Utěsnění okenního skla

Od: Datum: 07.11.16 20:05 odpovědí: 3 změna: 08.11.16 19:46

Potřeboval bych radu, jak utěsnit sklo v okenním rámu, které drnčí. Kdysi byla k dostání tekutina v lahvičce se zátkou v podobě kapátka a ta se slabě nanášela do spáry mezi sklem a dřeněným rámem na opačné straně než je zatmelení. Kapalina zatekla a ztuhla na pružnou hmotu a tím se odstranilo nejen drnčení ale hlavně se zamezilo úniku tepla. Nic takového ale nemůžu nyní sehnat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.16 20:21
avatar

Kapátko neznám. Na tohle je silikon.

Pokud to chcete jako jednorázovku, stačí tohle

http://www.drostra.cz/?ctrl=polozka&pid=13730

Jinak je i v kartuších 300 ml, ale to už potřebujete vytláčecí pistoli

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 23:32
avatar

O lahvičce a kapalině slyším poprvé.
Ta spára, pokud už vznikne (příčinou je zanedbaná údržba - nátěry oken, případně taky (dnes většinou) laidácky udělané zatmelení skla - protože sklo není podtmelené - při zasklívání), se zalívá barvou při nátěru oken - nátěr okna má přesahovat z rámu na sklo cca 2-3mm. Takže oprava je jednoduchá - buď nátěr oken a nebo v případě nouze si kupte plastovou injekční stříkačku a malou plechovičku barvy (ideálně nějaké fermežové (třeba O 2025 Unibal, pokud ji seženete, ale vyhoví i jakákoli jiná barva příslušného odstínu k barvě křídla okna) a pomocí té stříkačky ty spáry zalijte.
Pokud použijete radu uvedenou výše, bude vás "milovat" (čti nenávidět či proklínat) každý, kdo se po opravě tmelení slikonem bude pokušet ta okna natřít, protože na silikonu žádná barva nedrží (silikon je nepřetíratelný). Navíc doporučovaný "acetátový" velmi rychle tvrdne, takže máznutí vedle spáry znamená, že už ten silikon z toho rámu nedostanete. Když už tedy tmel na bázi silikonu, tak "silikon akrylátový tmel", který je přetíratelný (drží na něm barva).
Ještě k použití silikonu - pokud se někdo někdy rozhodne okna opravovat, tj. bude chtít vyjmout sklo, aby mohl obnovit napuštění křídla pod barvu, a pak provést opětovné zasklení, bude muset v případě opravy zatmelení silikonem
to sko rozbít (protože to zalepení slikonem nejde rozbrat) a následně koupit nové. Při použití barvy či klasického sklenářského tmelu (kytu) jde to sklo vyjmout z rámu poklepem a je možné ho znovu použít.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.16 19:46
avatar

Fermež se sikativem za dva dny ztuhne a sklo zafixuje.

JB

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.