Jak zazdít dveřní otvor s futry

Od: Datum: 29.11.16 08:47 odpovědí: 24 změna: 30.11.16 18:37

Dobrý den, potřebuji "zazdít" dveřní otvor v paneláku, kde jsou v současnosti kovová futra (ta úzká) a do nich našroubovány skládací dveře - harmoniky. Materiál stěny je nenosná příčka cca 100 mm silná. Otvor potřebuji zároveň rozumně zvukově utěsnit. Napadly mě dvě varianty - jednoduchá a rychlá anebo složitější, ale kvalitnější.

Buď sehnat bílé kvalitnější dveře (ne ty papírové, ale z odlehčené dřevotřísky), olepit D těsněním a dveře prostě zavřít a zamknout. Pak je případně polepit zvukovou izolací.

Nebo otvor zadělat sádrokartonem a mezi desky vložit zvukovou izolaci. Tato varianta mi přijde čistší a lepší na pohled Je možné to zvládnout svépomocí a s minimálním stavebním nepořádkem?

Případně, co doporučíte za jiný systém?

Díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.16 09:29

Já bych to řešil asi sádrokartonem. Co když to později napadne někoho to znovu otevřít.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.11.16 09:36

a ty futra sou montovany? sly by dat pryc? vymontovat, pak koupit 8 ytongovejch cihel, montazni pěnu, pilku na dřevo, pytel uniflotu, trochu barvy, hladitko, valecek a za sobotu máš hotovo

Ohodnoceno: 1x

Od: xyz
Datum: 29.11.16 10:31

Jo, futra jsou zazděný.

Navíc si nejsem jistý, jak moc je ytong zvukově izolující. Dcera ruší syna ve vedlejším pokoji svým streamováním pozdě do noci.

Od: leaska
Datum: 29.11.16 10:38

mně se zdá taky rozhodně lepší varianta s tím sádrošem... otázka, ale taky co dělá dcera za hluk :-D na volume na max nepomůže jen protihluk ve dveřích

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.11.16 11:46

Hluk dělá hlavně večer a v noci, kdy jde syn spát. Dcera streamuje, mluví docela nahlas, protože má na hlavě sluchátka. Oddizolovat tedy potřebuju především zvuk o intenzitě mluveného slova. Hudbu s volume doprava naštěstí ne.

Datum: 29.11.16 13:49

co je to streamování? nějaká forma jakože rozhovory s někým online?

Datum: 29.11.16 19:05

Ano, rozhovory a hraní her online.

Datum: 29.11.16 20:14

Našich známých syn také hrál nějaké online hry a vydělával na tom. Pak ale prohrál balík z ničeho nic. Já bych byl v tom jejím hraní hodně opatrný být to moje dítě. Jasně, v pubertě asi s dětmi nění moc řeč, ale nemohu posuzovat, moje děti jsou zatím malé

Datum: 29.11.16 13:53

A proč tedy místo zdění nezpucujete dceru, aby se krotila?

Datum: 29.11.16 19:04

Je v pubertě, takže rozumným rozhovorem to nejde a nařizování způsobí jen její vzdor Vypínám jí net v 11 večer, ale protože si tím streamováním i občas něco vydělá, tak jsem myslel, že si bude moct o víkendu přijít na nějaké peníze. Nesmí ale rušit syna, takže jsme se dohodli, že dokud si dveře nezazdí (peníze na to bude mít ze streamu), tak prostě net déle než do 11 hodin večer nebude.

Datum: 29.11.16 11:41
Zamkknout dveře.přejet SDK..není problém po čase obnovit.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.11.16 19:47

SDK, konstrukce pro SDK, isover AKU, SDK. Útlum bude větší, jak přes stěnu.

Datum: 29.11.16 20:11

A pokud bych si vše dělal sám, na kolik peněz to vyjde? Předpokládám totiž, že na tenhle "melouch" firmu neseženu. Možná tak nějakého řemeslníka.

Konstrukcí SDK myslíte co? Myslel jsem, že do otvoru nějak našroubuji kovové lišty pro montáž SDK a k nim přišroubuji desky.

Datum: 29.11.16 20:14

ale já nevím, jak to u Vás vypadá, jaké ceny jsou u Vás.

Ceny seženete na internetu, nebo u Vašeho prodejce.

Jak velké jsou dveře s ostěním, síla panelu atd..

doplněno 29.11.16 20:57:

500Kč, jen bude trošku problém s vatou, tak malé množství neprodají, jen celé balení.

CW 75 4 metry 2 kusy přepůlíte na půl.

dvě desky sádry

http://www.levnestavebniny.cz…vy-profil-rigips-cw-75-.2934/

http://www.levnestavebniny.cz…-deska-norgips-gkb-125-.2929/

http://www.levnestavebniny.cz…lacni-deska-isover-aku-.7903/

Datum: 29.11.16 20:34

Myslel jsem alespoň řádový odhad. Rozměr otvoru i s ostěním je 900 x 2000 mm, síla stěny je 100 mm. Futra jsou 800 x 1950 mm.

Datum: 29.11.16 21:08

Mám takhle sádrošem dočasně zazděné dveře, jenže když někdo v té místnosti pořádně práskne dveřma, tak to zapruží ta tlaková vlna udělá kolem desek prasklinky.

Datum: 29.11.16 21:15

Pokud to pruží, jedné se o nekvalitní práci.

Datum: 29.11.16 21:42

Tuto situaci bych řešil následovně:

Ocelové zárubně odstranit.I kdyby se měly vrátit původní zpět,lze je namontovat bez zárubní.Pokud je příčka slabý beton,použil bych na zaslepení sádrovláknité desky,mají lepší útlumové vlastnosti,jako sádrokarton.Kolem dveřního otvoru bych namontoval distanční hranoly,na něž budou našroubovány zakrývací desky.Proto musí být hranoly uskočeny o tloušťku desek,aby tyto lícovaly s okolní stěnou.Desky by měly být o 2 mm menší než dveřní otvor,zbylá mezera se zatmelí pružným tmelem(akryl)Nakonec se mezera zastěrkuje finální stěrkou.Mezi desky lze vložit zvukové tlumení.

JABRAKA

Datum: 29.11.16 21:49

A proč odstranit zárubně? To právě nechci, protože bych je musel vyřezávat a jelikož je to naprosto prašná práce, tak to právě nechci dělat. Vzhledem k situaci právě hledám "bezprašné" řešení.

Datum: 29.11.16 22:02

Proč prašné?dole se odříznou spojky pod prahem flexou a smačknou silou k sobě pak samy vypadnou.A stejně se při montáži trochu prachu nadělá.Také se jednodušeji pak montují distanční podkladové trámky.

JB

Od: stir
Datum: 30.11.16 13:11

zvuk se bude prenaset dale, i kdyz to zazdite. Zvlaste v noci, kdyz je vsuďe klid. To byste musel zvukove odizolovat tu mistnost, kde je zdroj zvuku, tak aby nebyla v kontaktu s konstrukci a na to nemate. Levnej vyjde vypnout internet

Datum: 30.11.16 16:00

To je jasné, že zvuk se bude přenášet i přes zeď, ale nyní je to fakt šílené, protože harmonikové dveře vůbec nic netlumí.

Od: stir
Datum: 30.11.16 18:37

tak to je jasné. Kdyz tam date nejake plne dvere, mate to bez prace a trochu to pomuze.

Od: krtek
Datum: 30.11.16 13:25

když ty futra vyřežete, tak pak máte ulehčenou montáž pro ten případ kdyby...koupíte si rovnou pěkné nové dřevěné obložky, které osadíte do otvoru ..já bych to řešil takto..do vyřezaného otvoru bych vložil jako rám SDK k-ci, tak aby následně deska lícovala s omítkou...pak bych to samozřejmě zapucoval a roztahal jemnou sádrou..vymaloval...otvor samozřejmě vyplnit vatou...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.