Problém s vodným a stočným

Od: Datum: 16.11.16 11:09 odpovědí: 7 změna: 18.11.16 18:56

Dobrý den, muj soused stary důchodce za mnou přišel s otazkou zda-li bych se mu nezeptal někde na internetu jak je to s vodným a stočným. V naší obci máme obecní vodovod a nově postavenou čisticku odpadních vod (ČOV). Jelikož je sám vodného má vyčerpáno 11m3 a tudíž i stočné činí 11m3 ale ke stočnému mu připočítali dalších 13m3 a je u toho napsáno - Dopočet do min. hodnoty. Vysvětlení obce je že je to minimalní spotřeba na osobu a rok. A chci se zeptat zda má obec právo toto tyto m3 připočítávat navíc když spotřebuje svých 11m3 které mu čistička přečistí ale zbylých 13m3 nespotřebuje tudíž je čistička ani nečistí. Má právo toto obec dělat? V naší obci je asi dalších 11 takových to důchodců kteří mají společný problém tudíž si na nich obec plní kapsy. Děkuji za odpoveď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.16 11:44

Máme to podobně .Na obecní úřad kvartálně hlásíme spotřebu a stočné se platí podle kubíků.

Paušál se používá jen pokud není možné zjistit spotřebu vody.Ale i domy se studnou mají právě kvůli poplatku za stočné dobrovolně na vlastní náklady instalovaný vodoměr - a stočné platí podle tohoto vodoměru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 12:04

Podle mě je to nesmysl, pokud má majitel nemovitosti vodoměr, tak se veškeré vodné a stočné odvíjí podle naměřeného množství. Pokud vodoměr není, tak se to opravdu platí podle průměru. Pokud si obec účtuje jakési dopočítání do průměru a přitom ti lidi vodoměr mají, tak je to nezákonné obohacování. Bohužel nevím, na koho se obrátit, zkuste na dodavatele vody, jestli se s něčím takovým už nesetkali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: piti*
Datum: 16.11.16 12:31

A není to tak, že ten pán koupí a vypije 3m3 nápojů a potom to vyčurá do záchodu?


doplněno 16.11.16 13:15:

Nám SmVaK účtují i "srážkovu vodu" (platíme za to že prší na střechu a teče to do kanalizace). Za plochu asi 25x15 m jsme loni - kdy téměř nepršelo, platili čtvrt-letně (4x za rok) 2896,- - to je 11 584,- Kč za rok. Není to bytový komplex, ale tělocvična s bytem.

Každý monopol si nějak vymyslí jak druhé okrádat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: voda
Datum: 16.11.16 12:40

Obce mají právo zavést dvousložkovou cenu vodného. Možná se jedná o ten případ.

http://www.cenyenergie.cz/dvo…platek-za-vodomer/#/promo-ele

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 12:52
avatar

U nás to bylo tak, že vodné jsme platili VAKu a stočné, obci, protože vlastila čističku. Obec si sama odečítala vodoměry, ale za stočné jsme platili nejmenší částku tuším 600 za osobu. Takže, pokud byla spotřeba nižší, automaticky se zaplatilo podle počtu osob krát 600...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 16.11.16 13:57

Určitě všichni máte smlouvu o odběru a vypouštění vody a tak se podívejte nejdříve tam. Vůbec bych se nedivil, kdyby tam byla uvedena podmínka min. odběru, možná i z důvodu zajištění bezproblémového chodu čističky. Pokud to tam máte, tak je to o jednání s firmou. Pokud tam ale nic není nebo smlouvu nemáte, tak okamžitě přestat platit. Měl jsem to před lety podobný problém a teprve po neplacení se to začalo hýbat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan121
Datum: 18.11.16 18:56

Děkuji ještě mu poradim at se podívá do smlouvy a náš poskytovatel je v postatě obec. a každý dům má svůj vodoměr dle kterého se to poté platí. Akorát u lidí co mají malou spotřebu se to dopočítává do tohoto minima. Dle mého názoru obec jelikož dostala dotace a na zbytek si brala půjčku si to spočítala splátka děleno počet obyvatel a aby to nemusela doplácet ze svého tak prostě dopočítavá toto takzvané minimum.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.