Výměna starého vypínače (na povrchu zdi)

Od: Datum: 05.12.16 10:35 odpovědí: 9 změna: 06.12.16 12:12

Ahoj, potřebuju vyměnit ve sklepě starý vypínač, ke kterému vedou kabely po povrchu zdi. Prodávají se ještě podobné vypínače? Našel jsem tyto, ale jsou spíše venkovní s krytím IP44. Mohu je použít nebo jsou i nějaké vnitřní?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.16 11:13

1/Ty staré černé bakelitové vypínače se už dávno nedělají.

2/Venkovní vypínače můžete použít i uvnitř. Vnitřní venku ne.

Odtud moje rada : Klidně kupte ty vnější, které jste objevil. Ve sklepě nemusí být zrovna suché klima a normální pokojový vypinač by vám fungoval sotva pár let.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 05.12.16 11:35
Není co dodat, @figurek popsal vše co bylo potřeba. Řiďte se jeho radou ;)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.12.16 18:32

Přesně jak napsal figurek - použijte klidně ty vypínače s IP44, které jste si ostatně sám nalinkoval. Jabrakovu radu bych do sklepa a jakožto náhradu Vašeho vypínače označil za vyloženě špatnou.

Ohodnoceno: 2x

Od: asde
Datum: 05.12.16 19:50

Můžu se zeptat proč? Osobně v tom velký problém nevidím...

Datum: 05.12.16 20:07

Tak hlavně kvůli vihkosti a navíc je to jednodušší a vyjde to i levněji.

Datum: 05.12.16 11:36

Díky

Datum: 05.12.16 15:36

Vypinač lze nahradit normálním vypinačem,který se namontuje do krabičky pro lištové instalace. https://www.osvetleniaz.cz/kr…e-s-vickem-ko-100-e-ka-kopos/

JB

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.12.16 10:20

Ahoj, koupil jsem nový vypínač a je tam ten nacvakávací systém. Je toto správné zapojení? Dole i nahoře je 6 zdířek a zdá se mi, že nějaký plíšek je u dolních zdířek pouze na dvou vpravo a v horní části u hned čtyřech. Snad je to viditelné z obrázků.

A na vypínači je obrázek vodiče a nápis 12 mm. Máme staré hliníkové rozvody, nebude s tím problém?

Datum: 06.12.16 12:12
12mm je délka odizolovaneho vodiče který se zastrčí dovnitř. A ano kontakty jsou jen u 4 děr. Dvě nahoře a dvě dole. Obrázek máte správně.
doplněno 06.12.16 12:13: S tím, že vypínač se montuje nápisem "TOP" nahoru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.