Oprava světla - svítí jen chvíli

Od: Datum: 24.11.16 17:45 odpovědí: 5 změna: 24.11.16 21:26

Dobrý večer,

poradí někdo prosím, v čem může být problém u venkovního světla (které je v domě napojeno na klasickou zásuvku) - kde popis závady je následující: Světlo se zapne venku svým vypínačem, ale vydrží svítit asi 3 minuty. Bez toho, aby se nikdo nijak dotýkal okolí, samo zhasne, při pokusu o nasvícení hned záhy se nic neděje, světlo nesvítí. Stačí ale počkat asi dvě minuty a světlo zapnout znovu a svítí v pořádku - zase asi tři minuty a situace se opakuje. Tuší někdo, v čem může být problém? Zásuvka i vypínač je asi v pořádku, máme podezření na nějaký problém v trafu v tomto okruhu (přehřívání? přepálení něčeho?). Dříve ale žádné problémy nebyly, až teď.

Děkuji všem za jakoukoli radu.


avatar
Upozornění od sys strejc 24. 11. 2016 17:50:08
Upřesněte o jaké světlo se vlastně jedná! Není třeba vybaveno detektorem pohybu?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.16 17:54
avatar

Nějaký manuál u toho nebyl? Ani na krabici? Není v tom světle časovač? Něco takového, jak bývá na chodbách v panelácích?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svetlo
Datum: 24.11.16 19:14

Trochu špatně jsem se vyjádřil, omlouvám se. Detektor na pohyb nikde není, zapíná se vše vypínačem. Jsou to tři malá světla vzájemně propojená, vždy se rozsvěcují a zhasínají všechny současně tím jedním vypínačem. V provozu je to asi rok, nikdy zatím problém nebyl. Teď to po rozsvícení svítí asi ty tři minuty, pak se to celé zhasne (všechna tři světla - stejně jako kdybych to vypínal vypínačem), ale když to pak dojdu asi za dvě minuty vypínačem vypnout - zapnout, tak to zase naskočí, ale svítí to zase jen chvíli a takhle se to opakuje. Celé je to napojeno doma v klasické zásuvce, kabel vede ven a na něj jsou ta světla napojena, součástí toho obvodu je vlastní trafo - máme podezření, zda není nějaký problém v něm? Moc se přehřívá, atd?

Datum: 24.11.16 19:44

Tak ale to je opravdu málo info.Ale já si myslím že tam nemáte trafo ale spínaný zdroj který když se přetíží nebo zkratne tak vypne ale problém nůže být i v žárovce,to jsou LEDky?Můžete zkusit postupně zkoušet bez nich (po jedné jich vyšroubovávat)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 19:47
avatar

Něco se Vám zřejmě skutečně přehřívá, ale trafo to nejspíš nebude (vyloučit se to ale nedá). Spíš bych to typoval na nedokonalý kontakt v některé svorce. Protékajícím proudem přes zvýšený odpor špatného spoje se spoj ohřívá, až se přeruší. Po vychladnutí se vrátí do původního stavu. Pravděpodobně se to bude zhoršovat. Pozor! Může dojít až k požáru! Závadu by mělo jít najít měřením v jednotlivých bodech obvodu. Je potřeba zkontrolovat a dotáhnout všechny svorky v příslušném obvodu. To ale může udělat jen osoba znalá, s příslušnou kvalifikací (elektrikář).


doplněno 24.11.16 19:50:

Jo, tak jestli je tam spínaný zdroj, je závada na 90 % v něm, případně může být přetížený a jeho ochrana ho vypne. Nedával jste v poslední době silnější žárovky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 21:26
avatar

Dejte typ světla, výrobce, případně foto...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.