Potvory octomilky

Od: Datum: 07.12.16 13:58 odpovědí: 4 změna: 09.12.16 16:29

Dobrý den, před více jak měsícem se nám objevily v kuchyni octomilky, dostaly se se tam patrně s utrženou růží z jedné zpustlé zahrádky. Ač se snažíme jak snažíme, každý den se jich vyrojí odhadem 100, je to nekonečný boj, otvíráme okna, mlátíme je novinama, dokonce jsem udělali jakési pasti, (pet lahev do ní ovoce, překrytí igelitem, otvory pro vniknutí) a taky jsem koupili přímo past na octomilky, do této pasti se nám za 3 dny chytily 3 octomilky, do udělaných se jich chytilo daleko víc. Jenže stále se objevují, snažíme se po každém jídle dokonale uklidit, dokonce jsem jednu noc nechyli otevřené okno aby v mrazu zdechly. Jenže nic, jsou asi nezničitelné. Co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.16 14:08
avatar

Pokud se Vám dostaly do bytu s růží, nebudou to octomikly, ale smutnice. Vypadají podobně a jsou úplně stejně protivné, ale jinak nemají nic společného. Octomilky vegetují na kvasícím ovoci, smutnice se množí v květináčích pokojových květin. Jejich likvidace je docela obtížná a vyžaduje jiný postup, než u octomilek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 14:23

To není možné, aby to bylo z nějakého kvítka. Nemáte někde nějaké zkažené ovoce nebo tak? My jsme měli jednou v otevřeném sklepě velké množství a ono to bylo ze zkažené cukety, ale zepředu to nebylo vidět, takže jsem na to přišla pozdě. Pořádně prohledejte kuchyň, z čeho to vlastně nalétává.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.12.16 18:02

Našel jsem igel pytlík se starýma černýma rozteklíma bramborama za košem. Byl tam cca měsíc, Byly tam i vajíčka, no děs. Nebylo to ale cítit, asi protože to bylo v igelitu.

Datum: 09.12.16 16:29

Pokud budete důkladně uklízet ovoce, zeleninu, například hned odnést mimo barák do popelnice, tak jestli jsou to octomilky tak nebudou mít co žrát a během cca 10 dnů vymizí. Třeba když jsem oloupal mandarinku nebo začal jíst jablko tak to hned ucítily a během chvíle už kroužily. Takže jsou dobře vybavené rychle najít jídlo. Nestačí dávat do koše, protože oni se tam stejně dostanou nebo podle mě vyvinou a z koše pak vylítaji když se doma otevře, takže nenechávat jídlo dlouho mimo lednici, nebo nenechávat dlouho organický odpad v koši.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.