Zateplení podkladového profilu okna

Od: Datum: 13.11.16 13:53 odpovědí: 10 změna: 14.11.16 16:43

Zdravím,

začínám řešit venkovní parapety a narazil jsem na detail, který bych rád vyřešil.

Běžně se rám okna z větší části přetáhne zateplením, ale u podkladového profilu toto nelze (nešel by osadit parapet).

Takže podkladový profil stále zůstává nejslabším místem okna.

Mezi profilem a hranou okna je cca 17mm mezera, tak mě napadlo nalepit na podkladový profil cca 1cm silný XPS a alespoň nepatrně tak zvednout jehou tepelné parametry.

Nebo jak toto vyřešit lépe?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.16 17:15
avatar

Z Vašeho popisu tuším že chcete zateplit rám a ne ten "plasový hranolek pod rámem!Běžně se dává okno na hranol plastu pak to vypadá jak jsem upravil Váš obrázek-červeně onen plastová hranolek amodře parapetní zateplení,toto když nejde jinak tak se "betonuje"tzv zateplenou maltou (s obsahem perlitu)


doplněno 13.11.16 19:20:

Tak ještě jednou parapetní plech či kdoví co se dává jak jsem namaloval červeně jinak se to nedělá tak nevím co vymýšlíte! Za těch pár let co dělám ve stvebnictví jsem to jinak ,než jsem doplnil Vaši malůvku neviděl dělat ani jsem to jinak nedělal.Těch 1,8-2cm pod rám je pro standart!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.16 18:56
Ne, chci opravdu zateplit podkladový profil.
Jak jste nakreslil ten obdélníček, tak není az na kraj okna ale končí před druhou drážkou.
Takže při normální montáži by se parapet strkal do té drážky blíž k interieru.
Kdežto já bych na ten profil přidal 1cm, takže by byla vidět jen ta krajní drážka a parapet se strčil do ní.
Jinak pod rámem okna.musí zustat schod 25-30mm aby parapet šel vůbec nasadit. Takže nějaké betonovani nepřichází v úvahu.
doplněno 13.11.16 19:48: Když se pořádně podíváte na obrázek. Tak zjistíte ze byste měl parapet pod okennim křídlem a ne pod rámem...
Takže takto se parapet opravdu nemontuje.
doplněno 13.11.16 19:50: A ještě navic z vnitřní strany a ne z venku.
Od: krtek*
Datum: 14.11.16 08:23

nějak po ránu asi nechápu kam tím míříte nebo čeho chcete dosáhnout..ale tam kde máte tu kótu 38 tak to je minimální prostor pod křídlem a horní hranou parapetu, abyste ho mohl otevřít...a ten zbytek (od kóty 38 dolů) je ten podkladový profil (většinou 30mm)...a kolem něj se to zapravuje (beton, xps..) ana to pak se jen osadí parapet..já osobně mám v bytě vnitřní parapety lepené a položené na XPS..chtěl jsem to záměrně...parapet je teplejší a nejde od něj takovej chlad..v kuchyni budu mít místo parapetu kuchyňskou desku..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.16 12:59

Čeho chci dosáhnout je snad jasné... okno samo o sobě je velmi dobré a jeho parametry zmrší výrobce/prodejce tímto profilem.

Vnitřní parapet teď neřeším, ale zateplení chci z venkovní strany.

Datum: 14.11.16 10:16
avatar

Tento detail je opravdu problém, jen se zeptám nemáte, páč jsem asi nepochopil obrázek

šířka rámu je 82,5mm, a pod ním je teprve ten podkaldový profi, rozměru 30x30mm? Na Vašem obrázku není podkladová profil namalovám?

Páč já vidím jen rám a křídlo.

(Diesle, ale okno se otvírá doprava, tam nemůže přijít parapet..)


doplněno 14.11.16 15:23:

Ano, po doplnění je to jané, že na prvním obrázlu chybí ten hranolek dole. Je to opravdu nejbolesnější místo na okně. Když přijdete za prodejcem, nebo na předváděcí výstavu, aby Vám sdělil, jak to udělat, nepochodíte.

Já osobně doporučuji:

Venkovní parapetr co přijde zasunout zespodu do drážky rámu, co nejvíce zkrátit, třeba jen na 6mm. Takže se parapet dotkne až spodního rámu. Na druhém obrákz je v druhé drážce, dejte ho do první drážky. Pak tam zbyde více místa pro lepší izolaci třeba kooltherm, nebo černou mechovou izolaci. Pod plechový parapet dáte co nejvíce izolace, na sucho několikrát vyzkoušíte namontovat izolaci i s parapetem. Pak nadzvednete izolaci a i s parapetem a prostor pod tím vypěníte, parapet připevníte pěnou.

Snad jsem to popsal srozumitelně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.16 16:43

Stím parapetem do druhé drážky počítám a pak se tam právě vejde cca ten 1cm izolace.

Pod parapet uříznu klín z XPS abych nemusel spád honit pěnou. .

Od: vilik
Datum: 14.11.16 11:58
Tohle jsem řešil kdysi taky a na nic jsem nepřišel.
Takže jsem postupoval podle toho, co mne zrovna napadlo. Ve skutečnosti nemusí být lišta zvenku neizolovaná celá, ale jen vrchní část, protože parapet se zasouvá do spáry v okně a dá se s trochou šikovnosti podstrčit předem nebo později zešikma. Podkladová lišta tedy může být částečně zapuštěna. Ten vyčnívající kus jsem řešil zevnitř. Za prvé, být při montáži a do podkladových lišt před osazením nastrkat mirelon, polyš, totéž do vnitřního plastového dutého parapetu. Pěnu jsem zavrhl, bál jsem se expanze a taky zvlhnutí.
Za druhé, vnitřní parapet skutečně nemám zasunutý úplně, ale jen na kraj, aby se nekroutil, do vzniklé mezery jsem nacpal pásky z polyše.
Víc poradit neumím.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.16 12:50

Profil má rozměr 35x45mm. Takže aby tam šel nasadit parapet, tak ji můžu překrýt cca 1cm nad montážní pěnu a to nic neřeší.

Dovnitř lišty už nic nenacpu a nevěřím že by to nějak zvedlo její tepelnou izolaci.

Takže prostě zkusím na ten profil nalepit co nejsilnější pruh z xps, tak aby stále zůstala volná drážka pro parapet a uvidím co to udělá s teplotou.

Nyní je teplota o 2° nižší než teplota na boku okna.

Datum: 14.11.16 12:55

Teď jsem našel lepší obrázek...

Jde mi tedy o vložení co největší izolace mezi parapet a podkladový profil (v místě jak je parapet přišroubovaný k profilu)

Od: krtek*
Datum: 14.11.16 13:12

aha...no tak řešení je lehké..řešit to jako detail u pasivního domu...místo toho plastového podkladního profilu dáte tu "speciální" polystyrenovou podložku...teď nevím jaký je přesný technický nebo obchodní název..tvar a funkci to má stejnou jako ten podkladní profil...ale není to PVC nýbrž polystyren..

např..

http://www.propasiv.cz/soubory/1.%20Montaz%20oken/Izolace%20parapetu/izolace-parapetu.jpg

http://www.pasivnidomy.cz/dat…es/thumb/18464_ab570e6de0.jpg

já bych teda používal normálně podlahovej nebo extrudovanej polystyren, aby se to nepromáčklo..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.