Komín - topení dřevem

Od: Datum: 06.11.16 17:10 odpovědí: 9 změna: 11.11.16 18:52

Dobrý den. Chci koupit nový kotel, a topit dřevem. Kotel chci napojit na starý, léta nevyužívaný komín. Jaký komín musí být? Je na to nějaký předpis, zákon? Můžu si ho čistit sám, nebo musí kominík? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.16 17:32

Kdo se moc ptá (kominíka), moc se dozví*zed* Pokud se jedná o velkoprůřezový komín (např. 400 x 600 mm), tak u toho je třeba zkontrolovat neporušenost zdiva a hlavně omítky zejména v půdním prostoru. Tento komín má samočistící schopnost, saze se odlupují a padají na tzv. půdu komína, odkud se + x - 2 x za rok dvířky vybírají. Pokud dřevu dáte dost vzduchu, tak ne budou spaliny dehtovat a komín bude stále čistý - kominíka vůbec nepotřebujete ! Doporučuji dát na komín plechovou stříšku, pokud tam není.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aza
Datum: 06.11.16 17:41

Dobrý den. Takže nezávisle na průřezu nějaké vložkování není nutné? A co nějaké revize?

Od: vanad1*
Datum: 06.11.16 17:39

Stejně budete potřebovat revizi komína od kominíka a mít potvrzení. Těch pár stovek nestojí za možné komplikace.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aza
Datum: 06.11.16 17:50

Dobrý den. Děkuji za Vaši radu. Takže revize je nutná? Jaký komín musí být, aby revizi splnil, co se na něm kontroluje, jaký je na to předpis?

Datum: 06.11.16 18:13

Revize komína není nutná ale když vám od něj chytne barák tak vám pojištovna nedá nic.Takže radeji si kominíka pozvěte ať vám ho skoukne-takový zazděný,díravý nebo zadechtovaný komín dokáže udělat pěknou neplechu-vlastní zkušenost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 20:39

No, revize komína není nutná... Asi tak jako není třeba vozit s sebou doklady od auta, protože auto nejezdí na papíry, ale na benzín...

Revizi komína nařizuje zákon. Zrovna tak nařizuje souhlas oprávněné osoby (kominíka) s připojením nového spotřebiče. Pokud je komín v pořádku, a to Vám poví kominík, vložkování není nutné. Komín musí vyhovovat požadavkům kotle (průřez, výška/tah). Doporučuju vybrat kotel a pozvat kominíka, nechat prohlídnout komín a poradit se s ním. Já to takhle udělal, když jsem se chystal připojit kaman do nepoužívaného komína. Za tři stovky mi kominík ukázal vnitřek komína a vysvětlil, co je třeba opravit (chybějící malta, přiléhající trám střechy...).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 21:13

Jaký zákon?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.16 18:52

Pěkný večer.Kominík je na místě.Udělá revizi a vydá doklad.Revize je platná jeden rok a musí se obnovovat(když vám vyhoří dům,je to doklad pro pojišťovnu).Jinak si komín klidně čistěte sám.(taky to tak dělám)Vyvložkování není nutné.

Jaký komín musí být?To záleží jaký má nároky kotel.To jest výška,průměr.Být váma pozval bych kominíka a probral skutečný stav komína.Klidně může dojít na frézování či prodloužení komína.Nebo obráceně na zabudování klapky komínového tahu.(to je moje skušenost.Komín měl velký tah a tím se upravil tah na potřebu kotle.Komín má jiný tah za studena a když se vněm topí.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.