Podlaha v podkroví

Od: Datum: 06.11.16 14:16 odpovědí: 5 změna: 07.11.16 19:57

Ahoj, hledám nějaké co nejlevnější ,ale funkční řešení... V neobývaném podkroví potřebuji udělat podlahu s tím, že by časem v horizontu několika let se provedla vestavba a z obytnilo se...Proto bych byl rád kdyby tu byl někdo , kdo to dělal nebo tomu rozumí... Stropy jsou dělané trámy/hurdisky/a zalité betonem... Moje úvahy jsou dřevěný rošt (jedno/dvojřadý) a vysypat to drceným polystyrenem a uzavřít osb deskami... Mohlo by to takhle být a fungovat nebo se tam musí dát folie, či polystyren sypaný je na tohle špatný?... Foto pro představu a traverzy jsou od sebe cca 120cmSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vocrown
Datum: 07.11.16 12:04

Taky jsem dělali podlahu v podkroví a použili jsme stejný postup. Sypaný polystyren jsem nepoužil ale jenom sklenou vatu do dreveného roštu a OSB desky 2cm.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 15:37

Za sebe bych použil lehčený beton z EKOSTYRENu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lr®
Datum: 07.11.16 17:59

A dávali jste tam nějakou folii? pod vatu,rošt a nad rošt tedy pod osb desky? Já jen jestli mám (nejspíš místo polystyrenu nakonec) vatu dát přímo na ten beton a pak to rovnou zaklopit osb deskama... předpokládam, e osb desky nejsou prodyšný, take to dýchat nebude...

Datum: 07.11.16 18:47

Když to teď zateplíte (je jedno jestli vatou nebo eps) a zavřete OSB, tak na 100% to bude plenivět.

Sypaný eps je dobrá varianta, ale ve Vašem případě je problém že potřebujete řešit budoucí útlum hluku mezi patry a to EPS neumí.

Navíc teď by tam mělo být alespoň 30-40cm izolace, kdežto po vestavbě tam nemusí být skoro žádná.

Takže buď tam jen položte vatu a nechte ji otevřenou (maximálně na ní natáhnout difuzní folii jako ochranu a při vestavbě ji prostě seberete a použijete do šikminy) , nebo zateplete rovnou šikminu střechy a udělejte půdu vytápěnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 19:57
avatar

Opět nejlevnější a nejlepší řešení, za málo peněz hodně muziky.

Neviděl jsem vaší půdu, ale asi bych šel tímto směrem. Vysypat do roviny liaporem, položit OSB desku a udělat čiszou podlahu.

Na tu pak polžit tepelnou izolaci o síle (složeně) asi 24-30cm. Složení vrstev by se odvíjelo od krokví a zateplení podkroví. Tuto vatu ze země pak použijete do podkroví mezi a pod krokve.

Přesné postupy je třeba řešit až po místní prohlídce.

Když použite sypaný polyš, na něj nepoložíte podlahu, ale na liapor ano.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.