Refundace hypoteky a katastr

Od: Datum: 05.12.16 15:55 odpovědí: 3 změna: 05.12.16 23:03

Dobry den,

chtel bych vyuzit moznosti refundace casti hypoteky (zpetne proplaceni vlastnich prostredku vlozenych do koupe nemovitosti) a zajimalo by me, jak je to s katastrem. Jelikoz se hypoteka defakto navysi, bude se predpokladam menit i zastava. To se musi nejprve smazat ta puvodni a pote zacit nove rizeni o vkladu te navysene? A kdy bych pripadne dostal penize? Hned nebo by se muselo cekat na smazani te puvodni zastavy a dostal bych je az po navrhu na vklad te vyssi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.16 16:05

Zástava se týká celé nemovitosti a není tam určený nějaký limit, na který se vztahuje. Takže pokud se nebude měnit majitel zástavy (banka), tak nemusíte nic řešit.


doplněno 05.12.16 16:40:

Ne nedotkne. V katastru žádné takové podrobnosti nejsou. Defacto je tam jen informace o typu zástavy a kdo je jejím majitelem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petrsak
Datum: 05.12.16 16:21
Aha, ja myslel ze je vzdy specifikovana castka. Dekuji. A nevite jak je to v pripade refinancovani u stejne banky, kdy se predpokladam meni napriklad cislo smlouvy te hypoteky. To se take katastru nedotkne?
doplněno 05.12.16 16:44: Dekuji vam :)
Od: kanystr
Datum: 05.12.16 23:03
U zástavního práva se v katastru nemovitostí eviduje zástava (nemovitost, jednotka), výše jistiny zajištěné pohledávky, případně podíl na pohledávce vyjádřený zlomkem, procentem nebo výší části jistiny, údaje o věřiteli, údaje o vlastníkovi (spoluvlastníkovi) nemovitosti nebo jednotky (údaje o zástavním dlužníkovi), doba, na kterou bylo právo sjednáno, a listina, která byla podkladem k zápisu práva. Je-li zřízeno zástavní právo pro určitý druh pohledávek, eviduje se místo výše jistiny zajištěné pohledávky druh pohledávek a jejich limit. Jedná-li se o zajištění nepeněžité pohledávky, zapisuje se do katastru nemovitostí i tato skutečnost. Pokud nepeněžitá pohledávka nebyla oceněna, výše jistiny se neuvede.
Tech informaci se tam zrejme tedy eviduje vice nez je psano hore a ten prepis tak snadny nebude
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.