Expanzní nádoba

Od: Datum: 15.11.16 09:04 odpovědí: 2 změna: 15.11.16 10:31

Dobrý den, směřuji k Vám dotaz týkající se expanzních nádob...

Co je lepší mít u domácí vodárny expanzní nádobu s vakem nebo s membránou?

Tuším asi rozdíl ale nevím to 100% vak - je jakoby balon který se plní v tomto případě vodou - ale může prasknout po čase...

Membrána je buď na pevno nebo se dá vyměnit, a je lepší na to že se nemusí tak často tlakovat.

Jaký názor na to máte vy co je lepší prý se do většiny domácností používá nádoba do 50 l? To je ale spíše jen ozázkou jak často bude spínat čerpadlo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.16 09:36
avatar

Vak je balon naplněný ne vodou, ale vzduchem, umístěný v horní části nádoby. Čerpadlo tlakuje vodu do nádoby obvykle zdola a tím vak stlačuje. Si myslím, že je celkem jedno, jestli použijete vak nebo membránu.

Padesátilitrová nádoba by vám měla stačit, ale vemte v potas, že třeba starý známý domácí Darling dělá dost velký a nepříjemně pronikavý rámus. Čím méně bude spínat, tím líp.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 15.11.16 10:31

Jedno to vůbec není - u membrány má voda kontakt s pláštěm a běžné expanzky rychle proreznou (na rozdíl od klasických jsou z velmi tenkého plechu), běžné nádoby s membránou na pitné vodě být nesmí.

Vak je naopak balon naplněný vodou a vzduch je okolo, právě kvůli tomu aby voda neměla kontakt s pláštěm. (Figurek podívej se na přírubu jak je uchycený vak a kam jde voda!)

Vzhledem k tomu, že vaky často praskají, tak za nejlepší považuju starou klasiku bez vaku/ membrány, nejlíp nerezovou...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.