouhá léta máme v koupelně tento:

https://www.a.cz/?idm=7&ida=7163

naprosto bez problémů, i těleso je stále původní.

U táty v paneláku jsem dal novější Etu, kde se dá regulovat i výkon - což je docela dobré vylepšení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 22:44

Nám sálavé teplo nevyhovuje. Máme infrazářič v chladné koupelně namontovaný, ale nepoužíváme ho. Hřeje jen ze strany, z které jste k němu natočený, vzduch zůstává chladný.

Takže používáme horkovzdušný, který zapneme cca 15 minut před vlastním koupáním. Měli jsme jich několik a zatím to u mě konstrukšně vyhrál tento: http://teplovzdusne-ventilato…eureka.cz/clatronic-hl-3379/#

Běžně stojí v Tescu a hobby marketech (prodávaný pod různými názvy) kolem 300 Kč. Mám koupené už tři, jeho výhodou je plochý tvar a nasávání vzduchu z obou stran, takže může stát i ležet a také to, že mřížka je kovová a plast celkem odolný, takže zatím na rozdíl od ostatních typů přežil i různé pády.


doplněno 08.12.16 14:35:

Ale no tak, nepsal jsem, že je mám všechny v koupelně. *smich* Topíme kotlem na tuhá paliva (není u nás plyn) a tak máme jeden v koupelně a druhý v obytné kuchyni, nebo se prostě přesune, kam je potřeba a používá se na krátké přitopení třeba na podzim, když nestojí za to roztápět kotel. A ten třetí mám na práci venku, třeba na urychlení schnutí barvy, když je chladno, a nebo když je extra velký mráz, tak se mi dokonce krásně vejde do zavřeného motorového prostoru TDI Octávie, připojím ho na časový spínač, který ho spustí ráno hodinu před startem. Je to nesrovnatelné, trápit motor, který má - 20 st, nebo startovat tichoučký pěkně rozehřátý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radiator
Datum: 08.12.16 08:43

Potěš koště. V koupelně mít 3 ks ventilátorů na vytopení = 6 Kw za hodinu. To už máte levnější provoz topit jedním přímotopem celý den na nižší teplotu a nenechat koupelnu vymrznout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 07:24
avatar

Sálavé teplo je bezvadné v koupelně, která je jakž takž vyhřátá. Říká se tomu temperovaná? Ale v koupelně, ve které je nějakých 10, 15ºC, sálavý přímotop nevyhřeje! A když, tak za velmi dlouho. Foukátko, které fouká horký vzduch a tím všechen vzduch v místnosti čeří, koupelnu vyhřele za pár minut. *hej*Takovou koupelnu, bez topení, mám a proto takhle radím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.12.16 14:48

*palec* Přesně tak to je, infrazářič umí subjektivně zlepšit tepelnou pohodu ve vlažné koupelně, ale studenou nevyhřeje (v mrazech máme v koupelně i kolem 5 st, i protože tam okénko zcela nezavíráme - mně to neva, mám tukovou izolaci, ale manželce a deckám topit musím) , ani když běží 1800 W poměrně dlouho, zřejmě proto, že vyzářené teplo sice ohřeje nasvícené předměty ale vzduch zůstává chladný, protože ten ohřátý od spirály a předmětů vystoupá ke stropu. Taky jsem byl z paneláku zvyklý na infrazářič, bez váhání jsem jej kdysi do baráku koupil a nainstaloval, ale po cca dvou měsících trápení,kdy ani po dvou hodinách vzduch neohřál jsem koupil klasické topítko s ventilátorem, které koupelnu vyhřeje za 15 min a na ten infrazářič na zdi se jen práší.

Další vlastností infrazářice je, že kam přímo nesvítí, to neohřeje, takže třeba vana, do které vlezete zůstane velmi studená, ručník, župan, pokud ho přímo nestrčíte na ozářené místo, tak taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 08.12.16 08:37

Sálavý - nedělá kravál, úspornější. A vhodně umístěný - nebál bych se i dvou, aby byl zmrlík mezi nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 17:37

Máme doma v koupelně 1,8x3m běžně 12°C bez nějakého temperování. Pro sprchování máme teplovzduch takový nějaký jak navrhujete a u stropu ve spoji se stěnou vedle sebe dva infráky natočené šikmo dolů 45°typ AKO BK 1201 S. Když si manželka zapne teplovzduch a infráky, má tam za pět minut 28°C a za dalších 5 minut saunu. Já si zapínám jen jeden infrák bez teplovzduchového ventilátoru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.