Protačení kohoutku

Od: Datum: 03.12.16 21:11 odpovědí: 9 změna: 04.12.16 10:34
Dobrý večer,dneska se mi začal protačet kohoutek u horké vody tedy ten červený aby se voda spustila musím to silněji stisknout a nevím si rady jak bych ho mohl nějak od montovat když sundam kryt vidím tam jen šroubek ale stym jen spoustim vodu ,nějaký rady jak bych to mohl provést?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.16 21:18

Jakmile odšroubujete ten jeden šroubek, tak tahem za kohout jej sundáte.

Ten kohout je tan nasazený na takových drážkách, které zajišťují, že otočením pustíte vodu. Ty drážky na straně kohoutu budou vychozené a tak se protáčí.Budete muset koupit kohout nový nebo tam dát lepidlo nebo něco podobného.

To, že šroubkem pouštíte vodu znamená jen to, že je příliš utažený a protože se samotný kohout protáčí, nemáte jej jak "podržet". Vypněte vodu, kohout otevřete na doraz a pak půjde povolit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzik45
Datum: 03.12.16 21:33
Ale při vypnutí vody jsem ten šroubek úplně zatahnul doleva a už se netoco a nejde nijak odsroubovat
Datum: 03.12.16 21:56

no musíte víc zabrat a jestli to nejde nebo jste očesal drážku na šroubovák ta ji rozbijte tu hlavu http://www.e-texim.cz/texim/e…tisicihran-1-2-Myjava-T-5-S-T nejlépe naříznout pilkou na železo a majzlíkem rožtípnout-stejně se koupí nové nevyhnete a jestli se vám ten šroubek nepodaří povolit ani poté třeba kleštěmi (možná se i zalomí) tak budete muset koupit i vršek http://www.e-texim.cz/texim/e…y-vrsek-ventil-1-2-T-14-mosaz

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.12.16 22:06

Jen pozor na jeden detail jsou 2 provedení tisícihranu ( když nepočítám čtyřhran) .Novější tisícihran a čtyřhran se sehnat dá,starší tisícihran ne ( jeden je jemnější jen teď nevím který)

Osobně jsem minulou opravu řešil dvousložkovým tekutým kovem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.16 21:42

Vydloupnout tu barevnou krytku,vyšroubovat šroubek a tahem k sobě sundat vršek,jak už bylo popsáno.

https://www.m-k.cz/cz/produkt…-vrsku-pro-studenou-vodu.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik45
Datum: 03.12.16 21:54
Děkuji za radu ale jak se snažím tak se snažím a nejde mi odsroubovat ten šroubek
Datum: 04.12.16 09:49
avatar

Vyměnit celou baterii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 09:57
avatar

Vezměta tuhle fotku a ukažte ji v železářství. Tam vám prodají novou"kuželku". Vpodstatě je to vnitřek toho kohoutu. A v obchodě vám také ukážou, jak je vyměníte. Je to snadné. Kupte a vyměňte i studenou vodu. A také kupte a vyměňte ty růžice. Je to cesta nejmenšího odporu, když nechcete měnit celou baterii.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 04.12.16 10:34

Jenom doplním babkuzov (kdybych mohl, dal bych vám bod) a další rádce:

To čím se točí, rukojeť vršku, se dá koupit například na http://www.eurohity.cz/vrsek-rukojet.html a jestli se vám zdá, že je celý tak zvaný "vršek" baterie nějak zatuhlý a nejde s ním točit, je jednoduší ho také koupit celý nový, například http://www.eurohity.cz/vrsek-…k-mosazny-t14-1-2-u1-266.html nebo http://www.eurohity.cz/vrsek-…k-mosazny-t12-3-8-u1-265.html podle vaší baterie.

Na obrázku si všimněte, že jeden je 1/2" (půl palcový) a nahoře má několik drážek, lidově "tisísihran" a druhý 3/8" se čtyřhranem. Pokud budete kupovat, měl byste samozřejmě koupit přesně ten pro vaší baterii.

Na webu najdete víc obrázků, například na http://www.instarjbc.cz/vrsky-do-ventilu.html nebo další rukojeti vršku https://www.m-k.cz/cz/produkt…ti-k-vodovodnim-bateriim.html atd.

K montáži nového vršku vám stačí zavřít vodu, sika kleště nebo vhodný stranový klíč, hadr a hlavně si zašpuntovat umyvadlo, když vám do něj něco spadne, třeba šroubek, nebo cokoliv, tak aby vám to nepropadlo do sifonu. Manželka vám asi poradí, abyste si do umyvadla vložil hadr, abyste náhodou nářadím nebo něčím, co vám odpadne z ruky nerozbil nebo neodřel umyvadlo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.