Výměna spodní spirály u trouby Mora 3375

Od: Datum: 24.11.16 04:19 odpovědí: 10 změna: 14.12.16 08:59

Potřebuji poradit s výměnou spodní spirály u sporáku MORA 3375.Při objednání opravy mě byl sdělen termín 15..12.

Budou vánoce a manželka chce péci cukroví.Chtěl bych se pokusit o spodního tělesa sám . Jsem elektrikář a těleso jsem si už objednal v e-shopu.Výměna bude asi náročnější , nevím zda je přístup k tělesu zespoda , kde by se musela demontovat i izolace , nebo zepředu , kde se demontuje přední část trouby.Děkuji za radu.Zdenrs


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.16 10:56

Nevím jak tento typ ,ale starší se měnil ze zadu.Odmontovat zadní kryt a dole už uvidíte připojení tělesa jestli má trouba horkovzduch tak tam budou dvě to spodní bude nejníž:).Mělo by být vloženo mezi izolaci a troubou.Bude potřeba povolit spodní kryt aby jste ho vytáhl.Jestli jste elektrikář tak to zvládnete ale první změřte jestli tam jde proud ať to neděláte zbytečně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 14:57

Dílky za informaci.Telefonicky mně sdělil servisní technik , že se spodní topné těleso se vyměňuje po demontáži zadního krytu sporákuMusí se toho demontovat ještě asi více:Vrhnu se nato po obdržení tělesa z e-shopu.Z.

Od: host*
Datum: 24.11.16 12:49

Vyklopení horního topného tělesa máte popsané v návodu k obsluze na straně 20 (nebo jiné, podle toho, jaký návod máte, například ec575). Na přední straně je plošinka s otvorem pro nasazení na kolík se zářezem a na straně přívodů jsou jak je vidět, fastony více viz obrázky na https://www.nadeta.cz/inshop/…0-topne-teleso-mora-horni.jpg

V návodu je popis, jak se má topné těleso při vypnutém přívodu elektřiny a za studena, vysunout a vyklopit.

citace z návodu: "Před čištěním trouby odstraňte pekáče, rošt a držá­ky a teprve potom vhodným nářadím (například nožem nebo šroubovákem) uvolněte příčnou tyč, a­ vyskočí na levé a pravé straně trouby z lů­žka (viz obrázek). Potom druhou rukou přidržte topné těleso, které se na přední straně uvolní a odsune od stropu trouby. Po očištění topné těleso jednoduše zatlačte dozadu, a­ příčná tyč znovu zaklapne do lůžka"

Zřejmě by to mohlo nějak podobně jít zepředu i u spodního topného tělesa, pokud se vysune i s panýlkem s vývody a bude přístup k fastonům a bylo by možné přívodní kabely sundat. Jinak by to asi muselo jít od zadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 14:59

Díky , pokračuji dále v získávání informací!


doplněno 28.11.16 16:37:

Všechno je jinak !Spodní těleso u trouby se musí vyměňovat zespoda.Musí se demontovat spodní plech i izolace , potom je ještě další kryt ,pod kterým už je vidět/ viz foto /spirála.Výměna tělesa a montáž plechů a izolace je v pohodě.Izolaci je nejlépe uříznout ostrým nožem u spodního krycího plechu.

Od: host*
Datum: 28.11.16 19:55

Na http://www.peugeot-club.com/i…olniho-topeni-vyreseno-popis/ je postup pro výměnu spodního tělesa ale typu 4600, třeba to je alespoň trochu podobné?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 07:15

Utohoto typu sporáku MORA 3375 se musí spodní těleso vyměnit spodem , musí se demonovat všechny boční stěny a část izolace!

Od: mnd®
Datum: 12.12.16 15:16

Můžu se zeptat jak to celé dopadlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 13:33

Topné těleso jsem vyměnil spodem.Musel jsem demontovat oba boční a zadní krytt.Dole jsem sundal jeden plechvý kryt , potom jsem nožem odřízl izolaci, jenom spodní část.Pod izolací byl ještě jeden plech , pod ním už ale bylo topný těleso . Které bylo vyměněno i se zpětnou montáží krytů a izolace za 15 minut.Při demontáži se musí se dát pozor , aby se sporák nerozpadl.Teď bych to zvládnul kompletně za půl hoďky.

Od: mnd®
Datum: 13.12.16 21:19

Děkuji za odpovědˇ. Tu rozřízlou izolaci jste potom jen přiklopil plechem nebo znovu nějak ,,izoloval,, aby zase byla v celku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 08:59

Pokud se odřízne jenom spodní část , tak izolaci při zpětné montáži drží plech.Taky je možné pokud jsou konce izolace dole , jenom rozříznout a dát nahoru. Jinak celou izolaci, spodní a vrchní kryt drží drát po obvodu.Při montáži jsem použil nový silnější drát a dal jsem tři.Ideální by bylo použít plechovou pásku.Izolaci mají "odborně" připevněnou!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.