Minimální teplota v bytě

Od: Datum: 26.11.16 20:31 odpovědí: 15 změna: 27.11.16 20:32

Dobrý večer,

je nějakým zákonem či předpisem stanovená minimální teplota např. v panelákovém bytě, dejme tomu při venkovní teplotě 0°C?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: radce
Datum: 26.11.16 20:51

Zákonem předepsaná asi ne, k čemu by to bylo. Ale pokud máte v bytě radiátor, tak dejte pozor aby nezamrzl, zničil by jste ho tím.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.16 20:58

Ne na tohle norma není, pokud by se jednalo o nájemní byt tak se obecně jako minimum stanoví 20 st.

Datum: 26.11.16 23:22

§ 2 (6) V průběhu otopného období jsou byty v době od 6.00 do 22.00 hod. a ostatní prostory v době jejich provozu vytápěny tak, aby dosažené průměrné teploty vnitřního vzduchu zajišťovaly výpočtové teploty vnitřního vzduchu stanovené projektem budovy.

§ 2 (9) V době od 22.00 do 6.00 hod. se vytápění obytných místností a v neprovozní době ostatních vytápěných prostor podle potřeby omezí nebo krátkodobě přeruší do té míry, aby byly dodrženy požadavky jejich teplotního útlumu zajišťujícího tepelnou stabilitu místností[2].

Vyhláška č. 194/2007 Sb. ze dne 17.7.2007 odsud http://www.zakony.cz/zakony/2…1/zakon-194-2007-Sb-SB2007194 a tady v pdf http://tli.mvv.cz/files/vyhlaska_194.pdf

Tyto teploty jsou zpravidla stanoveny na 20st C přes den a 16-18st C v noci...něco z tzb-info http://forum.tzb-info.cz/1090…lota-v-byte/vsechny-prispevky

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.11.16 07:08

celkem by mě zajímalo, kam ten dotaz směřuje

Od: vanad1
Datum: 27.11.16 09:48

Jde pravděpodobně o neobydlený byt v paneláku, kde si asi sousedi stěžují, že jim tento prázdný byt nevytápí jejich stěny. Podobný dotaz už tady někde byl.

Datum: 27.11.16 11:12

Ano a bylo to směšný a trapný, tuším, že to jde tímto směrem. Přeci nebude nějaký chudák vytápět byt, ve kterém nechce, nebo nemůže bydlet?

Datum: 27.11.16 11:28

Když nebude topit, bude platit 80% průměru. Moc si nepomůže, jen nadělá starosti sousedům.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.11.16 15:27

Zdravím,

poděkování za odpověď to nonek a albatros. A jinak pokud to někteří chcete vědět, nač to potřebuji znát - chci v bytovém

domě pronajmout byt (zdrojem tepla pro celý dům je plynový kotel ve sklepě) ,tak jsem chtěl znát minimální teplotu,

abych případně nebyl "napaden" nájemníkem, že mu tam netopím.

Od: ftuetu
Datum: 27.11.16 16:33

No, jestli nájemníkovi hodláte topit jen na zákonné minimum, tak by bylo slušné ho na to předem upozornit, protože spoustě lidí 20° jako teplota nestačí. A upřímně - já moc netopím, ale tohle by mi vadilo taky. Kdybych si nemohla pořádně přitopit, když jsem nemocná, nebo když přijdu v zimě z venku zmrzlá na kost.

Datum: 27.11.16 16:38

Ovšem, těch 20°C je:

a) vyšší o 1 °C v místnosti s jednou venkovní stěnou, nebo

b) vyšší o 1,5 °C v místnosti s dvěma venkovními stěnami, nebo

c) vyšší o 2 °C v místnosti s třemi nebo více venkovními stěnami, nebo

d) navíc vyšší o 1 °C v místnosti v případech, kdy plocha průsvitné výplně vnějších otvorů přesahuje polovinu celkové plochy vnějších stěn a střechy (stropu), je-li v ní otvor.

Datum: 27.11.16 18:12

Ale tomu já přeci rozumím, mně jde jen o to, aby na mně někdo nenastoupil s tím, že by chtěl teplotu třeba 28°C...

Od: petr04
Datum: 27.11.16 18:48

To nemyslíte vážně... Je problém dát při uzavření náj. smouvy vyšší zálohy? Kdyby mě jako nájemníka někdo takhle omezoval, končím s ním a jdu jinde. Dále - s nájemníkem si snad můžete domluvit výši záloh.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.11.16 19:02

Aha...Takže když nájemník bude požadovat třeba 35°C, tak mu to musím zajistit, ačkoliv je to technicky nemožné?

Od: petr04
Datum: 27.11.16 19:09

Mícháte jablka s hruškami. Nájemníka nemůžete v tomto omezovat, může si to vytopit třeba na 40. Pochopitelně, pokud bude nedoplatek, tak Vám to musí uhradit. Zcela jistě to budete mít podložené v nájemní smlouvě, včetně doby, do kdy je nutné nedoplatek uhradit. A pokud by s nedoplatkem nájemník nesouhlasil, můžete to dát k soudu. Nebo si myslíte, že nájemníkovi určíte, do jaké teploty smí byt vytápět? Podle jaké vyhlášky? Takhle se to opravdu byt nepronajímá. Jsem také majitelem pronajatého bytu, ale tohle bych si k nájemníkovi nikdy nedovolil.

doplněno 27.11.16 19:12:

Doplňuji: chtěl bych vidět nájemníka, který bude požadovat 35 stupňů.Na druhou stranu ale předpokládám, že pokud je byt obyvatelný, tak tam nemáte 16 stupňů, to by Vám každý nájemník hodně rychle utekl.

Datum: 27.11.16 20:32

Normálně vyregulovaná otopná soustava neumožňuje překročit teplotu 24°C.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.