Jaký tlak v darlinku na vodu, dlouho napouští

Od: Datum: 24.11.16 19:46 odpovědí: 3 změna: 25.11.16 16:11
mám 50l darlink a když nasává vodu tak to velice dlouho trvá a tlk je až na 5. Kolik tlaku bych měla napustit do nádoby bez vody. Jsem vdova a nemám zkušenost prosím poradit. Děkuji předem,[zobrazit zkratky smajlíků]
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.16 19:57

no nevíme jakou máte vodárnu a rozvody ale tlak (jestli ukazuje manometr dobře) 5 barů je docela dost.Jinak se to tu řeší pořád, třeba . https://www.poradte.cz/domacn…3091-natlakovani-vodarny.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 24.11.16 20:53

Pět je moc, u běžných domácích vodáren Darling bývá zapínací tlak čerpadla 2 bary a vypínací 3,5 baru. Při čerpání může ručička tlakoměru vylézt až na čtyřku a po vypnutí ručka skočí na tři a půl. Pokud je tlakoměr v pořádku. Jestliže vám opravdu čerpá až do 5 bar, mohlo by to vypadat na vadný tlakový spínač, což by mohl posoudit kvalifikovaný instalatér a případně tlakový spínač vyměnit.

Správně chcete napustit tlak do nádoby bez vody, zřejmě máte tlakovou nádobu o objemu 50 litrů s vakem. V tom případě je nádoba plná vzduchu a uvnitř je gumový vak, do kterého se načerpává voda, stlačuje vzduch v nádobě a tento vzduch pak zase mačká vak a vytlačuje vodu do domácího vodovodu.

Výrobce doporučuje vypustit z tlakové nádoby vodu tak, až tlak klesne na nulu, odšroubovat krycí čepičku na ventilku na nádobě, nasadit pumpičku nebo kompresorek a dopumpovat vzduch na tlak o 0,2 baru nižší než je vypínací tlak tlakového spínače, tedy například na tlak 2 - 0,2 = 1,8 baru. A pak teprve znovu spustit čerpadlo. Možná vám pomůže nějaký ochotný soused, nebo si na kontrolu a servisní údržbu pozvěte kvalifikovaného instalatéra, který umí dělat domácí vodárny.

Najdete návody například


a také firemní video

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 25.11.16 16:11

zeptejte se sousedů nebo na místním úřadu, kdo má firmu na domovní vodovody nebo i topení, i topenáři by snad mohli umět zkontrolovat a doplnit tlak v tlakové nádobě, případně vyměnit tlakový spínač.

Nebo se podívejte na seznam řemeslníků ve vašem okolí, například https://www.firmy.cz/Remesla-…vyskov/5943-ivanovice-na-hane a tak se dá už předem trochu vybrat a pak se cíleně zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.