ODVLHČOVAČ do koupelny

Od: Datum: 21.11.16 00:15 odpovědí: 7 změna: 21.11.16 18:27

Začíná období kdy je nutno některé prádlo sušit v koupelně, která nemá okno, pouze odtah do komína, cca 10m2. Na snížení vlhkosti bych chtěl použít odvlhčovač-vysoušeč. Má někdo zkušenosti s odvlhčovači s " Peltierovým článkem ", například Sakura SCF - 5800 nebo podobné? Nebo by jste volili klasický kondenzační s kompresorem? Jde mně o to, abych za odvlhčovač s peltierovým článkem nevyhodil zbytečně peníze. V tomto odvlhčovači není kromě ventilátoru žádný jiný pohyblivý díl. Děkuji za rady a vaše zkušenosti s různými typy odvlhčovačů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.16 00:22

Proč neuvažujete o sušičce?

doplněno 21.11.16 00:27:

Hele, to mi nebodujte, to je otázka. *smich*

doplněno 21.11.16 01:10:

Tazatel mluví o sušení prádla. Myslím, že kdyby měl doma děti, tak sušičku už dávno má.

Ohodnoceno: 1x

Od: vilik
Datum: 21.11.16 01:07
Nešlo by spíš instalovat elektrický ventilátor se zpětnou klapkou a třeba s hygrostatem? Alespoň po koupání.
Ten komín by třeba šel využít.
Sučička na prádlo dobře, ale děti a psa do sušičky nestrčíte.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.11.16 01:34

Rád bych informaci k moji otázce. Nemám dilema sušičku prádla nebo využití komína.

Od: adibai
Datum: 21.11.16 15:15

Když jsem ještě bydlela ve starým vlhkým baráku, měla jsem odvhčovač a sušila jsem s ním občas i prádlo.
Měli jsme klasický od DeLonghi s ionizátorem (ten není ale pro toto potřeba), když jsem dala večer mokré prádlo na sušák do koupelny, ráno bylo už jen navlhlé, kousky blíže odvlhčovači byly suché.

Datum: 21.11.16 18:00

No nevím. Ten odvlhčovač umí, alespoň to tam píšou, 600 ml vody za den. Po usušení jedný pračky prádla v sušičce jsou v zásobníku sušičky klidně i čtyři litry vody. Takže tímhle apštajkem by jsi tu vlhkost z jedný pračky prádla dostával pryč týden.

Proč nechceš sušičku prádla? Na tohle počasí ideální přístroj.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.11.16 18:08

Máme koupelnu bez topení. Na koupání si pouštíme teplovzdušné ventilátory. A prádlo sušíme na sušáku v bytě. Myslím si, že vám žádné zařízení prádlo v koupelně bez větrání a topení, neusuší. A zadarmo už vůbec ne!

Od: novisls
Datum: 21.11.16 18:27

S Peltierem to z principu nebude nikdy dostučující, protože není možné dosáhnout potřebného tepelného výkonu.

Osobné mám zkušenost s mobilní klimatizací: na bazaru jsem koupil tu nejlacinější herku (stála 800.-), nastavím do režimu chlazení a hadici, která se dává z okna nezapojím. Na výstup chladného vzduchu dám teploměr a tento výstup zakrytuji do takové míry, aby byla teplota vystupujícího vzduchu pod rosným bodem v místnosti. Pokud je v místnosti vlhkost nad 60 %, tak není teploměr ani zakrývání otvoru nutné. Podmínkou je zapojit odvod kondenzátu (buď do kanálu, nebo do kýble) a mít v prádelně teplotu vyšší než je minimální nastavitelná teplota klimatizace (bývá 16 °C). Ale i tohle se dá obejít, odvlhčoval jsem i při 8 °C.

Výkon je dost velký, při 12 °C a 70 % vlhkosti mi to vyrábělo každou hodinu cca půl litru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.