Zásuvky za kuchyňskou linkou u podlahy?

Od: Datum: 16.11.16 10:39 odpovědí: 20 změna: 17.11.16 13:29

Včera jsem sem dávala otázku ohledně zábradlí ke schodišti, které začíná od druhého schodu, prý se to tak dělá.

Teď u rekonstrukce svého domu jsem se setkala s tím, že když jsem chtěla přidělat další zásuvky v kuchyni kvůli instalaci pračky atd. nechtěl mi elektrikář udělat zásuvku na pračku a elektrickou troubu v místě mezi spodním a horním dílem kuchyňské linky. Prý je to neestetické a už se to tak nedělá. Zásuvka že bude dole, asi 20 cm od země za pračkou a nebude vidět. Já jsem zvyklá vypínat pračku ze zásuvky, když je bouřka, tak jsem nesouhlasila. Udělal to hrubě proti své vůli a já si připadala divně. Nakonec jsem si řekla, tak co, platím to já, doma to budu mít já.

Shodou okolností jsem pak potřebovala nahonem elektrikáře kvůli koupelně, tak jsem pozvala jiného, který byl volný. Zmínila jsem se mu o tom a on řekl, že by si nikdy ty zásuvky nedával za linku, že je to nepraktické. Teď jsem ráda, že tu zásuvku mám tam, kde ji mám. Neumím si představit, že se budu cpát někam za pračku, když ji budu chtít vypnout.Někdy je třeba jenom vydržet a trvat na svém. Máte také takové zkušenosti s řemeslníky? Že se Vás snaží přesvědčit o tom, co je in bez ohledu na praktičnost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.16 10:49

Co je praktické pro vás, nemusí být praktické pro někoho jiného. Samozřejmě je jasné, nᚠzákazník, nᚠpán. Proto vám vyhověl. Já každopádně z praxe stojím za prvním řemeslníkem. Je to velmi neestetické a bezdůvodné, aby zásuvka a kabel z pračky byl vidět a visel někde u linky. Schované to je o dost lepší.

Pokud se domníváte, že je vhodné vyndavat všechny zásuvkové spotřebiče kvůli bouřce (neříkám že ne, ale osobně tak nečiním) a možnému přepětí, tak můžete shodit hlavní jistič a nemusíte tak obcházet celou domácnost a vyndavat spotřebiče ze zásuvky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 11:01
avatar
Souhlasím, mít zásuvku a kabel z ní hned vede za linku, tak to vypadá velmi zvláštně. Nehledě k tomu, že buď musíš mít v desce kabelovou průchodku, což je velká díra a nebo se to musí nějak bastlit, třeba zamáznout silikonem. Obojí vypadá všelijak, jen ne hezky.
Přitom se běžně dělá, že se dá zásuvka do vedlejší skříňky. Otevřu skříňku, vytáhnu zásuvku a hotovo.
Třeba u myčky to je naprosto běžný, že se voda a elektrika dává vedle. Ono to za ní ani nejde dát, neb by se pak nevešla myčka.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: misoskamisoska
Datum: 16.11.16 11:01

To je sice dobrá rada, shodit hlavní jistič, ale tím bych vyřadila z provozu všechny elektrospotřebiče i ty v synově domácnosti v patře. A to by se mu asi nelíbilo. Zásuvku mám teď 30 cm nad pračkou, takže ten kus káblíku, který je vidět, není nijak rušivý, myslím, že pokud je kuchyně uklizená, ten kousek káblíku nikoho nepohorší:)). A jak říkáte, co je praktické pro mne, nemusí být pro jiného...S tím naprosto souhlasím. Myslím si, že by to měl pochopit řemeslník a nesnažit se mne až nepříjemně přesvědčovat o své představě. Víc jsem tím říct nechtěla:)

Od: krtek*
Datum: 16.11.16 10:59

podle toho co paní píše, usuzuji že je narozena staršího data a proto má takové na dnešní dobu netypické požadavky. Ano, máte pravdu zásuvku vám udělal kde jste chtěla, protože to norma umožňovala to není nic proti ničemu, ale tohle řešení je nemoderní a neestické. Jak psal kolega. Vždy půjde vidět kabel což to, co se dneska nenosí a navíc proč to stále vytahovat ze zásuvky, když pračka má vlastní tlačítko a nebo při zmíněné bouřce se dá vyhodit jistič což je mnohem efektivnější a rychlejší.

100 lidí 100 chutí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 11:08

Ten kdo platí má nějakou představu.Každý řemeslník má taky nějakou představu podpořenou obvykle praktickýma zkušenostma. Je třeba tyhle 2 představy dát dohromady,najde se zákazník který něco chce bez ohledu na předpisy .Jsou řemeslníci kteří se řídí heslem " za peníze cokoli" ...Prostě to chce v klidu probrat - požadavky,možnosti... a podle toho vybrat nejlepší variantu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 16.11.16 11:11

asi jsem v tomhle zvláštní, ale já nejdřív hledám technické řešení a pak technické řešení popř. jeho možnosti upravuji s vizuálním a praktickým hlediskem tak, aby to vše ladilo a nebyla to slátanina momentálního rozpoložení.. :) do toho ještě míchám "co kdyby za pár let"...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: misoskamisoska
Datum: 16.11.16 11:32

Tak v tomhle s Vámi, krtku, naprosto souhlasím. Přidám ještě hledisko praktičnosti, holt jsem dříve narozená ;), tak za ta léta už mám trochu představu, co chci a co to udělá za pár let:)).

Od: misoskamisoska
Datum: 16.11.16 11:32

Každopádně všem děkuji za názory, velmi přínosné.

Datum: 16.11.16 13:19
avatar

Já jsem jí chtěla tady a mám ji tam,ale nemusela jsem nikoho přesvěčovat,dělal to manžel.Taky máme rádi vypnuté spotřebiče,když jdeme z domu.Pračku vytahuju hned po praní,je to zvyk.Takové doporučení miluju,stejně tak mi kamarádka tvrdila,jak musím mít 4 plotýnky (mám jen 2plot.vařič),ale já nikdy nevařila,tak že jedou všechny 4,ani matka nevařila na všech.Pamatuju,že tam jen odkládala hrnce,tak na co bych je měla?Snad nejlépe vím jak mi to vyhovuje,jak pracuju,tak o rady tohodle typu nestojím.

Mám ráda věci tam kde mi vyhovují a kašlu na to jak se to dělá běžně nebo je zrovna moda mít to jinak.Když je to proveditelné,tak nevidím důvod,proč by to nemohl řemeslník,kterého platím provést*jasne*

Teď to máme takhle,kabel vidět není protože je spuštěný,když chci prát,vytáhnu a zasunu zástrčku vidět jde,ale to mě netrápí.


doplněno 16.11.16 17:01:

jethro-my taky používáme tyčový mixer a ta spodní je na něj v poho*jasne*pračka totiž nepere nonstop,strčí se tam jen co třetí den když se pere,jinak není vidět za tou mísou,kde jsou příbory.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krtek*
Datum: 16.11.16 13:26

tak tohle už je hodně "Rebel" řešení :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 15:09
avatar

Ta spodní zásuvka je pro tu zahnutou vidlici ideální *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pbŽ
Datum: 16.11.16 15:43
K nám do domu řemeslník nesmí. Partner je totiž natolik šikovný, že dělá všechno sám, takže máme vše tak, jak nám to vyhovuje. Nemusíme platit za drahou práci ani stát někomu za zadkem, aby pracoval poctivě. Partner říká, že si to radši zkazí sám, než aby musel platit za to, že mu to zkazí někdo jiný. Zásuvky na lince máme v rozích, kde jsme je chtěli. A jsme snad jediná domácnost, co má v koupelně na bidetu mamontovanou ještě bidetovou spršku a jak je to pohodlné řešení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 17:23

tohle beru, ke mě domu taky už řemeslník nesmí, jednou a naposled tam byl, nedodržel termíny o asi měsíc, tahal ze mě prachy, nadával mi, ale bohužel sem potřeboval aby to nezmastil při finální fázi tak sem mu na to kejvnul, ale zkušenost že už nikdy více

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 15:07
avatar

Na lince mám zásuvky na rychlovarku, tyčák atd., co se používá na lince. Zásuvky pro "pevné" spotřebiče, trouba, myčka, lednička... jsou za těmi spotřebiči dole, aby nebyly vidět. Vytahovat tyhle věci ze zásuvky je zbytečné, nedělám to ani za bouřky, ani přes dovolenou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.11.16 17:31

jethro,v tomto - Zásuvky pro "pevné" spotřebiče, trouba, myčka, lednička... jsou za těmi spotřebiči dole - s váma nesouhlasím. tyto zásuvky dělám tak,aby byly schované ve vedlejší skříňce a to takové,která má dvířka,ne šuplíky. chci,aby tyto spotřebiče bylo možné vytáhnout ze zásuvky rychle,bez nářadí a demontáže čehokoliv,třeba pro případ zahoření...


doplněno 16.11.16 17:35:

tak nějak - http://old.hezkydomov.cz/medi…lace-pro-kuchyn/rozvody-v.gif

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.11.16 17:38

jak to myslíš zahoření?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.11.16 18:09

jsou to elektrické spotřebiče,mají motory,vyšší teploty,může se cokoliv stát. už jsem viděl hořet troubu,minipožár na kuch. lince...prostě chci mít možnost přístroj okamžitě odpojit od elektřiny a pak hasit vodou,která je nejdostupnější a nee běhat po bytě k jističům,na které nedosáhnu,zpět do kuchyně pro židli,opět k jističům...už chápeš?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.11.16 18:30

jo, asi to chápu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 18:55

Dobře, že si stojíte za svým Taky mám radši zásuvky na očích, nám třeba vůbec nevyhovují ty panelákové u podlahy, většinou z nich musíme mít vytáhnuté prodlužky (tzv."pes" s červeným spínačem a ten při odchodu vypínáme), zrovna nedávno jsem instaloval zásuvku nahoru ke stolu, aby se žena nemusela furt shýbat dolů a zapojovat dolů k zemi žehličku a notebook. A pračku, troubu, vařič máme stejně jako Vy, zapojené nahoře nad linkou a před odchodem se vypínají. Sice se spotřebiče vypínají hlavním vypínačem, jenže ten je už např.u pračky "elektronický", mačká se jen tlačítko a tím se aktivuje celá elektronika, takže z toho logicky vyplývá, že určitá vstupní část elektroniky je stále pod napětím. Vypínání jističem není moc praktické, protože jím můžete vypnout i lednici a ta vám pak vyteče. Sice by se to dalo řešit zapojením na jiný obvod, ale stejně se pak může stát, že ten jistič na lednici shodíte omylem. Prostě zásuvky na přístupném místě jsou fajn a praktické A že se to někomu nelíbí, je jen jeho věc, když je to moje kuchyň, tak to tam bude, jak já a moje žena chceme, ne jak by to chtěl "pan elektrikář". Samozřejmě to musí vyhovovat platným elektrotechnickým normám, o tom žádná...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dharma
Datum: 17.11.16 13:29
Ja bych si urcite vyslechla nazory ostatnich, koukla na fota kuchyni, treba by me nejaky napad inspiroval,ale ve finale - Vy v te kuchyni budete pracovat, Vy si tedy rozhodnete, jak Vam to bude maximalne vyhovat a to, ze to jiz neni moderni, by pro me rozhodnuti urcite rozhodujici nebylo. Take nemam rada, kdyz me nekdo vlezle presvedcuje o tom, ze On by to tak nedelal ci si to do sve kuchyne nedal.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.