Meraky na vodu

Od: Datum: 06.12.16 06:49 odpovědí: 11 změna: 06.12.16 16:26

dobry den zajimalo by me jak je mozne ze mam za rok natoceno 58kubiku studene vody a 60kubiku teple vody .jsme v bytě 3 osoby ale rano odvhazime a vracime se vecer domu, to nam uz menily meraky nebo jsme to hlasily a kubiky se natáči dál. kdo poradi?,,

doplněno 07.12.16 04:46:

dekuji vsem co me napsali a jeste napišou.. píši si denne stav hodin a uvidi se..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 06:55

jaká je teplota vody? Pokod při koupání pouštíte jen teplou je to jasné

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.16 07:05

Poradím ti takto.

Když znáš stav měřáků po roce, tak z toho nic nepoznáš.

Takže si nastav připomínku do mobilu na každou neděli ráno a zajdi si každý týden zapsat stav vodoměrů.

Ze spotřeby za týden už se dá něco odhadovat.

Pokud bys to chtěl zjistit ještě přesněji, tak zapisuj stav vodoměru každý den ráno a večer.

Když přepočítám tvoje hodnoty, tak vychází 3,3kubíku vody na osobu a na měsíc. Přepočítané na den je to 111litrů vody na osobu na den. To se mi zdá skoro málo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.12.16 07:13

jde spíš o to že při teplé vodě 50 °c bývá u teplé vody zhruba poloviční spotřeba než u studené

Datum: 06.12.16 07:09

Colombo má úpravdu. Kolik lidí si denně napustí vanu? Jak dlouho stojí někdo pod sprchou? Kolikrát spláchnete? Tedy kolikrát + - cca10l? Čistíte si zuby u tekoucí vody? Myjete nádobí pod tekoucí vodou? A tam to je! *sok*

Datum: 06.12.16 07:17

Ta spotřeba se mi zdá naprosto nesmyslná, nemám na mysli počet kubíku, ale víc vytočené teplé vody? I kdybyste měl pračku na teplou vodu, tak teplé vody se v nikdy nevytočí víc, jak studené?

Nevím, jaké máte zvyklosti, ale koupat se jen v teplé také nelze, já bych reklamovala u majitele objektu.

doplněno 06.12.16 12:59:

nevím, nevím hejkale :-D tak jsem koukla na jeden rok na stav měřáků spotřeby stoupačky v koupelně-vždy si zapisuji -teplá 80,6; studená 206,9 u nás je teplá fakt teplá ;)

Datum: 06.12.16 09:33

nevím nevím...

Umývám nádobí teplou vodou, kterou si případně (málokdy) trochu ochladím studenou. To je převaha teplé vody.
Sprchuji se teplou, pokud je moc horká, trochu ochladím studenou. I tady je studené méně. Podstatně.
Do vany napouštím horkou, potom ji trochu tepla ubere samotná studená vana, případně ochladím trochou studené. Když vychládá, dopouštím opět jen horkou. Takže teplá jednoznačně v přesile.
Umytí vlasů opět teplou. Intimní hygiena také teplou. Teplá a zase teplá...

Na čištění zubů studenou, max. trochu přihřátou, vlažnou. I kdyby tekla studená celou dobu čištění zubů, třeba ty dvě minuty, není to moc. Někdo dokáže použít jen jeden pohár vody.
Běžné umytí rukou mýdlem a studenou vodou.
Splachování samozřejmě studenou. Tak tam je jí dost.

Na vaření také studenou, spotřeba v kuchyni je dost velká. Párkrát čaj, kafe, polévka, brambory, knedlíky, párky - vše chce plavat,
Závlaha květin studenou, odraženou ve flašce.
Pračka studenou vodu ohřeje.

Mně vychází větší spotřeba teplé než studené...

Jo a na pár věcí jsem určitě zapomněl, omlouvám se.

Od: honzajs122
Datum: 06.12.16 07:22

Jak moc musíte odpouštět teplou vodu? A jak je teplá teplá? Jestli tam není zakopaný pes. Rozdíl dva kubíky není ani 5% ..

Datum: 06.12.16 08:44

To mi nepřijde jako nějaká velká spotřeba tohle odpovídá spotřebě 3 osob za rok.

Od: ctenar
Datum: 06.12.16 16:26

Souhlas s celkovým objemem.

1 osoba = 100 litrů/den, tj. 100kubíků za 3osoby za rok

Od: rv
Datum: 06.12.16 08:53

Snad zvládnete podívat se na měřák ráno při odchodu a znovu večer při příchodu. Pokud nic neprotéká, tak by měly být stejné hodnoty.

Datum: 06.12.16 09:13

Jaké máte baterie? Jak vypínáte sprchu? Proč se ptám? U některých typů baterií údajně může docházet k přepouštění mezi studenou a teplou, aniž by voda vytékala ven. typicky je to tam, kde si někdo nastaví teplotu vody a potom vypne vodu v jiném místě. Nejjednodušší případ je u sprchy, kde obyčejnou pákovou baterií nastavíte poměr mísení a potom vypnete pouze tlačítkem na sprchové hubici (což je samo o sobě poukázka na průšvih). Potom může téct studená voda do teplé - vyrovnání tlaků. Průtok opačným směrem některé měřáky nezaznamenají. Osobní zkušenost nemám, jen jsem o tom slyšel. Navíc mne mate, že u vás by musela téct teplá voda do studené.

Jak radí rv, kontrolovat a zapisovat stavy, kdy by nemělo docházet k odběru.

Ještě jedna otázka nepadla: Jaký mají poměr studená / teplá u sousedů? U nás v horní části sídliště a v dolní jsou naprosto odlišné právě tyto poměry. Teplotní ztráty na délce sídliště jsou ohromné, takže bydlení s výhledem do údolí je jaksi za příplatek.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.