Podpatky a sousedi

Od: Datum: 02.12.16 12:26 odpovědí: 38 změna: 09.12.16 23:38
Ahoj lidi, potřebovala bych poradit s mým problémem se sousedy. o to, že já jsem zvyklá doma chodit v botách a zouvám se až večer, když vím, že už nikam nepůjdu a není mi zima na nohy.Teď nosím hlavně zimní boty s podpatky, takže je jasné, že to pode mnou docela klape. Problém je, že v létě se do bytu o patro níž přistěhovali manželé s malým dítětem. Dokud bylo teplo a chodila jsem po bytě v teniskách či balerínách, byl klid, ale teď si stěžují na klapot mých podpatků. Já se jim nechci přizpůsobovat, protože stará paní, která v tom bytě bydlela před nimi, si nikdy nestěžovala a přece nebudu měnit své zvyky kvůli někomu, kdo se přestěhoval až po mně. Jak je přimět k tomu, aby dali pokoj?
ladinpraha uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.16 12:32

Ale oni chtějí, abyste dala pokoj vy jim. Že byla stará paní hluchá je druhá věc, chodit v bytovém domě v podpatcích je bezohlednost. Je to jako stále kladivem zatloukat hřebíky. Bohužel.

doplněno 02.12.16 12:39:

Jen pro zajímavost, u nás v práci (vývoj elektroniky) je klid asi jako v bytě. Nastoupila nová sekretářka v podpatcích a vždy když šla po chodbě i o patro výš, tak "dus, dus, dus, dus", prakticky nikdo se nemohl soustředit, dokud to neztichlo. To vám ten randál při chůzi samotné nevadí? Po čtrnácti dnech jí šéf podpadky v práci jednoduše zakázal.

Ohodnoceno: 7x

Datum: 02.12.16 12:32

Soužití v paneláku / bytovce je vždy o domluvě. Každý se musí nějakým způsobem přizpůsobovat tak, aby vyžil s ostatními. Představte si, kdybyste vy byla na jejich místě a někdo vám klapal podpatkama celý den nad hlavou. To byste tu hned psala, co je to za blba, co chodí doma v botech :) Každopádně Vaše chování je bezohledné.

Ohodnoceno: 10x

Datum: 02.12.16 12:44

Kupte si nějaké teplejší domácí boty s měkkou podrážkou. Jednak se uleví vašim nohám, protože být v botech celý den není příliš zdravé a za druhé se uleví i sousedům, které plně chápu. Váš postoj tomu, že se přistěhovali až po Vás moc nechápu, navíc si zaděláváte na problém typu sousedské války. Projděte si poradnu a pochopíte, že kvůli takové pitomině se to rozhodně nevyplatí.

Ohodnoceno: 1x

Od: moncicakmonca
Datum: 03.12.16 13:22

Jde o to, že mně se nechce přezouvat, když ještě někam půjdu, to bych rovnou mohla chodit v ponožkách.
Od: krtek*
Datum: 06.12.16 12:42

tak si kup barák někde na samotě u lesa..a tam si v něm choď v botech...je tu asi 150 odpovídí vesměs stejného názoru, že nejsi zcela v pořádku nebo jsi sobec...to, že se nechceš přezouvat nebo další tvoje argumenty je zcela zcestné...prostě rušíš ostatní sousedy a ti se právem dovolávají na klid. Pokud jim ho nedáš tak se mohou obrátit na orgány a jak jsem psal už výš ty ti postupně budou ty pokuty za rušení tak navyšovat, že ti nezbydou peníze na žádný kramfleky a koupíš si sotva papuče nebo budeš chodit jen v těch ponožkách jak normální a slušně vychovaný člověk :) a věř nebo ne...tento boj je pro tebe marný..nemáš šanci ho vyhrát..akorát ze sebe uděláš dobrovolně krávu :) pro některé možná třeba už jsi

Datum: 02.12.16 12:44

Zdravím.!

Omlouvám se, ovšem podle toho co píšete, jste neskutečný sobec.

*zed*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.12.16 12:45

když pominu skutečnost, že takové debilní návyky mají američani, kteří chodí po bytech a domech v botech div v nich nelezou i do postele...tak se musím přídat k ostatním..JSTE VY NORMÁLNÍ?*zed* tak vy jim děláte bordel nad hlavou a ještě si budete veřejně na internetu stěžovat, že oni se proti tomu hluku ohrazují?*bzum* pokoj Vám dají jedině tehdy až se začnete chovat tak jak máte a nebude je rušit s vým klápáním kramflekama..

Ohodnoceno: 5x

Datum: 02.12.16 12:50

To je vtip, že doma chodíte v kozačkách?

Datum: 02.12.16 12:56

Zdravím. Choďte si doma v čem chcete, ale neobtěžujte tím druhé. Kdyby to bylo obráceně tak by Vám to také vadilo. Takže ohleduplnost na sousedy z Vaší strany je na místě. Předpokládám, že dotaz nepoložila dospělá žena, ale bezohledná puberťačka. Takže doporučuji napsat Ježíškovi, aby donesl teplé bačkory a přestat provokovat a týrat sousedy svými zvyky...

Od: pepan
Datum: 02.12.16 13:25

To jako fakt? Na ulici plno hnusu na chodnících a ty chodíš doma v těch zasviňených botech a přijde ti to normální, rušíš sousedy svým nenormálním chováním a ještě sobecky odmítáš měnit své nechutné zvyky? To že jsi sobec je tvoje věc, a omlouvalo by tě pouze jen to že to nemáš v hlavě v pořádku, jinak se přizpůsob normálním lidem. Upřímě bych ti přál aby se nad tebe nastěhoval podobný sobec a klapal tam imr-vére svými zasviněnými podpadky a rušil tě. Tvé sousedy upřímě lituji

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.12.16 13:36

Asi koukáš jen na sebea že ostatním znepříjemnuješ život je ti jedno-přál bych ti aby ti dupal také tak někdo nad hlavou

Od: cjfx
Datum: 02.12.16 14:02

Stará paní taky už mohla být nahluchla. Je to od vás bezohledne a nechápu, jaký je problém se prezout do jiných bot.

Od: rora®
Datum: 02.12.16 14:14

Že někdo chodí po bytě v botech, je jeho věc, to komentovat nebudu. Ale že tím rušíte sousedy, to už je věc jiná. My kdysi bydleli v paneláku v pátém patře, chodila jsem pěšky. V zimě jsem nosila kozačky, které jsem si nechala podrážet kovovými podpatky (vydrží déle). A sousedka v prvním patře si stěžovala, že jí budím dítě, ať jezdím výtahem. Tenkrát jsem byla mladá, na just jsem chodila dál pěšky, páč jsem tomu nevěřila. Nyní na to koukám jinak a pokud by sousedka přišla a slušně požádala, tak bych jí vyhověla. Budou. Zamyslete se nad tím, jaké by to bylo pro vás, kdyby vám někdo neustálě ťukal nad hlavou. Nehledě na to, že se uleví i vašim nohám. Celodenní nošení bot jim zrovna dvakrát neprospívá, nehledě na to, že ty boty taky potřebují pořádně větrat a schnout.

Datum: 02.12.16 15:19

chodit doma v botech určených na ven je divný, přijdu domu přezuju se do pantoflí a boty dám do botníku

Od: radim43
Datum: 02.12.16 15:34

to musi byt krasne u tebe doma,plno svinstva a bakterii vsude,nadhera,na zemi venku naplivane,myslim,ze i doma plives na zem aby to bylo stejne,porid si i psa a nechod s nim ven at ti tam i kadi,to je krasa,mit te nad sebou za sousedku tak ver tomu,ze se postaram aby jsi mela trikrat v tydnu zapalku,spendlik,sekundove lepidlo v zamku,schranku by jsi mela kazdy tyden vylomenou,dokud by v tom co nosis na krku nedoslo ke zmene,pokud ne ver tomu,ze by ses jeste rada stehovala

Datum: 02.12.16 17:49

Boty sundat! S těmi podpatky je to fakt hrozné, u nás v ulici chodí jedna paní každý den na vlak a klape tak, že se to rozléhá po půlce domu. Je to otřesný hluk, zakázat jí to samozřejmě nemohu, ale vždy víme, kdy jde do práce a z práce. Dokonce mě jednou bolely zuby a fakt po jejím projití kolem se mi to zhoršilo - a to byla za chvíli pryč!

Datum: 02.12.16 18:18

- je fakt, že od sousedů v paneláku je docela bezohledné, když vyžadují klid ! Ve správném paneláku má být přece rachot a "šrumec" ! - šťouralové mají možnost se odstěhovat do vlastního baráčku v nějaké vilové čtvrti. Tam jim ale zase budou štěkat psi ... blbej svět .

Datum: 02.12.16 18:33

Když půjdeme do extrému, tak Vy svým chováním (hlukem) porušujete § 1013, odst.1) Občanského záloníku. Vaši sousedi jsou v právu a v krajním případě se to může dostat až k soudu.

Datum: 02.12.16 18:51

Pardon, ale i podle me jste velky sobec co mysli jen na sebe.Ty lidi pod vama lituju..

Datum: 02.12.16 20:22

Je dost dobře možné, že ve Vašem bytě je chybně "zrekonstruovaná" podlaha a má nedostatečnou kročejovou neprůzvučnost. Může to skončit tím, že Vám stavební odbor nařídí podlahu vykopat a udělat řádně. Ale možná je pohodlnější se doma přezouvat.

Od: pb®
Datum: 03.12.16 14:02

Svoje zvyky byste měla změnit především kvůli sobě. Za prvé si doma děláte nepřezouváním zbytečně bordel, jak asi bude podlaha vypadat v zimě? Za druhé snižujete životnost bot a za třetí a to je nejhorší, škodíte svým nohám. Vůbec jim nedělá dobře celý den chodit v jedněch botách. Teď ne, ale za pár let to poznáte. Ona taková zborcená klenba, operovaný vbočený palec, ostruhy, to není nic moc.

Datum: 03.12.16 14:03

No potes koste,VAS bych chtela mit nad sebou !jako sousedku,trochu lidske ohleduplnosti Vam neuskodi!

NEDELEJ DRUHEMU CO SAM NEMAS RAD!

Datum: 03.12.16 21:42

Nešlo by zakoupit pěkné chůdy s gumo nastavci

Od: zoli
Datum: 03.12.16 23:36

Bože,vás bychom nechtěli mít za sousedku.Jste neuznalá a sobecká.Vidíte jenom sebe.Ani se nechce věřit,že někdo takový je na světě.

Od: mnd®
Datum: 04.12.16 04:54

Bydlíme v poslednim pátém patře a ,,sousedi,, pod námi dupou a slyším to.Sousedi u nás na patře - vedle mají psa a ten štěká.Naproti sousedi mají psa a taky štěká - je jedno jesti je den nebo noc..Další u nás na patře chodí do práce jako řidič tramvaje ve čtvrt na pět ráno a zavírá dveře od bytu stylem ,,prásk,,.Doma máme kočku a ta když se rozhodne v noci ,,blbnout,, tak to je teprve dupot a rachot po linoleu - koberce máme pouze v ložnici a obyváku.Chodíme taky v botech a žádnej bordel na podlaze není - pořád tady smejčí vysavač ,,krysařík,,.I dcera když přijde s vnukem lezícím batoletem tak nemá strach ho dát na podlahu.Je tu čistěji jak u ní doma,ktará vytírá mopem.

Nikdo si u nás v baráku na nikoho nestěžuje pro hluk.Je to jen o lidech.Nikdo Vám nemůže přikazovat v čem doma chodíte a děláte nebo neděláte pokud nenarušujete zažité sousedské vztahy po určité hodině (určitě nebudu vrtat hmoždinky v noci).

Však počkejte - teď si stěžují na klapot podpadků a Vy jim ustoupíte.Za chvíli bude Nový rok a budou si stěžovat,že u Vás byla oslava a hlahol až do rána.

NEUSTUPOVAT !

Od: boba®
Datum: 04.12.16 09:52

To snad není možné! Jak to myslíte, NEUSTUPOVAT? Dle pravidla že "moje svoboda končí, kde začíná tvoje"? Tím že bydlíte v nějakém bytě neznamená, že si můžete dělat co chcete! Mám s tím bohatou zkušenost, kdy jsme byt raději prodali a odešli. Ať si třískání dveřma, klapání podpatků a dokonce i cigaretového kouře ze stoupaček kteroukoliv, hlavně noční dobu užívá ten, komu to nevadí. Je zajímavé, že u nás ustupují slušní nevychovancům. Smutné. To demokracie je po česku.

doplněno 04.12.16 10:00: Obzvlášť se mi líbí vaše: "Za chvíli bude Nový rok a budou si stěžovat,že u Vás byla oslava a hlahol až do rána".Vedle mě, ani nade mnou, ani pode mnou byste do rána nehlaholili, to vám garantuju! Bez ohledu na to, který den v roce je.

Datum: 04.12.16 14:40

Když si představím, co všechno je na ulic za špínu, tak si při příchodu domů umeju i hůl,o které chodím. Co to musí být za špindíru, která chodí doma vbotách které měla na ulici pokryté rozšlapanými chrchly, psími výkaly,zvratky atp.

Datum: 04.12.16 14:49

- no podle názorů naší kulturní posametové společnosti se doma přezouvají jen burani, komouši, nebo sociálky.

Vzdělaní lidé na úrovni se doma nezouvají, jak to neopomínají zdůrazňovat např. v nových, polistopadových filmech ! - tak nevím ... neměli byste spíše nadávat tem "zaprděným" sousedům?.. dneska člověk musí jít s dobou ...

Od: moncicakmonca
Datum: 06.12.16 12:30

Vzhledem k tomu, že bydlím v pátém patře paneláku, zůstane bordel z venku ve společných prostorách.
Datum: 07.12.16 19:09

Mám pocit, že máte těžký problém a ventilujete ho tímto způsobem. Protože tohle vymyslet a ještě odpovídat způsobem jakým reagujete, je jasný důkaz toho, že si prostě vymýšlíte a jste úmyslně negativní. Asi Vám dělá dobře, že jste si vědoma toho jak se ostatní lidé štětí a jak je rozčilujete a proto přiléváte olej do ohně. Myslím si, že ten největší bordel nemůžete nechat ve společných prostorách jelikož na botách neulpívá, Vy ho totiž nosíte ve své hlavě.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 08.12.16 07:34

Velmi výstižný názor! *palec*

Datum: 09.12.16 21:16

Dobra odpoved

Datum: 08.12.16 07:30

mnd: myslím, že byste si měl vyměnit byt se sousedkou tazatelky..takovej debilní názor jsem už dlouho nečetl..myslím, že jste oba stejně narušení...*bzum*

Od: dam®
Datum: 04.12.16 05:04

Celkem bych vnímal, že trénujete na jehlách, protože závodně tancujete, chodíte po molu, všeobecně jste nucena být ladná na jehlách, ok. To je pochopitelné, jen mě vadí váš arogantní přístup k okolí, vězte, že stejnou mincí se k Vám budou chovat i ostatní a né jen v okolí bytu.

Od: paw®
Datum: 04.12.16 21:03

Neustupovat. Ja toto vyzaduju po manzelce, aby doma chodila v botach. Kdyz prijde z prace, ja dopiji pivo a odlozim noviny. Natelnik od gulase dam bokem a pekne se ustrojim do smokingu. Je preci po pate odpoledne a vim co se slusi. Stejne tak ona, se prevlece z pracovnich americkych monterek do vecerni roby (nekdy bere me cerne) a nazune jehly. Takdo pripravujeme veceri. Nasledne, po lahvince a dobrem dlabanci si radi zatancime. Nic bujareho, ale posledni doboj jsme si oblibili jive. Velkou vyhodou naseho stylu zivota je, ze jsme si letos v lete mohli koupit i byt pod nami.v lete z toho udelame pekny mezonet. Jsme nyni v 8 patre panelaku. Jeste par let a barak bude cely nas.

Od: pt®
Datum: 09.12.16 21:28

sousedům nad Vámi, doporučuji tyto domácí pantoflíčky, takzvané "žabky"...

Od: boba®
Datum: 09.12.16 21:30

*hej*

Od: asasaaas
Datum: 09.12.16 23:38

Stara pani byla zajiste nahluchla. Je mel kdysi nad sebou sousedku, ktera nosila drevaky a reknu vam, byla to sila. Ja sousedku vylecil tim, ze pokud neprestane, ja zacnu s heavy metalem na plny knedlik. Jednou jsem otocil hlasitost na pul vykonu asi na dve hodky a byl klid ... sousedka pochopila, ze asi bude lepsi se vzajemne "nenasirat" :D

Proc se tak branite si dat na nohy treba backory ktere neklepou a nedelaji kraval? Nezlobte se, podle mne nosit doma boty s podpadkama je na hlavu padle ..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.