Nová podlaha - stará původní prkna lze?

Od: Datum: 16.11.16 12:57 odpovědí: 6 změna: 16.11.16 21:20

myslíte, že lze udělat novou podlahu a použít prkna která teď na podlaze jsou kvůli snížení ceny podlahy? jaká je skladba?

dnešní stav viz. foto - podlaha nejspíš na trámcích a mezi škvára (stáří 90let) přízemí, nepodsklepeno

podřezávat budemeSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 16.11.16 13:23

Na fotkách vidim prkna v dobrém stavu - není důvod měnit, takhle vydrží další desítky let (pokud to nepřikryjete něčím neprodyšným). Jen bych to natřel, příp. přes to koberec.

Jediný důvod hrabat do ní je tepelná izolace pod podlahou... Opět pozor na uzavření vlhkosti z podloží (pokud pod tím je hlína)

Pokud to chceš rozebrat - bude z toho kupa třísek, bez rozlámání prken to vyndáš hoooodně těžko ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krtek*
Datum: 16.11.16 13:28

pokud to není zhnilé nebo rozklížené tak to vypáčí v pohodě..stačí mít na to grif...hřebíky se pak dají vytlouct kladivem..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 16.11.16 14:01

Nevim jakej je grif když se hřebíky zarezlý v trámu protahujou skrz zdravý prkno ;) (a nepomůže ani rána na hřebík aby se v trámu uvolnil). A grif na první prkno, kromě odvrtání hlavy hřebíku a podebrání montpákou od zdi? I když odpovídám si sám - přípravek (vodicí pouzdro) na odvrtání hlavy hřebíku...

Za ideální skladbu považuju zdola: odvětrávaná dutina (jako tvarovky Igloo/ Solido ale vyrobené svépomocí pomocí ztraceného bednění z levně dostupných možností, např. plech ze staré střechy atd.) beton, hydroizolace, tepelná izolace, na ní vlastní skladba podlahy. Odvtrávanou dutinou se vyřeší uzavření podloží hydroizolací (a pod tepelnou izolací hydroizolace být musí). Pokud se podřízne zaď a hydroizolace zdi se napojí na hydr. podlahy tak dutina být nemusí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 16.11.16 13:30

Ano, jak výše řečeno, jsou-li desky, podlaha v dobrém stavu a není s ní problém není důvod ji likvidovat, osobně jsem také jako podklad pod finální vrstvu užil původní stará prkna, výhodou navíc je, že dřevo je již po těch letech řádně vyschlé a tudíž by nemělo hrozit žádné kroucení apod. Rovněž se připojuji k tomu aby finální vrstva neuzavřela desky "vzduchotěsně" a tam kudy cirkuloval vzduch např. okraje apod. aby mohl proudit i nadále a podlaha by měla bez problémů dále sloužit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: soudruh
Datum: 16.11.16 13:44

co teda doporučujete? jakou skladbu nové podlahy? prkna snad vyndat půjdou, doufám.

pokud prkna odkryju a nebude nic shnilé, co se stane v případě, když podříznu zdi ale neudělám pod podlahou vanu? odizolované tak budou pouze obvodové zdi.

mezi trámy jen nasypu kuličky polystyrenu nebo dám desky a opět zaklopím? tzn. nechám podlahu tak, jak je teď, pouze vložím mezi podlahové trámy izolaci)

vlhkost mám ve dvou rozích na vnitřní obvodové zdi do výšky 30cm, jinak ne

Datum: 16.11.16 21:20
avatar

Budeš podřezávat barák, vykopeš podlahu a neuděláš izolaci i pod podlahou? Proč?

Jinak, co se týká podlahovek, na fotce vypadají dobře, ale vše se ukáže, až se vytrhají. Nebyl by jsi první ani poslední, co zamýšlel vrátit prkna zpátky a ono to prostě nešlo a musel koupit nový podlahovky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.