Hučící topení - uzavření hlavice nadoraz

Od: Datum: 23.11.16 13:40 odpovědí: 8 změna: 24.11.16 06:47

Dobrý den,

už několik let mi v panelovém domě hučí (vydává hluk prodějící vody) topení, přestože je hlavice nastavena na nejnižší úroveň (hvězdičku).

Výrobce hlavice / Typ hlavice: Danfoss / Viz fotka.

Potřeboval bych tedy hlavici úplně utěsnit, aby neproudila žádná voda a topení nevydávalo žádný hluk.

Našel jsem zde podobné téma, kde se řešil ten stejný problém, nicméně ani po několika pokusech se mi s hlavicí nepodařilo pohnout za hvězdičku.

Předem děkuji za všechny rady a zkušenosti s tímto problémem spojené.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: topeni
Datum: 23.11.16 14:09

Otázkou je, jestli za hučení může opravdu váš radiátor. V paneláku je na stejný rozvod topení napojeno několik radiátorů i ze sousedních bytů a hučení se trubkami přenáší po celé stoupačce. Kdyby nebyl ventyl uzavřený, tak by radiátor hřál.

Z hučením máme podobný problém. V paneláku bydlíme přes 30 roků a ikdyž se s rozvody tepla za celou dobu nic nedělalo, tak asi před 5 roky začalo topení tak hučet, že jsme nemohli spát (trubky vedou přes ložnici). Hučelo to i tehdy, když jsme měli topení ůplně zastavené a topení postil někdo ze sousedů. U dodavatele tepla jsme zjistili, že začali používat nějaký jiný typ čerpadla, a to hučení způsobuje. Čerpadlo odmítli vyměnit a nikde jsme se nedovalali nějaké nápravy. (Jestli za to může opravdu čerpadlo nevím, protože to dělá jen na jedné stoupačce ze 3.)

Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsme v suterénu (kde jsou napojené stoupačky) hlavní ventyly stoupaček tak přiškrtily, že to ještě slabě topí ikdyž na radiátorech jsou ventyly otevřené naplno. Hučení sice úplně nepřestalo, ale je tak slabé, že to nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 15:36

Hučení a hluk lze z topení vypozorovat i v létním období. V noci (v tichu) lze slyšet, jak topení vydává nepříjemné hučení.


doplněno 23.11.16 15:44:

Pokud je hlavice na hvězdičce, radiátor je slyšet při bližším pozorováním protékající voda a hučení, ale radiátor je studený a nehřeje.

Datum: 23.11.16 18:00

Může to být třeba vzduchování akvária...Pokud to hlučí i v létě bude nejlepší řešení nahlásit správci domu a zkusit najít řešení. Je to i u sousedů? .Taky jsme řešili podobný případ, jediný nájemník v celém domě si soustavně stěžuje na hluk ( teda on si stěžuje soustavně asi na 50 různých věcí ...¨;) ony múžou docela dost bzučet stupačky elektřiny, motor výtahu a plno dalších věcí. Při kontrole elektroinstalace se objevil jeden černý odběr s routrem který umí taky docela hlučet

Stěžovatel ten " hrozný rachot" sváděl na kotelnu, nakonec i při úplně odstavené kotelně byl slyšet monotóní zvuk který zanikal při zapnutí klimy vedlejší restaurace...takže ono to vnímání hluku může být subjektivní

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topeni
Datum: 24.11.16 06:47

V letnm období se určitě netopí, tak to nebude způsobené topením.

Jak jste přišel na to, že radiátorem protéká voda když je studený? Kdyby jím protékala voda, tak bude hřát - pokud tedy je ve stoupačkách voda teplá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 14:29

Hvězdička je cca 7°C takže hluk bude odjinud...Jste poslední byt na stupačce? Jaký je zdroj tepla v domě?Párkrát jsme řešili podobný problém snížením výkonu čerpadla na domovní kotelně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 15:40

Jedná se o klasické vytápění pomocí stoupačky, která přivádí teplou vodu do radiátorů po celém paneláku. O poslední poschodí se nejedná.

Datum: 23.11.16 14:51
avatar
Hluk bude z jinych topeni a trubek.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 18:36

Máte vysoký diferenciální tlak. pokud lze regulovat oběhové čerpadlo, pak snížit výkon. Případně nainstalovat regulátor diferenciálního tlaku na stoupačky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.