Zamrznou trubky a radiátory?

Od: Datum: 27.11.16 09:09 odpovědí: 11 změna: 27.11.16 10:32

Mam dotaz, zda mohu mít pootevřené ventilačky v bytě , když je teplota jen několik (cca 1 - 3 dny) v noci okolo minus 3 st - , přes den je teplota nad nulou. Koupil jsem byt, ale záchod měl vypuštěnou vodu a v bytě byl HROZNÝ SMRAD, záchod jsme již vyměnil za nový, ale chtěl bych co nejvíc větrat, na týden koupeného bytu odjedu, až pak se nastěhuji, mohu v tomhle ročním období bez obtíží nechat otevřená okna (pootevřená) - otevřené ventilačky aniž mi zamrnou radiátory a trubky v bytě? Děkuji předem za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.11.16 09:17
avatar

Dobrý den, řekl bych, že kompletní zamrznutí nehrozí. Mráz nebude tak silný a celou dobu. Hodně pomůže i sluníčko, které oknem byt ohřeje (případně i sousedé, kteří topí). Zápach byl z WC, protože tam nebyla vodní zátka. Nyní tam už je, tak další zápach nebude. Také můžete nyní jednorázově udělat průvan, okna uzavřít a větrat až později. Zdravím!


doplněno 27.11.16 09:44:

Stačí spláchnout WC a pořádně vyvětrat. Toto se může stát i v případě letní dovolené, kdy vodní zátka horkem vyschne a po přijezdu je v bytě zápach z kanalizce - a není to žádná tragedie. Ovšem, dělejte, jak myslíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.16 09:43

Děkuji Vám za odpověď také Vás zdravím V bytě se bydlelo naposled cca před rokem, takže zápach tam byl dlouhou dobu, nevím zda nebudou po takové době načichlé i stěny atd. Takže chci co nejvíc větrat. Ale možná že bude stačit, když vyvětrám několk hodin v kuse velký průvan, možná že byt jen velkým průvanem vyvětrá a nebude cítit. Také ho bvymaluju primalexem všechny místnosti. Záchod a kouplna jsou umakartové nebudu je zatím renovovat, ale vymeju je, taky je vemu savem. Snad vše bude bez zápachu co nejdřív, do Vánoc chci být nastěhovaný v čistém a vonícím ( po vánočním stromku) bytě.

Datum: 27.11.16 10:11

Budu rád, když bude stačit spláchnout WC a pořádně vyvětrat. Malování bytu mne čeká tak jako tak.

Datum: 27.11.16 09:23

Pokud bude v bytě zapnuté topení (aspoˇna minimum), tak klidně můžeš nechat otevřené ventilačky.

Pokud tam topení nebude, tak záleží na tom, jak rychle byt vychladne.

Smrad se dá vyvětrat za pár hodin. Na to není potřeba celý týden. A smrad je sice nepříjemný, ale neumírá se na něj

A jenom drobnost: záchod pokud v něm není voda, tak propouští zápach do bytu. Takže do starého záchodu stačilo nalít asi 3litry vody a byl by opravený (pokud teda není nějak poškozen).

Pokud tam dáš nový záchod a nenaplníš ho vodou, tak to bude smrdět stále.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.16 09:40

Děkuji za opdopvěď. Byt jsem koupil prázdný, holé stěny, bydlelo se tam naposled cca před rokem, takže zápach tam byl dlouhou dobu, nevím zda nebudou po takové době načichlé i stěny atd. Takže chci co nejvíc větrat. Ale možná že bude stačit, když vyvětrám několk hodin v kuse velký průvan, nevím.

Od: rqwope*
Datum: 27.11.16 09:40

Topil bych, už kvůli rosnému bodu a následným plísním v rohách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 27.11.16 09:46

Byl byl prázdný a pokud vezmete v úvahu, že to není suterénní byt, tak plíseň tam rozhodně nebude. Jak jste na rosný bod přišel? Má snad nějaký kostel nebo jakákoliv jiná obdobná stavba temperování? Nemá a přesto tam plísně nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.16 10:11

No, vzhledem k tomu, že dům má asi nějakou společnou ventilaci a pravděpodobně s nefunkčním odsáváním, pak se lze obávat, že vlhký teplý vzduch z kuchyní a koupelen dolních bytů bude při (ne)vhodném směru větru nasáván do studeného bytu a zde bude kondenzovat na chladných stěnách.
Ono i z hlediska "odsmradění" je lépe topit a větrat současně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.16 10:19

Byt je v přízemí čtyřposchoďového domu. Smrad v bytě byl neskutečný. Včera jsme nainstalovali nové WC a hned jej zavodnili. Možná že bude skutečně nejlepší ponechat mírně zapnuté topení a otevřené ventilačky oken. Taky když pak vymaluju, bude to jinak vše cítit. Dnes jedu na byt, budu celé odpoledne větrat, pak asi necham zapnuté topení a otevřené ventilačky. Za týden se vrátím do bytu a vymaluju... Pak bude následovat pokládka lin a koberce a nastěhování. Takový je zhruba postup "akce kulový blesk" .

Od: host*
Datum: 27.11.16 10:31

Dobře děláte. Dá se očekávat, že při malování důkladně umyjete a oškrábete starou malbu, přemalování staté malby nic neřeší. Při úklidu nezapomenete na žádné zákoutíčko, možná by stálo za to i odtrhnout lišty mezi podlahou a stěnou a i tam to důkladně vymýt vodou se savem, vyčistit, protože ten smrad může mít třeba i jen bodový zdroj a bylo by to cítit i dál.

Po vymalování zřejmě důkladně vyvětráte a pak pustíte topení, aby se byt zahřál a stěny mohly dobře vyschnout a pak se vám udělá v bytě normální tepelná pohoda.

Co se týče nezámrazové teploty, některé termostaty pro plynové topení mají tři polohy - vypnuto OFF, nezámrazová teplota asi 3 až 5°C a zapnuto ON. Tím se předpokládá, že by při teplotě 3°C voda v trubkách vypnutého topení nebo vodovodních trubkách se stojící vodou neměla zamrznout. Ale pozor, pokud máte otevřené nebo silně netěsnící okno nad trubkou topení nebo radiátorem, tak ho může studený vzduch ochladit tak, že v trubce voda zmrzne a při delším mrazu by mohla prasknout. Když se voda v trubkách topení pohybuje, nebo se pouští voda ve vodovodu, tak to jen tak nezamrzne.

Pokud budete mít v místnosti kolem pěti až deseti stupňů, tak by topení při větrání při mrazivém počasí venku nemuselo zamrznout, samozřejmě záleží na způsobu větrání, jestli otevřete okna dokořán, nebo necháte jen ventilačku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 27.11.16 10:32

Pokuste se zjistit, odkud ten smrad jde. Jestli to bylo jen přes nezaplavený záchod, pak to bude v pohodě. Pokud si někdo udělal WC v nějaké místnosti, pak by bylo možná vhodnější použít rozprašovač se Savem na všechny stěny. Vydezinfikuje ten smrad. Podobný problém se vyskytuje v bytech některých důchodců, kteří mají strach z větrání a pak je tam stařecká zatuchlina strašně dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.