Bambusova stinici rohoz

Od: Datum: 28.11.16 16:14 odpovědí: 4 změna: 30.11.16 00:23
Dobry den .Na plot s pletiva chci dat stineni!a to zelenou stinici tkaninu a na ni bambusovou stipanou rohoz. Chci se zeptat na zivotnost rohoze?pripadne jak ji zvisit?nejkou lazurou?dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 16:17

Takových materiálů je hodně. TADY

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.11.16 23:04

Záleží na jakou světovou stranu to máte,ale tak i tak moc ty rohože nevydrží.Já jí měla na balkoně (pralo tam slunce od 14-20hod.)a natřela jsem jí lakem na dřevo.Ze vnitř byla 5let celkem hezká,ale zvenku horší.Ovšem bylo to 5let běžně na pergolách,plotech tipuju tak dvě sezony a je s toho roští.Když tam bude ta tkanina a přelakujete,tak Vám vyrdží hezká,tak jako mě.

Ohodnoceno: 0x

Od: tomgz
Datum: 29.11.16 17:41
Ale lak se prece oloupe !mela by se natrit nejakou lazurou ne?
Datum: 30.11.16 00:23

Zdravím.!

Použijte radši rákosovou rohož. Povrchová úprava je naprosto zbytečná.

A to jak u bambusu, tak u rákosu. Zásadní problém v životnosti těchto rohoží totiž

netkví v trvanlivosti těchto přírodních materiálů, ale v drátečku, kterým jsou svázané.

Ten je tak tenký, že stihne proreznout dřív, než se rozsype samotná rohož.

Rákos je přibližně na třetině ceny bambusu. Díky tomu, je v něm taky větší výběr výšek a šířek.

Mám na pergole prúhledný polykarbonát a když tam začlo péct slunko, tak tam bylo, jako v pekle.

Tudíž jsem na střechu položil rákosovou rohož 2x4metry, která je tam cca pět let.

Prší na to, sněží na to, furt to drží. Jedinou vadou na kráse je, že už nemá tu krásnou, světle medovou

barvu, ale zešedla. To mi vadí nejmíň. Funkci plní stále.

Projeďte Hornbach, Baukrám, OBI, nebo různé stavebniny a jistě něco pořídíte. Ať se daří.! *palec*

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.