Podpatky a sousedi

Od: Datum: včera 12:26 odpovědí: 18 změna: včera 20:22
Ahoj lidi, potřebovala bych poradit s mým problémem se sousedy. o to, že já jsem zvyklá doma chodit v botách a zouvám se až večer, když vím, že už nikam nepůjdu a není mi zima na nohy.Teď nosím hlavně zimní boty s podpatky, takže je jasné, že to pode mnou docela klape. Problém je, že v létě se do bytu o patro níž přistěhovali manželé s malým dítětem. Dokud bylo teplo a chodila jsem po bytě v teniskách či balerínách, byl klid, ale teď si stěžují na klapot mých podpatků. Já se jim nechci přizpůsobovat, protože stará paní, která v tom bytě bydlela před nimi, si nikdy nestěžovala a přece nebudu měnit své zvyky kvůli někomu, kdo se přestěhoval až po mně. Jak je přimět k tomu, aby dali pokoj?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: včera 12:32

Ale oni chtějí, abyste dala pokoj vy jim. Že byla stará paní hluchá je druhá věc, chodit v bytovém domě v podpatcích je bezohlednost. Je to jako stále kladivem zatloukat hřebíky. Bohužel.

doplněno 02.12.16 12:39:

Jen pro zajímavost, u nás v práci (vývoj elektroniky) je klid asi jako v bytě. Nastoupila nová sekretářka v podpatcích a vždy když šla po chodbě i o patro výš, tak "dus, dus, dus, dus", prakticky nikdo se nemohl soustředit, dokud to neztichlo. To vám ten randál při chůzi samotné nevadí? Po čtrnácti dnech jí šéf podpadky v práci jednoduše zakázal.

Ohodnoceno: 5x

Datum: včera 12:32

Soužití v paneláku / bytovce je vždy o domluvě. Každý se musí nějakým způsobem přizpůsobovat tak, aby vyžil s ostatními. Představte si, kdybyste vy byla na jejich místě a někdo vám klapal podpatkama celý den nad hlavou. To byste tu hned psala, co je to za blba, co chodí doma v botech :) Každopádně Vaše chování je bezohledné.

Ohodnoceno: 6x

Datum: včera 12:44

Kupte si nějaké teplejší domácí boty s měkkou podrážkou. Jednak se uleví vašim nohám, protože být v botech celý den není příliš zdravé a za druhé se uleví i sousedům, které plně chápu. Váš postoj tomu, že se přistěhovali až po Vás moc nechápu, navíc si zaděláváte na problém typu sousedské války. Projděte si poradnu a pochopíte, že kvůli takové pitomině se to rozhodně nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: včera 12:44

Zdravím.!

Omlouvám se, ovšem podle toho co píšete, jste neskutečný sobec.

*zed*

Ohodnoceno: 1x

Od: krtek
Datum: včera 12:45

když pominu skutečnost, že takové debilní návyky mají američani, kteří chodí po bytech a domech v botech div v nich nelezou i do postele...tak se musím přídat k ostatním..JSTE VY NORMÁLNÍ?*zed* tak vy jim děláte bordel nad hlavou a ještě si budete veřejně na internetu stěžovat, že oni se proti tomu hluku ohrazují?*bzum* pokoj Vám dají jedině tehdy až se začnete chovat tak jak máte a nebude je rušit s vým klápáním kramflekama..

Ohodnoceno: 3x

Datum: včera 12:50

To je vtip, že doma chodíte v kozačkách?

Datum: včera 12:56

Zdravím. Choďte si doma v čem chcete, ale neobtěžujte tím druhé. Kdyby to bylo obráceně tak by Vám to také vadilo. Takže ohleduplnost na sousedy z Vaší strany je na místě. Předpokládám, že dotaz nepoložila dospělá žena, ale bezohledná puberťačka. Takže doporučuji napsat Ježíškovi, aby donesl teplé bačkory a přestat provokovat a týrat sousedy svými zvyky...

Od: pepan
Datum: včera 13:25

To jako fakt? Na ulici plno hnusu na chodnících a ty chodíš doma v těch zasviňených botech a přijde ti to normální, rušíš sousedy svým nenormálním chováním a ještě sobecky odmítáš měnit své nechutné zvyky? To že jsi sobec je tvoje věc, a omlouvalo by tě pouze jen to že to nemáš v hlavě v pořádku, jinak se přizpůsob normálním lidem. Upřímě bych ti přál aby se nad tebe nastěhoval podobný sobec a klapal tam imr-vére svými zasviněnými podpadky a rušil tě. Tvé sousedy upřímě lituji

Ohodnoceno: 2x

Datum: včera 13:36

Asi koukáš jen na sebea že ostatním znepříjemnuješ život je ti jedno-přál bych ti aby ti dupal také tak někdo nad hlavou

Od: cjfx
Datum: včera 14:02
Stará paní taky už mohla být nahluchla. Je to od vás bezohledne a nechápu, jaký je problém se prezout do jiných bot.

Od: rora®
Datum: včera 14:14

Že někdo chodí po bytě v botech, je jeho věc, to komentovat nebudu. Ale že tím rušíte sousedy, to už je věc jiná. My kdysi bydleli v paneláku v pátém patře, chodila jsem pěšky. V zimě jsem nosila kozačky, které jsem si nechala podrážet kovovými podpatky (vydrží déle). A sousedka v prvním patře si stěžovala, že jí budím dítě, ať jezdím výtahem. Tenkrát jsem byla mladá, na just jsem chodila dál pěšky, páč jsem tomu nevěřila. Nyní na to koukám jinak a pokud by sousedka přišla a slušně požádala, tak bych jí vyhověla. Budou. Zamyslete se nad tím, jaké by to bylo pro vás, kdyby vám někdo neustálě ťukal nad hlavou. Nehledě na to, že se uleví i vašim nohám. Celodenní nošení bot jim zrovna dvakrát neprospívá, nehledě na to, že ty boty taky potřebují pořádně větrat a schnout.

Datum: včera 15:19

chodit doma v botech určených na ven je divný, přijdu domu přezuju se do pantoflí a boty dám do botníku

Od: radim43
Datum: včera 15:34

to musi byt krasne u tebe doma,plno svinstva a bakterii vsude,nadhera,na zemi venku naplivane,myslim,ze i doma plives na zem aby to bylo stejne,porid si i psa a nechod s nim ven at ti tam i kadi,to je krasa,mit te nad sebou za sousedku tak ver tomu,ze se postaram aby jsi mela trikrat v tydnu zapalku,spendlik,sekundove lepidlo v zamku,schranku by jsi mela kazdy tyden vylomenou,dokud by v tom co nosis na krku nedoslo ke zmene,pokud ne ver tomu,ze by ses jeste rada stehovala

Datum: včera 17:49

Boty sundat! S těmi podpatky je to fakt hrozné, u nás v ulici chodí jedna paní každý den na vlak a klape tak, že se to rozléhá po půlce domu. Je to otřesný hluk, zakázat jí to samozřejmě nemohu, ale vždy víme, kdy jde do práce a z práce. Dokonce mě jednou bolely zuby a fakt po jejím projití kolem se mi to zhoršilo - a to byla za chvíli pryč!

Datum: včera 18:18

- je fakt, že od sousedů v paneláku je docela bezohledné, když vyžadují klid ! Ve správném paneláku má být přece rachot a "šrumec" ! - šťouralové mají možnost se odstěhovat do vlastního baráčku v nějaké vilové čtvrti. Tam jim ale zase budou štěkat psi ... blbej svět .

Datum: včera 18:33

Když půjdeme do extrému, tak Vy svým chováním (hlukem) porušujete § 1013, odst.1) Občanského záloníku. Vaši sousedi jsou v právu a v krajním případě se to může dostat až k soudu.

Datum: včera 18:51
Pardon, ale i podle me jste velky sobec co mysli jen na sebe.Ty lidi pod vama lituju..

Datum: včera 20:22

Je dost dobře možné, že ve Vašem bytě je chybně "zrekonstruovaná" podlaha a má nedostatečnou kročejovou neprůzvučnost. Může to skončit tím, že Vám stavební odbor nařídí podlahu vykopat a udělat řádně. Ale možná je pohodlnější se doma přezouvat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.