Hypotéka - rezervační poplatek

Od: Datum: 02.12.16 10:41 odpovědí: 6 změna: 02.12.16 18:15

Dobrý den, mám dotaz ohledně rezervačního poplatku při sjednání hypotéky - pokud je hypotéka vč. poplatku realitní kenceláři financovaná z úvěrů ( spoluúčast ze stavebního spoření + bankovní hypotéka), vrací realitka rezervační poplatek, nebo ho nějak automaticky započítá do hypotéky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.16 13:05

Rezervační poplatek je určité procento z ceny bytu, realitka se tak jistí a započítává se do ceny bytu.

Pokud se chystáte kupovat, koukněte do odkazu http://www.home-institute.cz/…raceni-rezervacniho-poplatku/

doplněno 02.12.16 17:56:

Takže doplňuji, musela jsem počkat na syna, právě má návrh na katastru, takže píši, jak to probíhá u něj..

Ten rezervační poplatek je první část kupní ceny, nevrací se kupujícímu, alespoň u téhle realitky je to takhle.

Syn kupuje byt od majitele, který má na byt ještě nesplacenou hypotéku. S podáním návrhu na vklad do katastru synova banka uvolnila bance majitele celou částku nesplacené hypotéky. Zbylou část peněz pro majitele a refundaci za rezervační zálohu banka uvolní po zápisu do katastru nemovitostí.

Syn to má trochu komplikované, od 27.10 je podaný návrh na vklad a stále není zapsaný. Majitel bytu nedoložil něco ohledně zástavy ze své banky *zed* takže byl vyzván katastrem k doplnění, je fakt na ránu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.12.16 14:47

Díky za odpověď, ale nejsem si jistý, jestli si rozumíme. Funkce rezervačního poplatku je mi jasná až do doby, kdy je vyřízená hypotéka. Ale je to značná částka v hotovosti, která pak chybí nebo se musí vracet třetí osobě. Pak vznikají tři splátky - hypoteční úvěr, úvěr ze stavebního spoření a rezervační poplatek. Příklad - barák vyjde včetně poplatku realitce na 3 000 000,- Kč. Rezervační poplatek je 100 000,- Kč. Hypotéka bude sjednaná na celé 3 000 000,- Kč a pokud začne běžet, měl by se rezervační poplatek vrátit. V případě že ty peníze kupující nepotřebuje, sjednala by se hypotéka jen na 2 900 000,- Kč. To zase neodpovídá ceně pro prodejce. Jde mi o to, jaká je v tomto běžná praxe, jestli to zde někdo zažil.

Od: rora®
Datum: 02.12.16 15:08

Tak to tahle napíšu rovnou takhle :). Buď si dohodnete s realitkou, že vám peníze vrátí ona, nebo vám je pak vyplatí banka jako proinvestovanou část - tak jsme to měli my.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.12.16 15:22

Díky, jsem rád za osobní zkušenost. Jen prosím jestli můžete upřesnit tu vaší zkušenost - banka to vyplatí kdy a na nějakou žádost? Hypotéka bude tedy na celou částku včetně provize?

Datum: 02.12.16 18:12

Tak to vypadá, že u každého prodeje a každé realitky je to jinak :(

Datum: 02.12.16 18:15

Syn kupuje přes Sreality.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.