Rekonstrukce podlahy v BD vs el. podl.topení

Od: Datum: 05.12.16 10:27 odpovědí: 2 změna: 05.12.16 16:48

Dobrý den všem,

chystám se na reko podlah (bude se dělat v rámci celkové reko) v bytě ve starším cihlovém bytovém době (cca 1935), kde jsou dle sdělení předsedy SVJ dřevěné trámové stropy. Podlahy (krytina) jsou aktuálně parketové, ale jak parkety (fuky i 8mm), tak podlahy celkově jsou v hrozném stavu (místy i 20 mm "vany") a podlaha se běžnou chůzí celá prohýbá ve všech místnostech (i v případě lepených dlaždic v kuchyni). V rámci kompletní rekonstrukce bytu budu řešit i topení a rád bych elektrické podlahové.

Otázka zní: je možné za stávajících podmínek topení podlahové zrealizovat? Při nákupu bytu a "zkušeností" z okolí jsem předpokládál, že jsou stropy železobetonové (přes ulici v obdobných domech jsou) a úprava vč. topení bude jednoduchá (demontáž dřevených roštů, vyházení "bordelu", nahradí izolací, topné rohože do "mokra"+ vylít anhydridem), což se zjištěným stavem nebude možné. Podlahu jsem nerozebíral, nicméně dle sdělení předsedy je složení následující:

trámy, vysypané škvárou

dřevotříska (kolik a v jaké tloušťce je otázkou)

parkety, lepené

Stropy jsou od podlahy nestandardně vysoko (3000mm), tedy nepředpokládám, že by na nosných dřevěných trámech byl ještě jeden rošt. Plánuji udělat sondu v místě bývalých kamen (místo parket čtverec z prken), nicméjě bych si rád předem udělal představu jak bychom mohli postupovat.

Přečelt jsem poměrně obsáhlý článek řešení v RD https://www.poradte.cz/domacn…ni/14826-tramova-podlaha.html ale reko podlah + podlahové topení jsem nic moc nenašel.

Předem děkuji za Vaši radu a pokud už zde něco obdobného je, prosím o nasměrování.

Díky za radu a zdraví Vašek K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.16 15:43
avatar

I v patře je nutno si dát pozor na tepelnou izolaci.Soused by určitě uvítal,že vytápěním stropu dost ušetří za topení.Tepelné rohože mpři umístění pod koberec by měly maximální účinnost.Jinak lze použít k nášlapné vrstvě sádrovláknité desky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 16:48
avatar

Václave, neexistuje nejde, pokud máte šikovné ruce, lze vše. Ale nejdříve udělejte přesné složení podlahy, s rozměry. Osobně jsem proti podlahovému topení, páč pružnost takového topení není rychlá. Znám lidi, kteří mají podlahovku a nedají na ní dopustit, ale i takové, kteří již topí radiátory, či panely. Již nikdy podlahovku.

Ale tím Vás nezrazuji, ale složení podlahy je důležité.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.