Rolety do oken v paneláku

Od: Datum: 06.11.16 07:38 odpovědí: 6 změna: 07.11.16 14:39

Dobrý den,

chtěla bych si pořídit rolety do bytu v paneláku, nějaký přírodní materiá, případně imitace dřeva a podobně.

Každý den by se ty rolety stahovaly, tak aby něco i vydržely.

Neměli by jste prosím nějaký tip?

Děkuji vám


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.16 07:54
avatar

Já jsem několikrát, po přestěhování, rolety zrušila. Vyblednou, jsou plné prachu bez možnosti vyprání, zdeformují se, po čase mají vadné otáčení, navíjení. A navíc vždycky jsem s nimi měla klaustofobický pocit. Hodně zmenšily místnost, protože musí být na zdi a opticky uberou místnosti prostor. A záclona, jestli ji budete dávat, musí být ještě od rolety dále, aby ji nezachytávalo navíjení.


doplněno 06.11.16 10:46:

Když jsem se nastěhovala do tohohle bytu a zjistila jsem, že obývák má okno na jih, bylo mi jasné, proč jsou žaluzie tmavě hnědé. Ale když jsem je spustila, v obýváku byla tma a z okna se stala černá díra, která navíc hřála, už mi to tak úžasné nepřišlo. Když nám dali nová okna, nechala jsem je smetanově bílé a je to paráda. Tmavějším bych se rozhodně vyhnula. Je potřeba, aby se tvářily, že jsou součástí stěny, ža tam vůbec nejsou, než aby byly výrazným soliterem. To už raději světlý, vzdušný, lehký závěs.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.16 08:19

Známá měla bambusové, ale časem se jí potrhaly ty šňůrky a přešla na klasické žaluzie. Já mám také žaluzie, v paneláku je něco v oknech nutnost, hlavně na jakou stranu jsou okna situovaná?

Mám žaluzie asi 10 let, přes léto moc nevytahuji, pouze den a noc, přes zimu vytahuji, jsou stále ve výborném stavu, až na to mytí :-D ale i to se dá.

Takže za mě bambus ne a látkové budu lapač prachu.


doplněno 06.11.16 08:46:

Určitě jsou, zadala jsem do vyhledávače a hned třeba tady? http://www.dointerieru.cz/hor…zontalni-zaluzie.asp?menu=884

Např.ten západ, tam pere v létě sluníčko až do večera jak o život, zastínění je nutnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mankalanka
Datum: 06.11.16 08:36

Děkuji za vaše názory, pokud bych si koupil žaluzie, jsou nějaké v imitaci dřeva?

Případně žaluzie či rolety co působí nebo jsou přírodním materiálem a vydrží? Ona jsou an jihovýchod a další severozápad

Děkuji

Datum: 06.11.16 10:35
avatar

Dřevěné rolety dlouho měla v nabídce Ikea,ale ted momentálně už nejsou a frčí papírové(vypadají také hezky přírodně)i když si je pamamtuje jen z oken sociálně slabých,ale moda se vrací.Kdyby jste sehnala ty dřevěné,doporučuju menší délku a více,než jedny dlouhé.Kamarád je měl a nejen,že jsou těžké a špatně se vytahují,ale přišlo mi,že jsou prověšené a mi to na oko vadilo,že vypadaly ty lamely křivé a prohlé.

Měla jsem žaluzky a na garnižích zavěšené ty bambusové,co koupíte kdekoli v proutěném zboží.Vydržely mi celé roky i když je pravda,že jsem je používala spíše jako dekorační,byly vytaženy tak na půl a nestahovaly se denně.Když svítilo,stáhla jsem žaluzky co byly pod nima.Ony stejně ty bambusové nezatemní místnost,takže na ostré odpolední slunce musí být žaluzky,když chcete v bytě šero.


doplněno 06.11.16 10:45:

Tady mám ještě stará fota,to je retroTy na těch balkonových dveřích vydržely fakt moc,byly husté a přišroubované přímo na dveřích(ještě staré dřevěné)žádné poškození ani po 8letech.Ta velká byla řidčí,ale taky v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mankalanka
Datum: 06.11.16 21:12

Dobře děkuji,

máte někdo zkušenosti s nějakýma roletama? Vydrží to každodenní vytahování?

Díky za informaci

Datum: 07.11.16 14:39
avatar

Dejte do vyhledávače "Látková roleta s krytem návinu a krycími lištami", je jich hodně provedení, zkuste vybrat...výrobce, dodavatele, barvu; my je máme osmým rokem, prozatím jsem opravoval jeden řetízek z šesti, používáno 3 - 5x týdně... máme toto, ve fialové barvě...

http://cdn.myshoptet.com/usr/…r/shop/big/492-4.jpg?57fd30d8

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.