Neoprávněná faktura

Od: Datum: 03.12.16 16:44 odpovědí: 6 změna: 04.12.16 10:51

Dobrý den,

můj nájemník mi dluží na nájemném a tak se rozhodl, že na mě bude vydělávat. Poslal mi fakturu na 10.000 Kč, kterou bude prý posílat měsíčně za údajnou osobní újmu a to proto, když jsem ho navštívil a ptal jsem se ho, kdy mi doplatí dluh. Pak mi poslal vzkaz, kdy mě pozval do bytu, aby se s ním domluvil, kdy ihned zaplatím těch 10.000 Kč, jinak mi bude účtovat 40.000 Kč jako další újmu. Co s tím? Dopouští se tímto nějakého trestného činu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.12.16 16:58
avatar

Dobrý den, myslím, že neuvádíte všechny souvislosti a nedá se odpovědět jinak - je to hloupost. Fakturu na osobní újmu neplaťte. Může to být vydírání, ale ono to bude celé jistě složitější a půjde tam o něco jiného. Zdravím!


doplněno 04.12.16 08:31:

Pokud nedoplníte další informace, tak těžko radit. Můžete předat nájemci výpověď (pokud již dluží nájemné za tři nebo více měsíců) a doufat, že se vystěhuje. Můžete se dožadovat zaplacení dluhu na nájemném (a zase doufat). Jenže, patrně to sám nezvládnete (když se nyní bojíte faktury za osobní újmu), tak se obraťte na advokáta a řešte to s ním. Je to opravdu faktura, která má všechny náležitosti? To ji nájemce vystavil sám nebo jako firma? Za co přesně Vám chce účtovat? Co celému konfliktu předcházelo, resp. kdo první porušil náj. smlouvu? Je to celé podivné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.16 17:10
avatar

Pohrozte mu žalobou, kterou podáte s návrhem na exekuci za dlužné nájemné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 03.12.16 21:12

Vyzvěte ho k uhrazení dlužného nájemného spolu s výpevědí pro hrubé porušení povinností vyplývající z nájmu. Možná budete muset nájem oželet ale počítejte s tím, že bude bydlení natahovat a nebude platit za nic už teď. Elektřinu, plyn vodu. Jsou snadná řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 10:27

Väčšiu hlúposť si ani nemohol vymyslieť a možno si to ani neuvedomuje ako si tým môže uškodiť.Faktúra sa vystavuje za určité služby alebo tovar.Má mať určité náležitosti,ako sú:evidencia v účtovníctve,názov fyzickej alebo právnickej osoby,jeho adresa,IČO alebo DIČO atď.To čo vám poslal má veľa spoločné s výpalnictvom a tým pádom trestnosť.Pokiaľ by šlo o právoplatnú újmu,tak by musel podať žalobu a vyhrať súd, aby ste museli platiť.Presnejšie vám dá odpoveď právnik.

Jedná vec ma ešte napadla pri písaní,či to nieje naopak?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.16 10:51

1. Fakturu může vystavit kdokoliv. Klidně i nepodnikající osoba.

2. Uplatnit nějakou újmu , lze v každém případě bez soudu. Až když se strany nedomluví, tak následuje soud.

3. Vystavení faktury na nějakou újmu určitě není žádný trestný čin, protože plátce k ničemu nezavazuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 10:48
avatar

To je vyhrožování se stupňováním a vydírání. Pokud máte čisté svědomí, dejte to na policii anebo k soudu. Nenechávejte to dojít daleko. Ale spíše si myslím, že to na Vás zkouší, co se dáte, jestli Vás zastraší. Proto na hrubé jednání, hrubou záplatu.

Jednejte vždy se svědky, nechoďte tam sám.

Je možné, že to může být psychická porucha, nebo nemoc. Není po návykovou látkou? Drogy? Všechno jednání mějte zadokumentované a všechno písemně, výzvy k uhrazení dluhu, výpověďi atd..

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.