Výběr vhodného střešního syst

Od: Datum: 01.01.17 19:59 odpovědí: 3 změna: 02.01.17 08:45
avatar

Dobrý den poradci.

Měl bych tu dotaz pro znalé střešních systému.

Letos mě čeká rekonstrukce hospodářské budovy. Mimo jiné bude vyměněna kompletně střecha.

Tzn. Že bude udělán betonový věnec a poté pozednice a standartní dřevěná vazba + střešní latě s folii a krytina. S ohledem na účel budovy jsem předpokládal plechový satjam, nebo eurovlnu a podobný systém. Celou akci bych si vzhledem k tomu, že střecha je rovná, bez komínu, zákoutí úžlabin a jiných komplikací udělal sám. Takto jsem doteď uvažoval a mám i nějakou cenovou kalkulaci (dřevo + krytina vč. příslušenství jako lištování, hřebenáče, okapy apod.)Dokonce mám už již připravené a natřené palubky na podbití podhledu. Prostě precizně vše i přes to, že je to jen hospodářská budova.

Nyní jsem byl na návštěvě a tam mě známý přesvědčoval, že je to celé dnes hloupost dělat střechu konvenčním způsobem. Má zkušenosti se střešními PUR Palelama a tvrdí, že i kdyby dělal střechu třeba jen na králikárně, tak by nic jiného nepoužil. Úsporu spatřuje především v tom, že není třeba dělat žádnou náročnou vazbu a další úkony. Tak složí během 6 hodin panely a cenově bude v materiálu na stejné úrovni jako já.

S tímto nemám žádné zkušenosti. Tyto systémy mi spíše sedí na haly, obchody a vůbec moderní stavby a navíc bydlím na horách a je zde stále větrno.

Proto mám dotaz na Vás co máte zkušenosti s těmito systémy, jestli by jste mi tedy doporučili spíše zajímat se o střešní PUR panely než o klasickou konvenční stavbu střechy.

Velikost střechy 100 m2

Díky všem za názory.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gruntovnik
Datum: 01.01.17 23:20

Toto mě zaujalo. Sic s těmi panely osobní zkušenost nemám, ale orientačně znám ceny stříkaných izolací z PUR pěny a na tom cenově nic moc výhodné není, zvlášť ve srovnání s izolací minerální vatou, kterou si člověk udělá svépomocí. Jinak Vy střechu na hosp. budově snad nebudete potřebovat tepelně izolovanou. Neexperimentoval bych. Osvědčený je dřevěný krov a krytina. Za sebe bych se dokonce přimlouval ne za plech, ale za pálenou tašku nebo betonku.Cenově se tam lze vejít celkově do 300,-/m2.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.17 06:17
avatar
300 za metr tašek je sice hezkých a životnost oproti plechu je taky o generaci delší, ale pokud jde člověku o cenu, tak plechy jsou lehčí - trámy stačí slabší, spotřeba střešních latí je třetinová a metr polského trapézu se dá objednat už za 145- s dopravou zdarma. Takže je potřeba si rozhodnout jestli člověk dělá střechu na kůlnu pro sebe nebo pro své vnuky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.17 08:45
když jsem se rozhodoval co dat na barák za krytinu, tak plechová taška byla jasná volba...
záruka 30let, jednoduchá montáž, cena komplet krytiny včetně okapu a oplechovani 310/m2 (ruukki monterey)
hliníkova varianta je minimálně jednou tak drahá a pir panel ještě dražší.
U takto jednoduchého tvaru střechy trvá montáž ve dvou lidech 1-2dny a když se střechou něco stane tak ji jednoduše demontuju a krytinu vymenim.
jinak tedy pir/pur panely nejsou vůbec špatný materiál ale je to strašně drahé.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.