Jaká je přibližná výkupní cena bojleru?

Od: Datum: 28.11.16 20:35 odpovědí: 13 změna: 30.11.16 00:00

Dobrý večer,

jaká je dnes alespoň přibližná cena ve výkupně surovin za starý ohřívač (bojler)? Co je potřeba předem odstranit a případně jak na to (četl jsem něco o vnitřní izolaci, předpokládám ještě ty elektrické rozvody, teploměr, topná spirála)? Nebo tam můžu něco z toho nechat? Co ten spodní kryt, kde je elektroinstalace (je z kovu)?

Mám 160 l bojler,elektrický, hmotnost dle štítku je 68 kg, Tatramat, sloužil doteď, než prorezl, asi 27 let, takže předpokládám ještě kvalitní výroba, proto bych za něj alespoň něco rád ještě dostal.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 20:41
avatar

Když z toho sundáš izolaci, tak za to dostaneš pár korun. Za ty roky to stejně bude do poloviny plný rzí a vším možným. Navíc budeš řešit problém, co s tou izolací atd.

Jako nejlepší a nejjednodušší řešení máš, při koupi nového dát starý prodejci. Stejně si to platíš.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.11.16 20:58
avatar

Výkupní cena *haha*? Vcelku Vám ho možná ani běžná sběrna nevezme. Bojler zadarmo nechtěli ani bezdomovci, zbírající staré železo. Když ho rozřežete, odstraníte izolaci (u staršího skelná vata - žůžo práce, u novějšího stříknutá pěna - prakticky nezničitelná) a vytlučete vodní kámen (dost pracné), moc toho nezbyde. Spodní kryt takhle starého bojleru je pravděpodobně železný a vážit může možná až 1/4 kila! Možná Vám to zaplatí cestu do sběrny. Elektroinstalace zcela bezcená. Za tu práci těch pár korun rozhodně nestojí. Jestli to nemáte daleko do sběrného dvora, tak moc nedumejte, odvezte to tam a slušně poděkujte, že Vás toho zadarmo zbaví.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 28.11.16 21:40

Sběrny mají zákaz výkupu elektrospotřebičů vyhodili mě i s rozebraným plynovým sporákem.Jenže tím že byl rozebraný nechtěli ho vzít ani na separák...nakonec jsem uspěl v další sběrně.KAM to s těma super hyper eko předpisama spějem...

co se týče bezdomovců ve sběrně chtějí občanku..a zažil jsem případ že vyhodili romské spoluobčany s tím že mají přijít i s původním majitelem toho co dovezli (prohlašovali že to dostali)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 21:46
avatar

Chcete-li, dejte do sběrného dvora, tak jak radí příspěvek magdona nade mnou.

Já napíšu, jak jsem se zbavila bojleru u nás.

Dvakrát ročně projíždí okolo nás malý, starý náklaďáček a chlap z něj vždycky volal, jestli máme staré železo. Dala jsem snad v srpnu - září starý bojler před dům, že si ho jednou někdo odveze. I stalo se skutkem. Stačilo vydržet. Minulou neděli ráno bojler nebyl, zmizel. Ty peníze za to opravdu nestojí /pro Vás/, nechte nějakou korunu vydělat i těmto chudákům.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.11.16 21:57
avatar
U nás v Mníšku má jedna velká firma s kovošrotem dotovaný ceny ( ve spolupráci s něakou zpracovatelskou organizací) za tyto starý křápy. Ale kolik? To opravdu nevim ale odhaduju okolo tak korunu max 2 za kg.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 22:34
avatar

U nás jsou ceny tyto: Elektromix (velké domácí spotřebiče)
0,5Kč / kg Elektrický (kombinovaný) sporák, pračka, myčka, sušička, mikrovlnná trouba, topidlo a pod.0,5Kč / kgChladící a mrazící zařízení zdarma Monitory a TVzdarma.Toš tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jansohovsky
Datum: 28.11.16 23:22

V současné době je průměrná tržní cena za tři čtvrtiny roku 32,40 Kč/kg s tím, že současná dosažená tržní cena je 36,50 Kč/kg. Tady to píšou: http://www.agrocr.cz/rostlinn…i-drubez-a-prasata.php?lang=2

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 23:45
avatar
Bojler, ne brojler, ale co máte z toho, soudruh Jakeš si to taky kdysi spletl.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 00:00
avatar

To je tím, že máme ty železný koně... :o)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 29.11.16 17:06

Rádcové zkušení: co je uvnitř bojleru, je to smaltovaná plechová nádoba nebo měď? Ve starých plynových karmách prý byl vnitřek z mědi a možná i ve starých bojlerech? To by se pak vyplatilo ho rozebrat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 17:12

Vnitřek smalt,obvykle oloupaný.Ale mám tip starý elektický bojler dá se použít na výrobu např. zahradního grilu když už

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 17:24
avatar

Měděné nádoby byly v malých bojlerech (5 litrů) z někdejší NDR. V běžných bojlerech byly odjakživa nádoby železné (pro rejpaly ocelové), smaltované (takže po prorezavění nešly ani pořádně zavařit). Po x letech se smalt začínal loupat, takže nechráněný železný plech poměrně rychle prorezavěl. Nádoby starších bojlerů bývají zpravidla až z 1/2 plné vodního kamene, který se dá jen obtížně odstranit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 22:57

To záleží na tom,jestli se ho potřebujete zbavit nebo na tom vydělat.Já jsem likvidoval starý bojler,odvezl jsem ho do sběrny,tam mi řekli,že dávají za kompletní bojler 10 haléřů za kg.Při váze 110 kg bych vydělal majlant 11 Kč.Ale hlavně že jsem se ho zbavil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.