Jak zamezit kondenzaci v koupelně

Od: Datum: 23.11.16 19:37 odpovědí: 7 změna: 28.11.16 09:30

Dobrý den,koupili jsme s manželkou dům cca 40 let starý.Nyní řešíme kondenzaci vodní páry v koupelně. Kondenzace je v tomto případě trochu jiná. Koupelna se nachází v patře a je v ní i WC. Rovněž tak dole v přízemí je koupelna s WC. Oběmi koupelnami tedy prochází odpadní trubka na kterou jsou obě WC připojena a jejiž konce ústí dole do kanalizačního řádu a nahoře je trubka vyvedena střechou ven pro odvětrávání zápachu. V horní koupelně dochází po osprchování ke kondenzaci a provlhnutí koutu v němž prochází odpadní trubka směrem na střechu.Mezi koupelnu a střechou je pouze nízká půda,kterou odpadní trubka rovněž prochází.Kondenzace v horní koupelně je nezvyklá v tom směru,že pokud se kdokoliv osprchuje či koupe kondenzuje se pára a vlhkost pouze v rohu kterým prochází trubka.Jinde se neukondenzuje.Tedy po osprchování je v koupelně mokrý jen jeden roh.Ani na oknech se kondenzace neudělá.Pouze v jednom místě a to zmiňovaném rohu jimž prochází odpad směrem na střechu. Již jsem dle rad ucpal odvetrávací komínek aby chlad nešel dovnitř.Bohužel bezúspěšně. Prosím poraďte co dělat. Děkuji. za info. Horák


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rqwope*
Datum: 23.11.16 19:47

Jestli se opravdu saje vzduch do kanalizace a tim ta zeď prochládá, dá se to přisávání vyřešit jinak. Třeba přisávací klapkou z vytápěné časti, nebo uzavřením s dostatečně dlouhým nastavením, aby vzniklo tzv. vzduchové péro.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.16 20:32

Jaký je materiál?Bývá problém při azbestovém potrubí a litinové hlavici se azbest u přechodového kusu rozsype

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenekhorak
Datum: 25.11.16 16:58

Odpadní trubka vedoucí domem až na střechu je klasická PVC trubka průměr 15 cm.

Datum: 25.11.16 18:08
avatar
Ucpání vývodu nad střechu zamezí proudění teplého vzduchu z kanalizace, teda vyhřívání té trubky. Jemné proudění teplejšího vzduchu vzhůru, třeba i trubkou malé světlosti, brání ve vnikání studeného vzduchu a jeho padání dolů do odpadu.
.
Na teplé trubce se vlhkost srážet nebude.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: vogi®
Datum: 25.11.16 19:01
Měl jsem to podobně mě pomohlo zateplit (omotat) trubku odtahu na půdě až po střechu a pomohlo to.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: zdenekhorak
Datum: 28.11.16 09:30

Díky moc,vyzkouším to. O něčem podobném jsem uvažoval !

Datum: 25.11.16 20:05
avatar

" V horní koupelně dochází po osprchování ke kondenzaci a provlhnutí koutu v němž prochází odpadní trubka směrem na střechu."
Chápu tedy správně, že trubka vede ve zdi v rohu? Nemůže být problém v zeslabení třeba již tak slabé a špatně izolojící zdi? Kdo ví jaká je v tom místě skladba zdi. Pokud se vybourá zbytečně velká díra na trubku a zahází se to maltou, je to tepelný most jak vyšitý.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.