Montáž parotěsné folie

Od: Datum: 03.12.16 11:50 odpovědí: 5 změna: 04.12.16 21:24

zdravím,

i když jsem zde už na toto téma něco našel, nedověděl jsem se 100%-ně co potřebuji, takže se zeptám:

budu dávat parotěsnou folii pod SDK na strop o rozměrech 5,7x2,6m.

1) Jak mám orientovat pás folie široký 1,5m?

Výhodnější by byly 2 pruhy dlouhé 5,7m (+ samozř. nějaký přesah) vedle sebe, ale v tomto případě bude obtížné pruhy slepit, protože je to směr kolmý k CD profilům a při lepení nepůjde folii přitlačit k nějakému pevnému podkladu, nebo dát 4 pruhy vedle sebe dlouhé 2,6m (napříč) a lepit na profilech což odstraní uvedený problém, ale zase může být problém s překrýváním folie (profily jsou 0,5m od sebe a folie je š. 1,5m) a místo jednoho spoje budou spoje 3.

2) čím je lepší pruhy folie slepovat - páskou nebo lepidlem na parozábrany?

3) jak s folií u zdi? Udělat přesah, ohnout ho dolů a přilepit ke zdi lepidlem na parozábrany (jak se tu už někde píše)? Jak je to pak se tmelením spáry SDK-zeď? (na folii na zdi nebude určitě tmel držet)

Děkuji zkušeným za případné rady...:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.16 16:04

Proč dáváš parozábranu?ta je určena na překrytí tepelné izolace tam,kde je ve styku s chladem venkovního prostředí.

JB

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.12.16 16:59

ano, tak to přesně mám ;)

Datum: 03.12.16 17:19

1) Udělal bych 2 pruhy 5,7m. Čím míň spojů, tím líp.

2) Použil bych kvalitní pásku třeba od Hasoftu, zvládne to slepit i bez profilů na druhé straně.
Pokud chcete mít jistotu, použil bych jak oboustranku, tak pak ještě slepit na krajích pásu.

3) U zdi zahnout dolů a co nejblíž ohybu nalepit na zeď lepidlem na parozábrany, přebytečná folie se až chytne lepidlo, ořízne. Celé se to schová v tloušťce SDK.

Datum: 03.12.16 18:01

OK, ještě mě napadlo nalepit folii na UD profil po obvodu stěny - nemusela by se ohýbat a šlo by to lépe. Při ohybu se to bude asi odlepovat...

doplněno 04.12.16 08:33:

jen aktualizuji, aby dotaz nezapadl :)

Datum: 04.12.16 21:24

To bych nedělal, UD profil není parotěsně napojený na stěnu.
Lepidlo na parozábrany je celkem tuhé, nanesete housenku po obvodu zdi, folii tam přimačknete a hned to folii udrží.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.