Staci na cisteni vseho Jar a ocet?

Od: Datum: 26.11.16 17:01 odpovědí: 12 změna: 27.11.16 10:13

Dobry den zajima me jake pouzivate prostredky na bezne otirani detskych a kuchyn.stolu kuchynske desky? Na koupelnu a podlahu i zachod pouzivam take jar v kombinaci s octem a jednou za cas domestos. Staci to takhle nebo desinfikujete nejak vic? Byla jsem tak naucena z domu ale premyslim jestli ten Jar nejake bacily vubec znici nebo radsi sahnout po necem ucinejsim? Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.16 17:08

Běžně používám na nábytek pouze vlhčené ubrousky z Lídlu, na sklo Clin, na wc Savo, na koupelnu 1x týdně Bref, na dlažbu v kuchyni Savo perex co jsem v rámci šetření koupila místo Arielu na skvrny a byla zklamaná. V kuchyni utřu linku jarem a jinak to s tou desinfecí nepřeháním.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.16 18:34
Lidus, Ty jsi jako drogerie :)
Ale plně s Tebou souhlasím

Datum: 26.11.16 17:16

Já ocet vůbec nepoužívám kromě pračky, do které jednou za čas naliju a dám vyvářku.

Jinak hodně Bref, Savo, kupuji např. v Lidlu tablety do záchodu W5-hodím přes noc, nebo když odcházíme, Domestos používám také.

doplněno 26.11.16 17:22:

Právě i na různé fleky je ten Bref dobrý, když udělám flek na tričku a stříknu na něj Bref, nechám chvilku a přeperu, tak hodně fleků pustí. Ještě také Fifinelu na koupelnu a baterie.

Od: wamp®
Datum: 26.11.16 17:40

Ocet je právě ten nejúčinnější.Užívaly ho již naše babičky.Jar tenkráte neexistoval.Pro lepší efekt můžete přidat trocha jedlé sody.

Od: maky®
Datum: 26.11.16 18:47

V běžné domácnosti nejsou silné desinfekční prostředky potřeba, čím více desinfikujeme, tím jsme choulostivější. Na wc občas koupím specielní přípravek, ale i s octem a jarem by se dalo uklidit dostačujícím způsobem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.11.16 18:48

Já jsem Jar přestala na podlahu používat. Ikdyž vždycky umyji i podrážky, přezůvky vydávají mlaskavé zvuky. *palec*Oblíbila jsem si Sidolux, takový jako universal. Má několik báječných vůní a myje skvěle. Na podlahy, okna i kachlíky. Vanu a umývadlo ráda myju pracím práškem a houbou. Do wecka taky sypnu prací prášek a vezmu štětku. :-D

Datum: 26.11.16 20:16

Sidolux je úžasná věc! Do jeho vůně jsem se zamilovala. Bohužel ale už ho nepoužívám na podlahu, s ním mám vodu jen tak lehce zašedivělou, s prostředkem na podlahy vytřu daleko víc špíny. Ale na poličky v koupelně, parapety, linku atd. je super.

K dotazu: Já bych s Jarem a octem určitě nevystačila, na sklokeramickou desku mám W5, na skleněný stůl, zrcadla a okna něco z DM na sklo, do záchoda kachnu s bělidlem, na vanu a umyvadlo Larrin, na kočičí excesy na koberci zase nějakou pěnu, co se pak vysaje... ale myslím, že většina těch prostředků neničí bacily víc než Jar. Na druhou stranu bacily potřebujete likvidovat max. ze záchodu a záchodového prkénka (a děti naučit, že se na něj a do záchodu nesahá), max. z podlahy, když mrňata lezou... jo a občas vyprat hračky, známí jednou za týden (mají zvířata) nacpou hračky plyšové i gumové do pračky a perou...

Od: novisls
Datum: 26.11.16 19:27

U nás doma existují jen čtyři "čistící prostředky": "JAR" na mastné nádobí a podlahu (tam je to spíš je pro dobrý pocit z pěny); kyselina amidosulfonová nebo citronová (levnější bývá ta první) na vodní kamen (WC, vodovodní baterie a rychlovarná konvice); isopropylakohol na leštění skla, zrcadla apod. a nakonec tekuté mýdlo na ruce.

Nejsme nějací příznivci ekologie, ale víc prostě není potřeba. Úklid se dá bez problému zvládnout jen s teplo vodou, jakýkoliv detergent ("jar") je jen pro dobrý pocit (opomenu-li mastnotu, kterou ale setřeme při umývání nádobí). Proč někdo lije do WC chemii taky nechápeme: WC spláchnu, vezmu něco podobného jako je kartáček na mytí nádobí a za pár vteřin je WC jako nové - totéž platí pro sprcháč nebo umyvadlo. Vše bez zbytečné chemie, jen s vodou!

Osobně jsem názoru, že víc není potřeba a vše další co mají lidi doma je jen o tom, že jsou nemocní/posedlí čistotou. Mnozí lidé se až nebezpečně podobají tomuto:

Datum: 26.11.16 19:54

Zdravím. Novisls, trochu si dovolím nesouhlasit s tím čištěním WC. U toho totiž záleží na tom, jak tvrdou nebo měkkou vodu u vás máte. Při hodně tvrdé vodě se vám udělá spolu se solemi z moči (zvlášť se starým člověkem v domácnosti) v míse takový nános za dva dny, že bez chemie s tím nehnete. Bohužel. Ale dezinfikovat za každou cenu a pořád, mi připadá taky zbytečné. S tím souhlas. Ida

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.11.16 21:30

Ano ,s tvrdou vodou bývá problém, ale ten dost často řeší již zmíněný ocet a nebo pak chemie. Jinak velmi ráda používám klasické čistící prostředky - mazlavé mýdlo, soda, ocet, kyselina citronová, hydroxid sodný a to v jejich nejjednodušší podobě a názvu, ne přetvořené do moderních drahých prostředků, které mají stejnou účinnost za několika násobně vyšší cenu.

Od: novisls
Datum: 27.11.16 10:13

Však to není nic proti, jednou z našich chmeikálií je kyselina na odstraňování vodního kamene (v poslední době hlavně citronová, protože za 60.- kg už to není taková hrůza) a tu používám samozřejmě i na WC.

Vodu tady máme tvrdou, ale nemám pocit, že by byly někde velké nánosy, stačí čistit měsíčně. Otázkou je ale co jsou podle Vás velké nánosy. Je pravda, že v průběhu měsíce mezi čištěním "jezírko" nevypadá jako u nové mísy, ale nám nejde o to, aby při pohledu na hladinu byla dole vidět blyštivě bílá keramika.

Od: pb®
Datum: 26.11.16 21:45

Jar jen na nádobí co nedávám do myčky. Vlastně od té doby (pár týdnů,), co změnili tvar láhve, zmenšili objem, ale cena zůstala stejná,nekupuju ani Jar ale to nejlevněší na mytí nádobí v Kauflandu. Stejně tak na záchod to nejlevnější. Ocet mám taky oblíbený, mám ho naředěný v rozprašovači a myju jím třeba sprchový kout. Pak nějaký písek na umyvadlo a dřez a Clin na okna, báječná věc. Domestos je můj velmi oblíbený. Tím vytírám, stačí kapička do kýble. A dezinfekční vlhčené ubrousky z Kauflandu nebo Lidlu, jsou spolu s Domestosem důležitým pomocníkem v domácnosti s nečistotným seniorem. Nedokážu si představit, že hovna utírám nějakým hadříkem a pak to někde máchám a peru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.