Koupě bytu - vaše zkušenosti

Od: Datum: 17.11.16 19:58 odpovědí: 2 změna: 18.11.16 07:30

Dobrý den.

Máte zkušenost z poslední doby s koupí bytu v Praze? Za uplynulé 2 týdny jsem oběhal snad 10 bytů, z toho u 3 jsem měl zájem o koupi. A od majitele mi ve všech případech bylo sděleno, že nejsem první a byt prodá nejvyšší nabídce.

Abych řekl pravdu, tak cena panelového bytu +- kolem 2,5 milionu (2+kk) mi přijde už tak dost vysoká, přesto jsem vždycky nabídl, že můžu dát navrch ještě 100 tisíc. Po pár dnech mi všichni oznámili, že našli jiného zájemce. Naposledy teď :(

Měl jsem smůlu nebo je to teď v Praze (resp. na realitním trhu) takovéhle všude, máte někdo podobnou zkušenost z poslední doby?

P.S. všechny inzeráty byly inzerovány s uvedenou cenou, žádné "nejvyšší nabídka byt dostane"...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.16 06:36

Ano, máme-syn. Měl zcela jasnou představu, v jaké lokalitě a jaký byt. Kupoval přes realitku, některé byty byly prodané ještě v ten samý den, co vyšel inzerát, ani nebylo možné jít na prohlídku a byly hned fuč. Také v tom asi hrála roli daň z nabytí, hodně lidí chtělo koupit ještě v době, kdy ji platil prodávající a samozřejmě také sazby hypoték, které se budou určitě navyšovat, některé banky už mění podmínky. 2 týdny na koupi bytu nic neznamenají, určitě budete hledat déle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.16 07:30
Tak to preju dobre pořízení. S byty to je ted celkem problem. A kort v Praze. Byty,které se dlouho nedařilo prodat se prodávají, většina bytu za nehorázné peníze. 2kk před rekonstrukci,jádro umakart za 2,5 mega atd. Já sháněl cca.pul roku a nic. Nakonec prodával byt kamarád, takže i cena byla více než solidní.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.