Zábradlí

Od: Datum: 15.11.16 09:49 odpovědí: 5 změna: 16.11.16 10:28

Dobrý den,

kamarádka při rekonstrukci domu se rozhodla dát si u hlavního vchodu ke schodům zábradlí - doposud tam nebylo.

Vybrala si krásné, kované. U jeho zapravení však nebyla a byla nemile překvapena, že zábradlí začíná až od druhého schodu. Ne od prvního - počítáno zdola. Prý se to teď tak dělá... Slyšeli jste už něco o tom?

Mimochodem na cestě do práce překonávám od autobusu taky jedny schody /také po rekonstrukci/, které spojují plochu u autobusové zastávky s níže položeným chodníkem. Jedná se asi o 10 schodů a zábradlí začíná také od druhého schodu... Pokud je to nějaká nové norma, asi ji stanovil někdo, kdo zábradlí k chůzi nepoužívá. Já mám problém s páteří, potřebuji se o zábradlí opřít a když jsem dole na předposledním schodu, zábradlí končí a já se nemám oč opřít. Musím se tedy pootočit bokem , přidržet se zábradlí a opatrně sestoupit ze schodu... Setkali jste se už s tím? Věřím, že kdybych neměla problém z chůzí po schodech, asi bych si toho ani nevšimla.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.16 11:57
avatar

Viděla jsem dokonce zábradlí až od 3 schodu (odspodu). Ono to esteticky vypadá o něco lépe, když to schodiště je dole takové "otevřené" + zdravým osobám to mírně usnadňuje pohyb po něm. Ovšem věřím, že někomu to zase může dělat problémy... :( Takové věci si chce s řemeslníky ujednat předem (v tomto případě se podle mě měli oni sami zeptat, jak to vlastně kamarádka chce).


doplněno 16.11.16 15:53:

Určitě, funkčnost musí být na prvním místě. Ono to posunuté zábradlí má v některých prostorách také své praktické výhody (např. kde je málo místa a musí se tam vzájemně vyhýbat více lidí), ale toto zjevně není ten případ.

Řemeslníci to měli s paní projednat, a ne postupovat podle toho, jak to třeba "chce většina lidí" (určitě také ne všichni). Teď už záleží na ní, jestli to bude chtít s nimi nějak řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misoskamisoska
Datum: 16.11.16 10:28

No já se také nedívám na módu, ale na funkčnost, také se rozhoduji sama za sebe, když si chci něco udělat doma, ale tady byla kamarádka postavena před hotovou věc, zábradlí bylo už namontované. To jsou věci, které člověka nenapadnou a pokud se ho řemeslník nezeptá a dělá podlé svého - pohroma.

Datum: 15.11.16 12:26

Já jsem podobné zábradlí kdysi viděla u jednoho obchoďáku, lidem to asi vadilo, tak to nastavili příšerným způsobem - bylo to z dřevěného masivu a za pár let to stejně upadlo. Takže se to dělalo i dřív, asi záleží na domluvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.16 13:35

Zábradlí a vlastně vše se dělá tak, aby mi to vyhovovalo. Zaběhnutá praxe nebo estetika mě nezajímají. Pouze funkčnost z měho pohledu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 15.11.16 13:37

bohužel to tak neplatí...byl jsem několikrát svědkem ve svém okolí kdy po rekonstrukci baráku namontovali zábradlí na pravou stranu schodů přičemž, zvonky a klika od dveří byla na levo...a to ještě udělaly ten 1. schod na úzkej, že když se ty dveře otevřely na 90° tak člověk musel udělat schod zpátky, aby mohl vejít...

nám na baráku zase namontovaly na vstupní dveře madlo pro otevírání na venkovní stranu...dokud jsem jim to nedokázal, že to mají blbě tak se mě snažily přesvědčit, že to tak má být...dveře otevřít nešly, protože madlo zasahovalo do špalety a navíc odporovalo směru úniku

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.