Jak pečujete o matrace?

Od: Datum: 13.11.16 10:09 odpovědí: 4 změna: 04.12.16 08:48

Máme matrace 2 roky od PURTEXu. Se snímatelným pracím potahem, s chráničem matrací, obojí v antialergickém provedení. Povlíkám co 14 dní max 3 týdny, chránič matrace vyperu tak 3x do roka. Teď jsem prala i potah matrace a nastal docela šok. Matrace v místech kde leží člověk šedivá, pod polštářem původní barva. Tak jsem to zkusila vyluxovat a ono to šlo! Za 2 roky použávíní tedy matrace zaneřáděná až hanba. Tak přemýšlím, jestli je to normální, nebo za to může ten antialergický potah, který uzavře roztoče uvnitř a nepustí je ven. A jak proboha asi vypadá uvnitř matrace bez chrániče a snímatelného potahu, co na ní člověk spí 10 a více let?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.11.16 10:23
avatar

Dobrý den, až bude pořádně mrznout, tak dejte matrace na mráz a roztoče už nemusíte (alespoň dočasně) řešit. Zdravím!


doplněno 04.12.16 08:35:

pb - nyní máte ideální počasí na likvidaci roztočů mrazem, tak toho využijte. Matrace vynést ven, vyklepat je z obou stran plácačkou na koberce a nechat je venku několik hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.16 16:40
avatar

Po čase se většina pěn, ať se jmenují jakkoli, začne jakoby drolit a rozpadat. Tak jsem měnila, říká se tomu přistýlka? Pěna se začala rozpadat. Smířila jsem se s tím, že není navždy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.16 20:55

Máme matrace Grossman (jedna stála v nějaké akci asi 3000,-), potahy inzerují nějaké s vlákny Aloe Vera, sice se na nich spát celkem dá, ale na těch potazích se stále dělají žmolky, a tyto nevznikají z prostěradel, ale přímo z těch potahů... Musíme ty žmolky čas od času ostříhat. Takže až doslouží, tak zkusíme příště jiného výrobce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 04.12.16 08:48
avatar

Máme vysokou matraci, která je součástí masivní, těžké postele z masivu, takže nikam nenosíme a luxujeme, v létě nadzvednu, na jedné straně je otevírací a je tam prostor, vyvětrám a vyluxuji zespodu. S roztočema žijeme v pohodové simbioze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.