Problémy s topením

Od: Datum: 07.11.16 12:50 odpovědí: 1 změna: 07.11.16 13:09

Dobrý den, obracím se n Vás s prosbou s vysvětlením, absolutně to totiž nepobírám rozumově.

Bydlíme v rodinném domečku a k vytápění buď můžeme využívat elektrokotel popř krbová kamna která jsou taktéž připojena k 1 okruhu s vodou jako elektrokotel.

Bohužel ale nemůžu přijít na to kde je chyba...

Při vytápění elektřinou se ohřívá pouze 1 radiátor - v prádelně tak jak by měla tedy voda protéká klasicky hlavicí s ovládáním a dole v radiátoru odtéká, ale zbytek po domě je obráceně jak v obýváku tak v podrkroví voda by měla opět přitékat vrchem ale přitéká spodem a vytéká ven vrchní částí topení...

Absolutně si to nedokáži vysvětlit protože při topení kamny je vše ok a i podle ohřátí trubek bych řekl že voda protéká stejným směrem jako při zapnutém elektrokotli, můžete mi poradit čím to může být?

Jinak u krbových kamen je 1 čerpadlo které spíná automaticky při určité teplotě vody a u elektrokotle je to zase trošku jinak pokud se topí elektrokotlem od počátku topení se zapne čerpadlo a při dosažení určité teploty v okruhu se automaticky kotel vypne ale vypne se i čerpadlo což je podle mě špatně... Dochází přeci k přehřátí vody v elektrokotli ne?

Podle mě se i čerpadla pokud bych je zapnul měla točit správným směrem, ale ruku do ohně za to nedám, netušíte kde může být závada?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.16 13:09
avatar

1. Takto to topí od zprovoznění? Více sezon nebo je to nová instalace?

2. Čerpadla jsou v obou případech na zpátečce? Pokud ano, šipky musí směřovat k elektrokotli a krbu; je to tak?

3. I když se čerpadlo vypíná s elektrokotlem, nemusí to být na závadu; ale je možné toto čerpadlo vypínat se zpožděním podle poklesu teploty.

4. Můžete alespoň schematicky zakreslit hydraulické zapojení soustavy? Případně foto, kde by bylo vidět zapojení trubek, čerpadel, spínačů...jak krbu, tak kotle...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.