Zapojení akumulační nádoby

Od: Datum: 08.11.16 14:16 odpovědí: 10 změna: 08.11.16 16:08

Dobrý den,

nejsem topenář, ale zdá se mi, že zapojení akumulační nádoby co máme doma je špatně.

Jak vstup tak výstup do akumulační nádoby je jaksi na už studené vodě co jakoby teče z radiátorů, nemá být správně jedna na teplé co teče do radiátorů a 2. co jde z radiátorů? Horní trubka je vstup a spodní je výstup, ale při otevření akum. nádoby teče teplá voda spodní trubkou což by mělo být správně obráceně pokud se nemýlím. Navíc je přeci hloupost zapojit akumulační nádrž na pouze studenou vodu, přeci je bez šance aby voda cyrkulovala ne?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.16 14:24

Do nádrže jdou jen tyto 3 trubky?


doplněno 08.11.16 15:57:

Fodatečné fotky mění situaci.Tohle je jen zásobníkový ohřívač teplé vody,předpokládal jsem dle popisu akumulační nádrž.

Jediný problém vidím v tom že na horní měděné trubce není možnost odvzdušnění.Předpoklad je že uzávěr na stupačce je uzavřený a oba uzávěry u ohřívače otevřené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lpucelik
Datum: 08.11.16 14:26

Dobrý den, samozřejmě že ne... Dále je tam zapojení ze sol. panelů a dále vstup a výstup vody... a samozřejmě nějaká čidla s teploměry...

Datum: 08.11.16 14:42

takže to není aku nádrž jen pro vytápění ale zároveň i pro ohřev TUV...nepíšete nic o dalším zdroji tepla a dalším příslušenství. Při ručním ovládání nabíjecí/ topný režim by to fungovat mohlo

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lpucelik
Datum: 08.11.16 14:49

Ano správně, ale otázkou jest zdali by nebylo lepší to napojit jak jsem psal vstup na teplou vodu a výstup na opačnou trubku?

Datum: 08.11.16 15:04

vždycky to jde napojit jinak, je otázka jak jste se domlouval s topenářem .

Když mám přívod topné vody shora voda se vrství podle teploty a je větší rozdíl teplot vody v zásobníku

když dám přívod topné vody zespod je teplota stejnoměrná v celém objemu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lpucelik
Datum: 08.11.16 15:18

Možná bych měl položit otázku jinak, aby klesly náklady za ohřev vody nebylo by lepší to nechat předělat aby ohřev vody byl rychlejší a efektivnější?

Datum: 08.11.16 15:25

Jak je řešený ohřev vody? Vložený zásobník,had?v jaké výšce umístěný,typ/provedení zásobníku... chtělo by to spoň vidět všechny vstupy/výstupy.

Pro lepší účinnost ohřevu je lepší větší teplotní rozdíl mezi vstupy/výstupy, a ten by měl vzniknout právě při tomto zapojení proti přirozené cirkulaci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lpucelik
Datum: 08.11.16 15:37

ohřev vody je řešen takto z akumul nádoby vede trubka z předehřátou vodou do bojleru kde se ohřeje cca na 60 stupňů samozřejmě v letních měsících se dá bojler vypnout a sprchovat se vodou ohřátou ze sol. panelů - z důvodu bezpečnosti je ješte před výstupem do kohoutků po domě směšovač nastaven na max 45 stupňů aby se nikdo nespálil a nebyla spotřeba teplé vody zbytečně vysoká. Vkládám fotky i s popisem aby jste to viděl, s tím že tedy jak je vidět spodní trubka má být na výstup a vsrchní na vstup, ale při zavření pravého kohouta na trubce přeci voda teče výstupem vtéka teplá a výstupem studená, nemůže to mít neg. vliv na akum. nádobu popř něco poškodit? pokud tento kohout uzavřu tak cítím jak voda vtéká do akum. nádoby ale slyším jakoby šplouchání vody, buť to to vadí popř je to slušně zavzdušněné?

Od: lpucelik
Datum: 08.11.16 15:40

pro upřesnění popis na akumulační nádobě je přesně opak cirkulace vody... viz fotky

Od: topic
Datum: 08.11.16 16:08

Hoď sem schema zapojení nebo fotky tak aby to z nich bylo vidět (kdo má luštit chaotický popis a fotku jen samotné aku...) Záleží i jak je to řešené dál..

V každém případě u aku chybí odvzdušňovák a proto tam šplouchá (odvzdušnit výměník jde jen povolením šroubení)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.