Vyvložkování komínu

Od: Datum: 11.11.16 18:32 odpovědí: 6 změna: 12.11.16 02:00

Dobrý den,čím vyvložkovat komín pro kondenzační kotel.A kolik to bude stát orijentačně ,když komín je 10 metrů.


doplněno 11.11.16 19:12:

Jedná se o komín který je už postavený a přecházíme na kondenzační kotel.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kakamila
Datum: 11.11.16 18:35

Že by nerezem?Pár desítek tisíc...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luig
Datum: 11.11.16 18:46

Odvod spalin a přívod spalovacího vzduchu

Důležité je optimálně vyřešit odvod spalin a přívod spalovacího vzduchu. Kotel s tlakovým ventilátorem spalovacího vzduchu umožňuje použít koncentrické potrubí k odvodu spalin a přívodu spalovacího vzduchu. Nesnižuje se tím teplota místnosti, jelikož není ochlazovaná čerstvým vzduchem na spalování. Navíc nám umožňuje získat další teplo ze spalin ohřevem nasávaného vzduchu po celé délce spalinovodu a zvýšit tak účinnost kotle.

Ideální je vedení spalinovodu šikmou střechou (obr. 3a), neboť se jedná o jednoduchý a nenákladný způsob, bez stavebních konstrukcí. Prvky k prostupu střechou, (ne však samotný spalinovod), mají v nabídce i dodavatelé střešních krytin.

Při vedení spalinovodu plochou střechou (obr. 3b) počítejte s instalačním otvorem už při vlastní stavbě střechy. Je třeba si dát pozor na zatékání – hrdlo na zasunutí spalinové trubky se musí dokonale utěsnit.

[Obr. 3a) Ideální je vedení spalinovodu šikmou střechou, neboť se jedná o jednoduchý a nenákladný způsob, bez stavebních konstrukcí. b) Při vedení spalinovodu plochou střechou počítejte s instalačním otvorem už při vlastní stavbě střechy. Je třeba si dát pozor na zatékání – hrdlo na zasunutí spalinové trubky se musí dokonale utěsnit. c) Odvod spalinovodu na fasádu.]

Obr. 3a) Ideální je vedení spalinovodu šikmou střechou, neboť se jedná o jednoduchý a nenákladný způsob, bez stavebních konstrukcí.
b) Při vedení spalinovodu plochou střechou počítejte s instalačním otvorem už při vlastní stavbě střechy. Je třeba si dát pozor na zatékání – hrdlo na zasunutí spalinové trubky se musí dokonale utěsnit.
c) Odvod spalinovodu na fasádu.

Délku vyústění nad střechu je třeba volit podle lokalit a množství sněhu. Krátké vyústění zamrzlé a zapadané sněhem může způsobit mnoho starostí.
Při rekonstrukci stavby lze využít stávající komín i pro přívod spalovacího vzduchu, pokud není vevnitř znečištěný zplodinami nedokonalého spalování z minulosti. V opačném případě se dá i do takovéto šachty instalovat koncentrické potrubí anebo nasávat vzduch z prostoru kotelny vybavené neuzavíratelným přívodem vzduchu. Ústí komína je třeba uzavřít krytem na odvod spalin a nasávání vzduchu do šachty. Na výstupní otvor neumisťujte žádné stříšky, mohlo by hrozit jejich namrzání a ucpání ústí komínu.

Někdy může být překvapujícím zjištěním, že vaše komínová šachta je zalomená (obr. 4). Nejprve si tedy případné zalomení komínu ověřte, až poté nakupujte materiál. Při instalaci do zalomené šachty se musí použít flexibilní trubka, zásadně nedoporučujeme používat různé náhradní hadice, které nejsou schváleny jako spalinovod pro kondenzační kotle. Použití neschválených a nevhodných komponent představuje riziko proděravění účinkem teploty či agresivního kondenzátu anebo dokonce riziko požáru.

[Obr. 4 Při instalaci do zalomené šachty se musí použít flexibilní trubka, zásadně nedoporučujeme používat různé náhradní hadice, které nejsou schváleny jako spalinovod pro kondenzační kotle.]

Obr. 4 Při instalaci do zalomené šachty se musí použít flexibilní trubka, zásadně nedoporučujeme používat různé náhradní hadice, které nejsou schváleny jako spalinovod pro kondenzační kotle.

[Obr. 5 a) Jednoduchý komín s jedním průduchem neumožňuje přívod spalovacího vzduchu. Kotel je tehdy závislý na vzduchu z místnosti a ochlazuje místnost studeným vzduchem přiváděným zvenku. b) Další možností, jak neochlazovat místnost vnějším vzduchem, je připojit na kotel samostatné potrubí k nasávání vzduchu.]

Obr. 5 a) Jednoduchý komín s jedním průduchem neumožňuje přívod spalovacího vzduchu. Kotel je tehdy závislý na vzduchu z místnosti a ochlazuje místnost studeným vzduchem přiváděným zvenku.
b) Další možností, jak neochlazovat místnost vnějším vzduchem, je připojit na kotel samostatné potrubí k nasávání vzduchu.

Pokud zvolíme k odvodu spalin keramický komín, musí být odolný vůči kondenzátu. Ne všechny typy jsou vhodné, i když jsou značkové a drahé, je rozumné ověřit si to ještě před postavením komínu. Jednoduchý komín s jedním průduchem neumožňuje přívod spalovacího vzduchu. Kotel je tehdy závislý na vzduchu z místnosti a ochlazuje místnost studeným vzduchem přiváděným zvenku (obr. 5a). Komín sloužící k odvodu spalin a přívodu spalovacího vzduchu má koncentrický průřez nebo kanály umístěné vedle sebe. Další možností, jak neochlazovat místnost vnějším vzduchem, je připojit na kotel samostatné potrubí k nasávání vzduchu (obr. 5b). V tomto případě se však nevyužívá ohřev vzduchu spalinami a účinnost kotle je tak nižší. Při odvodu spalin po fasádě nepoužívejte jednoduché plastové potrubí. Není odolné vůči povětrnostním vlivům, UV záření či větru. Komín se může po čase rozpadat a kondenzát v něm při chybějící tepelné izolaci může zamrzat. Vnější potrubí se vyrábí z nerezové oceli, vzduchová mezera vytváří izolaci pro vnitřní plastovou trubku.

Řešení komínu je vhodné předem konzultovat s místním kominíkem, který doporučí vhodný typ systému odvodu spalin. Výrobci kondenzačních kotlů nabízejí celou škálu vhodných typů schválených systémových odkouření, popřípadě kombinovaných vzduchovodů se spalinovody, které jsou pro příslušný typ kotle i přesně stanoveny jak z hlediska dimenze, tak z hlediska celkové ekvivalentní délky.
Pohodlná regulace

Při instalaci kondenzačního kotle hraje velmi důležitou úlohu regulace systému, která zabezpečí komfort bydlení i úsporu paliva. Nedoporučujeme zachraňovat staré regulátory, ztratíte tak výhody moderních kotlů. Jednoduchý pokojový termostat je absolutně nevhodný, kondenzační kotel není žehlička regulovaná systémem "zapni-vypni". Moderní kondenzační kotle mají vlastní mikroprocesorové regulace a vyžadují adekvátní řídicí systém vytápění. Modulují výkon podle potřeby tepla – snižováním výkonu narůstá účinnost kotle a úspora paliva. Optimální regulace výkonu probíhá podle vnější teploty jako tzv. ekvitermická regulace, proto potřebujeme vnější snímač. Velmi výhodné jsou i úsporné časové programy na vytápění a ohřev vody, při jejichž využívání nemusíte vytápět a ohřívat vodu v čase, kdy to nepotřebujete .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.16 19:44
avatar

Zdravím.!

Jeden metr komínu stojí cca.1.000,-Kč

Ten, který Vám bude vykládat jiné pohádky, tak mu nevěřte.!

Toť vše.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 12.11.16 02:00

Taky mě to čeká. Starý dobrý Protherm 35 kw (1997) už má svá nejlepší léta za sebou. Stále ještě dobře slouži bez větších poruch otopné soustavě, o které ani nevím, jak je vlastně stará (to dělala ještě Jednota tak cca 1985). Co jsem se zajímal, tak dnes už musí být k novému kotli komínová vložka nerez a metr tak 1000 kč. Takže přesně tak, jak píše 2kedar. S odvodem kondenzátu ze sklepa taky budou problémy, ale snad se to zvládne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.16 21:03
avatar

Nevím kolik se platí z vyvložkování ale jen tak mimo soutěž a snad v rozporu s pravidly?Není lepší se zaptat toho kdo provádí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 11.11.16 22:21

Kondenzační kotel vyžaduje plastovou vložku komínu se spodním odtokem kondenzované vody do kanalizace. A že takové vody jsou za den litry je fakt.

http://www.primako.cz/primako…1-KOMIN-PRO-KONDENZACNI-KOTLE

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.