Stropní trámy

Od: Datum: 15.11.16 14:28 odpovědí: 4 změna: 15.11.16 18:46
Dobrý den! Chci se zeptat, proč se dávají pod stropní trámy dubové destičky? Děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 15.11.16 16:09

Očekávám, že to bývá u starých baráků bez izolace, aby konce trámů nenavlhaly od zdí. A dnes možná ze setrvačnosti?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.11.16 17:06
Jak píše rv, byla to jednak ochrana proti kontaktu smrkového trámů se zdí, tedy ochrana proti vlhkosti a také se lépe trám usazoval. Pokud bylo potřeba tram vypodložit, tak k tomu potom stačila tříska či dřevěný klínek. Do trámu by se tříska svoji malou plochou zamáčkla, kdežto dubová podložka, ještě lety položená opačně zamáčknutí zabránila.
doplněno 15.11.16 18:03: Určitě jsem vždy dával, ještě mně napadá jeden dobrý důvod. Podložka se dává kus od líce zdi. Váha co se do zdi přenášíse ta nepřenáší do kraje zdi.
Jinak by možná stálo za to, si položit otázku proč je nedávat.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.11.16 17:09

Různých důvodů jsem slyšel několik,proto tápu jestli je tam dát.

Datum: 15.11.16 18:46

díky za odpověd! destičky mám nachystané tl.2,5cm. Tápu proto , že každý centimetr dobrý vzhledem k výšce stropu v podkroví,ale zárověn nechci nic zanedbat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.