Ochrana pístnice

Od: Datum: 08.11.16 10:23 odpovědí: 12 změna: 10.11.16 00:26

Dobrý den, existuje nějaká firma co prodává nebo vyrábí návleky na hydraulické válce (proti prachu a nečistotam). Jde mi o to aby se zbytečně nezanášela pístnice na hydraulickém válci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.16 10:34

Co třeba toto? http://bagry.cz/cze/media/images/ochrana_pistnice Výrobek USS...

doplněno 08.11.16 10:41:

Nepíšete délku, průměr... tak alespoň toto http://zkraceno.cz/1iwkyz

doplněno 08.11.16 10:55:

Jeden z výrobců, zase obecně http://www.hennlich.cz/produk…hospodarstvi-manzety-220.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.11.16 10:41

Šerife, vy mě snad sledujete a co třeba nějaký odkaz na firmu? Ne jen foto a k tomu nic, tohle jsem našel taky! Bych si to třeba i iudělal z pytloviny a suchého zipu, ale co kdyby to u firmy nebylo zase tak drahé!

Datum: 08.11.16 10:53

Máte pravdu, nenapsal jsem průměr a délku. Takže průměr pístnice je 100mm a průměr válce 250mm délka vysunuté pístnice je 1850mm délka vysunuté pístnice i s válcem je 3950mm. Usnadní vám to hledání? To co je na tom bagriu je super, něco takového bych si představoval, odkaz na manžety co jste přiložil je k ničemu, tyto manžety se hiodí tak max na řízení a tlumiče OA a ne na pístnici jelikož jsou plastové. Pístnice u hydr. válce při stlačení je zcela zasunutá což by asi s plastovými manžetami nefungovalo.

Datum: 08.11.16 11:18

Tak to je o něčem jiném, když známe rozměry; mohl jsem si představit jakoukoli pístnici, třeba tlumič pro jízdní kolo. Na pracovních strojích jsem se prozatím nesetkal s tak dlouhou krycí manžetou - 1,85m až skoro pár cm, to stlačení nezvládne asi ani výrobek z pryže...jedině, že by se tato manžeta posouvala po pevné části - válci...

Datum: 08.11.16 11:33

No právě že mě jde skoro až o úplné stažení pístnice. Po válci se posouvat nemůže jelikož na tělu válce je namontována další část která by bránila v pohybu manžety. Jde o hydraulický válec na slouúpovém zvedáku Motex. A v originále by tam prý měl být nějaký textilní krycí rukáv.

Datum: 08.11.16 15:27

Datum: 08.11.16 11:42

Existují návleky na pístnici hydraulického válce.

Buď jsou to vlnovce vyrobené z pryže (gumy), ale ty výrazně zkrátí zdvih válce, protože se se manžeta musí někam uchytit a poskládat.

Pak jsou manžety koženkové, které jsou sešívané z jednotlivých mezikruží. I tuto manžetu musíš nějak uchytit a musí se poskládat při zasunuté pístnici, takže taky zkrátí zdvih válce a ne tak moc.

Pístnice jsou proti prachu a nečistotám chráněny stíracím kroužkem. To obvykle stačí.

Datum: 08.11.16 14:40

neporadím :) jen se zeptám proti čemu je potřeba ho chránit? Jen proti prachu?Toho v dílně tolik nebude .Co teprve tyhle válce+pístnice

Datum: 08.11.16 15:19

No chránit pístnici nejen proti prachu ale třeba proti barvám. Ale asi to zbytečně přeháním

Datum: 08.11.16 15:30

Nepřeháníte. Víte kolikrát do měsíce mám v ruce poškozené těsnění jen proto, že nějakej trotl chtěl vylepšit rezatej válec a stříknul přitom i kus pístnice?! Vytvrzená barva funguje jako rašple.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.11.16 10:12

No žeby někdo konečně kompetentní?! Takže bych se zeptal vás jestli máte s nějakou firmou vyrábějící rukávy na pístnici nějaké zkušenosti a jestli je nějaká kterou byste mi doporučil.

Datum: 10.11.16 00:26

Přímo s použitím ochranných měchů na pístní tyče zkušenost nemám. Používal jsem je na vedení obráběcích strojů, kde mají otevřený tvar. Už to bude sakra nějakej pátek... Z tuzemských firem by to měl zvládat Hennlich, Hestego a Reko Jaroměř

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.