Nehorázne chování sousedu

Od: Datum: 05.11.16 10:44 odpovědí: 53 změna: 24.11.16 21:17

Dobrý den,

Bydlíme v domku vedle sousedu které mají vysoký strom třešně kousek od našeho plotu problém je v tom, že nám každý rok na podzim v listopadu opadáva listí po celé naši zahradě od sousedu je to prostě katasrofa jak dokáže udělat takový strom nepořádek. Hlavně tím uklízením hodně trpí naše tchyně které je už 78 let a neustále chodí po zahradě a hrabe listí protože to všude neustále lítá.

Nejhorší na tom je, že sousedi když vidí tchyni jak hrabe listí, tak se jí ještě posmívají cela familie jak se zmáha uklízením listí a ještě jsou ke všemu naši sousedi takovy, že toho zneužívají a úmyslně hazí večer listí zrovna tam kde hrabala zrovna tchyně . Ráno vstanete a máte to tam naházene ikdyž není zrovna vítr. Sousedi se tím baví a jsou velmi škodolibí prostě rádi jinému škodí.

S manželem chodíme do práce na směny tak o víkendu když je čas pomáhame tchyni s hrabáním listí aby toho na ní nebylo moc. Sousedi místo aby si házeli svůj opad do kompostu tak to úmyslně hází k nám na naši zahradu vždy když se setmi. Sousedi zneužívají zákon tak si dělají co chtějí nesnesou když máme na zahradě čisto tak vás musí tímto způsobem šikanovat házením listí k nám.

Co si mám o tom myslet, když nefouká zrovna vítr a máme přes noc naházeno listí k nám přes plot. Kameru zatím nemáme ale nevím, jak by to bylo finančně když bychom si chtěli časem pořídit dvě bezpečnostní kamery myslím si, že to nebude nic levného.

Poradíte nám prosím, jak se máme bránit když sousedi nám dělají takové naschvály zda máme šanci chtít po sousedech aby skácely strom když se dějí z jejich strany tyto problémy. Navádí i své vnoučata aby nám také dělali naschvály jako jejich prarodiče.

Co s takových děti vyroste když je kazí vlastní prarodiče atd. Sousedi už jsou v důchdu tak se zřejmně nudí a rádi prudí protože se mají dobře a jak je vidět, tak asi nemají žádne starosti. Jjsou to takovy špioni všude mají jedno velké ucho je to prostě neštěstí mít vedle sebe takové sousedi . Předem děkuji za vaše kladne odpovědi. Přeji všem hezký den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.11.16 10:54
avatar

Dobrý den, vyžadujete pouze kladné odpovědi, tak snad se do požadavku trefím. Máte možnost celý spor probrat na radnici před přestupkovou komisí, kam sousedy nahlásíte. Další možnost je, že z toho aféru neuděláte, ale počkáte, až všechno listí opadá a až potom si ho shrabete na hromadu (nikoliv průběžně) a budete mít zdarma dobré hnojivo na zarytí či kvalitní listovku. Zdravím!

P.S. Po opadání listí a jeho vyhrabání si vyfotíte strom (bez listí) a čistou plochu zahrady. Pokud se tam další listí najde, tak ho zase vyfotíte a budete mít důkaz o svém tvrzení pro komisi. Do obrázku vložte datum.


doplněno 05.11.16 11:47:

sebod - nechci spekulovat, ale vídím to i zde. Tedy, lidi si vykácí všechny vlastní stromy na zahradě, udělají pouze perfektní zelenou plochu a potom jim vadí každý list, spadnlé ovoce, ježek nebo hlemýžď (o pampeliškách v trávníku nemluvě). Zkrátka, na moderní zahradě musí být uklizeno. Ovšem, je to jen spekulace a třeba je to v tomto případě vše jinak. No, uvidíme, až se tazatelka vyjádří, jestli jsou odpovědi dostatečně kladné .


doplněno 06.11.16 18:30:

Už jenom poznámka (tazatelku asi stejně kladné odpovědi nezajímají). Před dvěma dny u nás foukal silnější vítr a z naší velké třešně napadalo poměrně dost listí k sousedům na jejich zelenou plochu (bez stromů a pampelišek). Dnes dopoledne jsem viděl z okna, že soused si listí vyhrabává a zarývá ho do záhonků u plotu. Nemluvil jsem s ním, ale vím, že je v pohodě a myslím si, že se mu to listí docela hodí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janm*
Datum: 05.11.16 11:23

Zdravím

Já bych to na vašem místě "neřešil" to je zkrátka příroda, je úplně zbytečné každý den hrabat listí protože stromy ho shazují postupně, jednou týdně bych to pohrábl a hotovo na sousedy bych se vyprdl, vůbec bych je neřešil, jinak je to bude bavit stále.., nejvíc se jim pomstíte když uvidí že je vám to "jedno" že to neřešíte případně úplně ignorujete...Jinak.na zahrádce bude vždy nějaký "nepořádek" listí, květy, spadne nějaké ovoce, to je příroda, někdo bude mít za plotem třeba slepice, sem tam projde kočka nebo zachrochtá prase, to je venkov a tak by se to mělo brát , v opačném případě by bylo lepší bydlet v bytě...


doplněno 05.11.16 11:28:

P.S.

Staří lidé již mají své zažité návyky a proto nečiní-li jim to obtíž nechť "pracují" jak uznají za vhodné, v opačném případě by bylo dobré vysvětlit, že sbírat ze země na zahrádce "kdejaké smítko" je opravdu k ničemu. Znal jsem v okolí pár takových "letitých žen" které měly potřebu nejčastěji neustále zametat chodník, když došli na konec otočili se a metly znovu, je úplně zbytečné takovým lidem vysvětlovat že konají neužitečnou práci tj. "neustále dokola zametat relativně čistý chodník"

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.11.16 11:37

Nejsem nijak škodolibá a přesto by mi chování vaší celé rodiny přišlo k smíchu. Píšete, že tchýni je 78 a MUSÍ stále hrabat listí. NEMUSÍ, je to jen a jen její problém. Nakonec, jestli má tolik elánu, tak ať denně hrabe. Jinak jak radil Ben. Nehrabejte denně, ale třeba jednou za týden. Všichni. Je to práce na hodinku i s odpočinkem. Udělejte si svařák nebo grog a nabídněte i sousedům. Možná zjistíte, že to jsou normální lidé ;). Ach jo, kvůli listí z jednoho jediného stromu si kazit náladu *sok*. Nechtěla bych Vás mít za souseda. Na rozdíl toho s tou třešní. Jestli by jeho jediný prohřešek bylo to listí, tak by mi nijak nevadil.*vtip*


doplněno 05.11.16 11:38:

Jane, pochop. Ony tak dávají celému světu najevo, že mají před svým prahem zameteno ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janm*
Datum: 05.11.16 11:44

Sebod

Mně je jedno že panímáma po sté zametla chodník, jen ji lituji že se zbytečně "dře", rozhodně jí do toho ale nemluvím a dávám pozor abych ji nerozkopal hromádky, jde většinou o celkem "pohodové stařenky" možná to berou jako dobrý způsob jak se "udržet v kondici" což bych pochopil. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.16 11:43

Já jen doplním k těm kamerám.

Pokud budeš nahrávat sousedy, tak jde o zpracování osobních údajů a musíš se řídít zákonem o ochraně osobních údajů.

Ten defakto vylučuje použití kamer s nahráváním pro tento účel. Takže případný "důkaz" bude velice špatně použitelný, protože byl získán v rozporu se zákonem. Bude to ale 100% důkaz pro úřad pro ochranu osobních údajů, který může udělit tučnou pokutu.

Takže případný záznam si můžeš tak pouštět večer před spaním. To je tak všechno, co s ním můžeš udělat.


doplněno 05.11.16 15:33:

Zákon o ochraně osobních údajů...

zpracováním osobních údajů jakákoliv operace nebo soustava operací, které správce nebo zpracovatel systematicky provádějí s osobními údaji, a to automatizovaně nebo jinými prostředky. Zpracováním osobních údajů se rozumí zejména shromažďování, ukládání na nosiče informací, zpřístupňování, úprava nebo pozměňování, vyhledávání, používání, předávání, šíření, zveřejňování, uchovávání, výměna, třídění nebo kombinování, blokování a likvidace,

Takže už pouhé ukládání je zpracování osobních údajů.

Nepředpokládám, že souded přelézá plot. Proč by to také dělal. Pokuď tedy bude natáčet pouze svou zahradu, tak na záznamu bude pouze vidět, že padá listí. A občas trochu více.

Použití záznamu už v pouhém přestukovém řízení je velice problematické. Neexistuje zde 100% ustálená judikatura, ale zjednodušeně platí, že

Veřejný ochránce práv (ombudsman) považuje nahrávky ve správním, resp. přestupkovém, řízení za přípustné, převažuje-li zájem na ochraně zájmů chráněných zákonem nad právem pachatele na soukromí. Autor považuje nahrávky za přípustné zejména za podmínky kladného výsledku "testu proporcionality" a zohlednění konkrétních okolností věci.

Zde je celý článek, který toto rozebírá. http://www.mvcr.cz/soubor/spr…avo-3-10web-potmesil-pdf.aspx

Házení listí přes dost není asi takový zločin, aby mohlo být porušeno jiné právo- na soukromí. Proto pokud se bude nahraný bránit, tak je veliká šance, že správní úřad takový "důkaz" nepřijme.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.16 14:39

Obávám se, že to není tak úplně pravda, to by ty údaje musel dále zpracovávat (což nebude) a nebo je zneužívat (což také nebude). Nebude nahrávat sousedovic pozemek, ale svůj, to že tam sosued nemá co dělat, je další věc. Navíc o nezákoně získaném důkazu se můžeme bavit u trestního řízení v případě, že jej pořídil orgán činný v trestním řízení a to se v tomto případě nestane.

Trošku kvalitnější kamerový systém by se dal pořídit okolo 10.000,-Kč (s dvěma kamerama, někdy i se 4mi). Prozačátek bych souseda natočil telefonem a dal to na přestupkovou komisi. Na druhou stranu jak zde píší ostatní, neznám místní situaci, ale pokud skutečně máte jen zahradu s trávou tak je logické, že tam sem tam nějaké to listí spadne. Případně bych to listí pohrabal a naházel ho sousedovi do popelnice. U nás je svoz zdarma, ale tam kde se platí, tak budou mít sousedé co dělat, aby jim to pak vůbec odvezli. Vím o obcích, kde třeba pokud bude popelnice z poloviny zaplněná BIO odpadem, ačkoliv popelnici na BIO odpad mají (a ta bude prázdná) či plasty, ačkoliv se svoz plastů dělá, tak jim tu popelnici prostě nevyvezou i kdyby měli zaplaceno sebevíc poplatků za svoz odpadu. Stejně tak, pokud bude popelnice plná a pytle s odpadem budou vedle ní... jednou-dvakrát to vyvezou, potřetí ne.


doplněno 05.11.16 18:31:

Souhlasím, dál bychom slovíčkařili.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rryeczaer
Datum: 05.11.16 11:51

No, já bych teda na zahrádce žádné listí nehrabala. Zbytečná práce. A jestli tchýně nechce listí, ať nebydlí v domě se zahrádkou. Dneska lidi chtějí všechno sterilní, nechápu proč. Je to příroda. Obsesivní tchýnino uklízení sousedy provokuje k tomu, aby si z ní utahovali.

Pořiďte si pořádný plot, přes ten se jim to bude hůř házet - jestli pořád trváte na tom, že na zahrádce je potřeba zlikvidovat každý list.

Mimochodem, my zahrádku sterilní nemáme a proto nám tam bydlí armáda ještěrek, rodinka ježků, dokonce nám tam na spadaná jablka chodí srnky, máme žabky, hady, ptáčky, motýli, šneky a vůbec jeto takové pěkné a živé. Žádná mrtvá plocha.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: annaa
Datum: 05.11.16 12:55

Já Vaší tchyni na rozdíl od ostatních úplně chápu. Také se ráda dívám na uklizenou hezkou zahrádku a to i na podzim, proto listí uklízím každý den. K nám zase padá sousedova meruňka a nejvíc právě v noci. Večer uklidím a ráno je znovu listí přesně tam, kde jsem uklízela. Nemyslím si ale, že to dělá sousedka, prostě tak to je. Chce to vydržet ten týden nebo 10 dní, uklízet a mlčet, nač si dělat ze sousedů nepřátele. Listí padá jen jednou za rok.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 05.11.16 13:09
avatar

Chápu tchýni, že chce mít uklizenou zahradu, dělá to denně po troškách. My to tak děláme také, každý den posbíráme popadané listí, protože najednou bychom to nezvládli, bylo by toho najednou moc, je chladno a být na zahradě několik hodin nezvládneme. Jenže sousedy jste neviděli a možná to listí fakt nafouká vítr, my ho máme až na dvorku za rohem, prostě vítr je "prevít". Nekažte si náladu, tchýni řekněte, ať hrabe jen na co stačí, prostě věk je tady a s tím se nic dělat nedá. Asi by bylo horší, kdyby k vám padaly kameny, s těmi by bylo více práce...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viking
Datum: 05.11.16 13:10

"Boze muj, napadalo mne ze sousedove tresne listi na zahradu" Resite pekne pixloviny.

Jo, nafotte to, chodte si stezovat a vite jak budete vypadat pred nejakou komisi? Pripitomele, jak pripitomele vypada tento dotaz. Prominte, musite se NEHORAZNE nudit *frajer*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.16 13:11

Ani jsem nečetla všechny odpovědi a hned píšu. Nedávno jsem měla podobný dotaz, ale z druhé strany - z naší třešně, která je několik metrů od plotu taky létá listí k sousedům, je toho za celý podzim tak 4 kyblíky. Sousedka se léčí s nervama a celá rodina má s námi zákaz se bavit. Loni nám touhle dobou hodili do schránky lístek ať třešeň okamžitě ořežeme, že je listí velmi obtěžuje! Pak ještě cosi zase s !. Byla jsem z toho špatná, opravdu se strom chystáme ořezat, ale až budou třešně, což taky manžel loni sousedovi řekl, když ho náhodně na zahradě odchytl. Ten jen - jo,jo a zděšeně se rozhlížel, aby ho baba neviděla, že s manželem mluví. Jak jsem se informovala, jsou 3 možnosti. Buďto se na listí a sousedy vykašlat a všechno uklidit, až listí spadne a dát si to třeba do kompostu. Další je říct sousedovi, ať to jde uklidit a odnese si to - to já bych i šla, ale baba by mě tam stejně nepustila. A poslední možnost listí shrabat a hodit sousedovi přes plot - to by mě taky nevadilo. Ve vašem případě je to horší, protože sousedé jsou poťouchlí a evidentně se tím baví. Pokud to listí tam padá samo, tak je to příroda a musí se to strpět. Pokud to tam hážou, tak by to možbá chtělo i nějakou fotodokumentaci, ale nedělejte si iluze o spravedlnosti. My máme z druhé strany magora a jeho manželka mě kdysi na ulici fyzicky napadla a když jsem to chtěla někde řešit, tak mě dokonce manželův kamarád, který je vyšetřovatelem , od toho zrazoval, když nemám svědky. Naštěstí baba za pár let umřela, no zase je něco jiného. Taky mě napadlo, že takhle se chovají lidé, kteří druhým závidí, což je vlastně forma pochvaly. Hm.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.11.16 13:16

Můj děda měl podobný problém, modřín a spad jehličí, veřejná cesta a pozemek města asi 20 metrů a zahrada sousedky, stížnost na stížnost, podal žádost na Městský úřad a požádal o možnost skácení modřínu opadavého. Odpověď, spad jehličí jednou za rok, není důvod k povolení a jeho likvidaci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.16 13:53

nojo, no. Tak snad se naši potomci dočkají toho, že z nebe bude padat tak agresivní déšť, že vše listnaté, jehličnaté apod. uhyne a bude klid *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kuky®
Datum: 05.11.16 14:11
Já bych se po zahradě plné listí provokativně přešel a uznale pokýval hlavou směrem k sousedům, zaradoval se a promnul si ruce jak obchodník po dobrým kšeftě a požádal bych sousedy, kdyby jim to nevadilo, že můžou všechno listí naházet přes plot k nám, že ten kompost co z toho vznikne je fakt skvělej.
A že můžou pro rychlejší spadnutí listí stromem párkrat zatřepat, to by Vám taky pomohlo.
S humorem se lépe žije.Zdravím.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 14:23
avatar

no. Myslím že zápolíte především sami se sebou. Vám opravdu tak strašně vadí jeden listnatý strom, který na podzim ztrácí listí? Já bych vám mohl povyprávět o sousedovi, který natahal tři vraky aut na společné parkoviště před vícebytovým domem a z těch tří vraků zrovna dělá čtvrtý. Flexa, vrtačka, kladivo a do toho neustálá hlasitá rachotivá hudba. Prostě paráda.

Buďte rádi za takovou nehoráznost, jako je jedna třešeň.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 15:57
avatar

Být vámi, byla bych vděčná za vzrostlou třešeň v blízkém okolí. Když na jaře rozkvete je to po mnoho dní krásný pohled do koruny plné květů, pak na ní jistě sedávají ptáčci zpěváčci a možná i v zimě máte možnost dívat se na krmítko, kde se o zrníčka legračně hašteří hladoví opeřenci. Tohle všechno by vám mohlo vynahradit těch pár pytlů spadaného listí.

Pro zbytečnou práci staré paní také nemám pochopení, respektive mám, ale v úplně jiné rovině. Ráda vzpomínám na svou babičku, která i po devadesátce chtěla být užitečná. A hledala si nějakou práci, na kterou stačila, která ji bavila. Hrabání listí mezi ty "povinnosti" patřilo. A pak třeba na jaře chodila s motyčkou po ulici a rozkopávala zmrazky, aby rychleji roztály. Pak chodila domů celá rozzářená, že se jí něco povedlo, že je užitečná. Jenže ona byla celý život pozitivně aktivní. Skoro mám pocit, že se na lehkou práci na čerstvém vzduchu při hrabání listí i trochu těšila. A přitom ve svém věku musela moc dobře vědět, že nejméně namáhavé je počkat, až spadne všechno, a hrabat najednou.

Jak se v souvislosti se sousedy zamotáte do zákonů a sledovacích kamer, budou vztahy jen horší a horší.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.11.16 07:13

Nedá mi to, abych se nevyjárřila k té krásné rozkvetlé třešni. Jak jsem tuhle psala nahoře, tak naší bláznivé sousedce vadí i to, když jim na jaře začnou padat okvětní lístky z naší třešně do jezírka. Jednou dokonce stromu hrozila a nadávala. Fakt nekecám, kdybych to neviděla na vlastní oči, tak tomu nevěřím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 08:59
avatar

Jak výše napsáno, opadané květy nevadí, spadlé třešně, pecky také ne, stín nevadí, přesahující větve a ten kořenový systém také ne? Trochu nevěrohodné.

Vy si neutrhnete ani jednu třešničku, když jsou zralé?

Nechala bych to napadat a pak požádala sousedy, aby si listí odhrabali a odnesli, protože je to vlastně jejich majetek.

Nebo lze požádat souseda, aby v době vegetačního klidu ořezal přesahujíví větve na Váš pozemek, pokud tak neučiní do určitého data /zjistíte u odborníka, do kdy se řeže peckovina/ jste oprávněn větve odstanit sám. To vše písemně, doporučeně, s dodejkou.

Pokud bude strom ořezán, tak to bude příšerné na pohled. Velká koruna a půlka pryč. Ale na podzim budete mít určitě o hodně méně listí na hrabání.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.16 12:04

Moja odpoveď je jasná.Zamyslite sa nad sebou.Všetko je vo vašej hlave a schpnosťou riešiť banálne veci.V jeseni zhrabete raz lístie a v lete si odtrhnete ovocie.Oháňať sa tu kvôli banálnosti paragrafom je len zbytočný stres.Listie lieta odvšade a ak niejako donútite suseda to lístie porabať,tak ako mu dokážete,že nepohrabal aj cudzie lístie?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 06.11.16 13:25

Koho jen mi to připomínáte. Aha, už vím:

Jednoho dne se Bůh zeptal sv. Františka...

Bůh: Franto, ty víš všechno o zahradách a přírodě, co se to děje tam dole na zemi? Co se to stalo pampeliškám, fialkám, sedmikráskám a těm dalším věcem, které jsem před věky vysázel? Měl jsem perfektní bezúdržbovej zahradní plán. Ty rostliny rostly v jakékoliv půdě, vydržely sucho a hojně se samy množily. Nektar z dlouhotrvajících květů přitahoval motýly, včely a hejna zpěvných ptáků. Očekával jsem tedy, že už uvidím krásné zahrady plné barev a květů. Ale všechno, co vidím, jsou zelené fleky...

Sv. František: To všechno ten kmen, který se tam usadil, Pane. Říkají si Příměšťáci. Začali říkat tvým květinám "plevel", ze všech sil je hubí a nahrazují trávou.

Bůh: Trávou? Ale to je tak nudné! Není to barevné. Nepřitahuje to včely, motýly, ani ptáky, jenom ponravy a žížaly. Je to citlivé na teplotní změny. Chtějí tihle Příměšťáci opravdu, aby tam rostla tráva?

Sv. František: Očividně, Pane. Podstupují při jejím pěstování velké utrpení. Začnou každé jaro hnojit a hubí všechny ostatní rostliny, které se v trávníku objeví.

Bůh: Jarní deště a teplé počasí pravděpodobně způsobuje, že tráva roste opravdu rychle. To musí být Příměšťáci velice štastní.

Sv. František: Vypadá to, že ne, Pane. Jakmile trochu povyroste, sekají jí někdy i dvakrát do týdne.

Bůh: Oni jí sekají? Suší jí jako seno?

Sv. František: Nikoliv, Pane. Většina z nich jí hrabe a dává do pytlů.

Bůh: Do pytlů? Proč? Je to cenné? Prodávají to?

Sv. František: Ne, Pane, právě naopak. Platí za odvoz.

Bůh: Tak počkej chvilku: Oni to hnojí, aby to rostlo, a když to roste, tak to sekají a platí za to, aby se toho zbavili?

Sv. František: Ano, Pane.

Bůh: Tihle Příměšťáci musí cítit velkou úlevu v létě, když vypínáme déšť a zapínáme horko. To dozajista zpomalí růst trávy a ušetří jim to hodně práce.

Sv. František: Tomu nebudete věřit, Pane! Když tráva přestane růst tak rychle, vytáhnou hadice a platí ještě více peněz za zalévání, aby mohli pokračovat v sekání a odvážení.

Bůh: Děsnej nesmysl! Alespoň že si nechali nějaké stromy. To bylo ode mne geniální, musím se pochválit. Stromům narostou na jaře listy pro krásu a letní stín. Na podzim opadají a vytvoří přirozenou pokrývku, aby zadržely vláhu v půdě a chránily tak stromy a keře. Navíc se rozloží na kompost, aby obohatily půdu. Je to přirozený cyklus života.

Sv. František: Raději si sedněte, Pane. Místo toho je Příměšťáci hrabou na velké hromady a platí za jejich odvoz.

Bůh: To není možné! A co dělají aby chránili kořeny stromů a keřů před mrazem, a aby udrželi půdu vlhkou a nespečenou?

Sv. František: Po tom, co vyhodí listy, kupují něco v igelitových pytlích., Nazývá se to mulč. Přivážejí to domů a rozsypávají to na místo listů.

Bůh: A odkud tento mulč berou?

Sv. František: Oni kácí stromy a rozemelou je, aby tento mulč vyrobili.

Bůh: Dóóóst! Už na to raději nechci myslet. Svatá Kateřino, ty máš na starosti kulturu. Jaký film je na programu dnes večer?

Sv. Kateřina: Blbý a blbější, Pane. Je to opravdu hloupý film o ...

Bůh: To je OK, klidně to pusť. Myslím že jsem o tom už slyšel od Františka.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: novisls
Datum: 06.11.16 16:37

Haha, naprosto přesné!

Hlavně to taky dobře vystihuje nesmyslné jednání tazatelčiny tchýně. Lidi na vesnici bývají bohužel v poslední době strašní magoři - chtějí mít všechno sterilní, umělé. Za mládí (= už po revoluci) na vesnici pamatuji, že všechny zahrady vypadali jako zahrady. A teď? Všichni pokáceli většinu stromů, začli minimálně týdně sekat, aby tam měli tu hladkou zelenou hrůzu. Člověk, který na zahradě hrabe listí denně by se měl léčit s hlavou. Podobně jako lidi, co sekají trávau víc jak měsíčně.

Sousedé tazatelky jsou krapet drsnější, ale na druhou stranu je tchýně praštěná a nepatří na vesnici, ale do "čisťoučkého paneláčku".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: liky
Datum: 07.11.16 10:12

Zdravím, já tazatelku velmi chápu také máme takové sousedy že se nedokážou ani omluvit za spadané listí které k nám také na zahradu na podzim i na jaře věčně lítá přímo do nového jezírka který už máme pátý rok. Sousedi mají velikánský strom ořešák listí máme napadané jak po celé zahradě tak do jezírka. Jezírko jsem přikryl silnou plachtou ze zahradnictví od známeho abych ho nemusel neustále uklízet . Jinak listí hrabu tak jednou týdně ale jedno vím, že kdyby ten strom ořešák měli bychom na zahradě mi blízko u plotu a padalo by to k našim sosedum, tak okamžitě by byl soused schopen si na nás stěžovat že mu od nás padá na zahradu listí. Jelikož je to opačně, tak sousedum je to úplně jedno zda nás to obtěžuje či ne. Nelíbí se mi když se tady někteří podotykám někteří, na něco stěžují např. na padání listí apod. tak někteří už s tazelky nebo s tazatele dělají přímo blázna. Místo abyste jste se do toho člověka vžili a vcítili, tak hned následuje od některých studena sprcha a člověka považujete hned za blázna. Jak vidim, tak člověk si nemůže na nic a na nikoho postěžovat protože stejně je na tom nejhůř ten stěžovatel/ka Dnešní doba je bohužel chladná nemilosrdná a hlavně nelítostná. Já jsem také už v důchodu je mi 69 let ale to neznamená, že už jsem praštěný nebo blázen jak zde někteří píšete o tchýni tazatelky. Nikdo není génius a nikdo není bez chybi. Tak snad nedostanu od některých také studenou sprchu. liky

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bim
Datum: 07.11.16 10:36

Liky, píšete o velikánském ořešáku a o pět let starém jezírku. Ať si to představuji jak chci, pořád mi z toho vychází, že nejprve vyrostl strom. A když si někdo udělá jezírko blízko stromu...

Prostě listí padá a vítr fouká. Za to, že ještě trochu funguje příroda, buďme vděční.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.16 11:38
avatar

To je právě ten průšvih, že ta mrcha příroda pořád ještě tak nějak funguje. A poroučet větru a dešti se taky furt nějak nedaří. Ještě že máme ty sousedy, na které se to dá svádět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 22:30

liky jasně napsala,že jezírko přikrývá tak asi neumíte číst..nepíše,že ho má blízko stromu,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 10:56

No, když si přečtu titulek NEHORÁZNÉ chování souseda tak jsem připravena na to, že se dočtu, jak soused v noci propíchává pneumatiky na autě (moje ;)), otráví psa (mého), krade mi věci ze zahrady atd...No a pak si přečtu, že jeho nehoráznost spočívá ve spadaném listí z jednoho jediného stromu *sok*. Víte, mě nikdy nenapadlo, se chodit k sousedovi omlouvat za spadané listí. A na druhou stranu ani já jeho nebuzerovala, když dělal na zahradě něco, co nějakým způsobem rušilo můj klid :-D. Vše to je jen a jen o toleranci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.11.16 15:19

liky ..já s vámi plně souhlasím..člověk se snaží mít zadrádku pěknou udržovanou a ten druhý bordelář mu ji zasviviní..Vím co je hrabání listů...Žádná sranda a bohužel se tady najde hned pár jedinců,,vlastně dost ,aby oponovali.

Dle mého,by ten "bordelář" měl jít to své listí pohrabat,,, jak píšete jednou za rok.

Nechápu vás -jak můžete se do někoho takhle pouštět. ,,vy všichni co tady ještě hloupými řečmi píšete ať paní jde do paneláku ..je mi z vás smutno!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 18:55

Zavináč. A mně je zase smutno z lidí, co otravují život jiným kvůli troše listí ze stromu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.16 11:57
avatar

Opravdu řešíte hlouposti,asi nevíte co jsou to sousedské neschody Tak se toho nevšímejte a až to opadá, tak to shrabejte najednou a máte pokoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.16 14:16

Z toho stroumu zas tolik listí neni.

PS: Podobný dotaz tu už nedávno byl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 15:08
avatar

Nějak nechápu kecy zdejších (některých) mudrců o tom, že bordel prostě na zahradu patří. Každý není bordelář a chce mít na zahradě čisto a nezapleveleno. I já mám zahradu čistou, krásně rostlou a byl bych nerad, aby se mi tam kupil bordel. Listí bych shrabal, dal do kompostu. Ty kamery jsou investice, pokud chcete zjistit, že Vám tam sousedi škodí, tak si jednoduše dejte práci s tím, že si prostě večer dáte hlídku někde venku. Nebo kupte fotopast a někde šikovně ji nainstalujte. Pak můžete souseda přetáhnout klackem.

Lidi obvykle nepotřebují mít vše sterilní, jak už tu bylo někde řečeno, ale chtějí mít uklizeno. V tom je trochu rozdíl. Samozřejmě platí pravidlo, že pokud se nastěhuju k sousedů, kteří na pozemku již stromy apod. mají, tak musím počítat, že to bude dělat bordel, většinou i na mém pozemku. S tím rizikem se na ono místo stěhovali a v takovém případě bych držel hubu a krok.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fik
Datum: 07.11.16 15:34

Strom za to nemůže. I když mě od souseda taky spadne trocha listí na zahradu,jsem rád že je tam něco zelenýho. Normálně je se mnou domluvenej že až to spadá všechno,tak si to prostě přijde uklidit a nikdy s tím není problém. To samý na hřbitově,taky lidi kvičí jak jim padá listí z lip na hroby,přitom i když to musíme občas uklidit,jsme rádi že tam takový krásný velký stromy rostou. Pro tebe mám radu jednoduchou,pokud nepomůže domluva,a to asi opravdu ne na takový lidi co popisuješ. Normálně si koupit tu kameru,dneska už je to otázka pár korun. Nebo fotopast. S důkazním materiálem jít na policii a prostě je udat. Jestli můžeš požadovat pokácení stromu to netuším. Podle mě maximálně ořezání větví co zasahují přes plot. Určitě můžeš požadovat vzniklou škodu,odklizení listí na jejich náklady a určitě z toho nevyjdou bez pokuty. Pokud by nepomohlo ani tohle a manžel není párátko,tak to vyřešit po staru-rozbitím ciferníku-další rada asi není

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 15:57
avatar

"Normálně si koupit tu kameru..."

Tak jednoduché to není. Přečtěte si "Provozování kamerových systémů - Metodika pro splnění základních povinností ukládaných zákonem o ochraně osobních údajů". (Mimochodem za porušení techhle pravidel hrozí až stotisícové pokuty).

"S důkazním materiálem jít na policii a prostě je udat".

Takto získaný "důkazní materiál" je nepoužitelný, protože se nedá legálně získat. Policie se s tím zabývat nebude.

"Jestli můžeš požadovat pokácení stromu to netuším"

*sok* To si děláte srandu, že jo. Pokácet strom proto, že z něj na podzim padá listí?*bzum*

"...určitě z toho nevyjdou bez pokuty".

Bez pokuty za co? Za to, že nezabránili stromu, aby shazoval listí? *haha*

"...tak to vyřešit po staru-rozbitím ciferníku"

To jo, to bude účiné. V kriminále Vám nějaké listí na zahradě určitě vadit nebude *smich* .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.16 00:40
avatar

Jasně! Seřvěte člověka, který je obtěžován sousedovic listím, místo souseda, který by si to měl uklidit. Nechápu. Proč by to měla uklízet stará paní? Zazimovat zahradu dá i bez listí dost práce a ne každému trávníku neshrabané listí prospívá, záleží na podloží. Já kdybych neshrabala, tak mám v trávníku lysiny až na hlínu několik let. A z velké třešně bude hodně listí, možná aby to paní vůbec zvládla, tak hrabe denně a ještě jí musí rodina pomáhat. Někdy jsou tu reakce opravdu dočista vzhůru nohama.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jofa®
Datum: 08.11.16 11:07

besík *palec* Už jsem měl taky chuť během debaty reagovat. Někteří mi připadají, že koukají z okna v paneláku a nemají ani tušení co je to za práci pro staršího člověka a uklidit listí z ohromné třešně. Někteří líní uklidit si zahradu a vedou chytré řeči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 14:01

Blešík. Ale vždyť to přeci nemusí uklízet ta stará paní. Kolik že jí je? Přes 70 let. To znamená, že tazateli a jeho manželce je tak kolem 50ti let. I pro ně je to problém jednou za týden shrábnout? To fakt má soused tu třešeň pokácet jenom kvůli tomu, že na podzim shazuje listí: Lidi, lidi, zamyslete se nad sebou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 08.11.16 14:40

Nehorázné je, že jim tam sousedi to listí hází schválně, to je vážně na přesdržku. Ovšem nehorázné i je, že si někdo stěžuje, že ó bóže listnatému stromu na podzim padají listy. Nejrozumnější by bylo radovat se ze stromu a hrabat si každý listí na své straně. A že chudák babka skoro v 80ti hrabe listí? Jen ať hrabe dokud může, horší kdyby nemohla a byla doma jako ležák. Ne nadarmo jsou lidé, kteří celý život byli zvyklí pracovat kolem hospodářství, ve stáří nejvíce zdraví. Pomalý každodenní pohyb na vzduchu je pro tělo to nejlepší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.11.16 02:22
avatar

Mně přijde nehorázné tvrdit, že jim sousedi listí házejí na zahradu schválně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lemar05303000
Datum: 08.11.16 09:34

Jak Vám závidím, že máte listi hned doma. Já mám zahrádku v kolonii a listí si vozím na zahrádku na kole v tašce od paneláku, kde bydlím - 6 km. Stromy nemáme, ale listovka je úžasná.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milka*
Datum: 08.11.16 10:48

Kladné odpovedi jste se asi nedočkala. Jsem architekta zahrad a když mi klient oznámí, že nechce mít na zahradě padající listí a chce zahradu jen z jehličnanů, tak věřte, že takovým lidem, kterým vadí padající listí se ani pěkná zahrada udělat nedá a ještě se mi něco otevírá v kapse. Na druhou stranu, když bych viděla, že mi někdo schválně háže listí přes plot, tak by mi to také milé nebylo. Větší problém než sousedi bude asi vaše tchyně, má tchyně je totiž stejná, když k nám přijede na návštěvu v tento čas tak bere do ruky hrábě a hrabe a hrabe. A to teda se doma nebrodíme listím a jednou za týden vše uklidíme. Ona by to údajně dělala také každé ráno, doma letí za každým padajícím lístkem a v létě jakmile tráva poroste o jeden centimetr, tak ji kosí. Podle mě dnešní důchodci, kteří šli v 56 letech do důchodu a jsou zdraví, mají tolik energie a otravují kde koho,ještě ti co mají čas totiž chcou být důležití, berou to pro sebe jako rozcvičku, udržují se tím v kondici ,protože jít do fitka jim přijde hloupé. ˇVždycky jsem obdivovala někoho, kdo žije s tchýni a ještě k tomu s obsedantní tchýní, stačí mi fakt návštěva a máme všichni po náladě, děcka se těší na babičku a ona hrabe, kroutí hlavou a jsme pro ni největší bordeláři. Poslouchat toto každý den jako vy, tak si hodím mašli.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vilik
Datum: 08.11.16 20:44
Bych jim tam navrhl samé modříny...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 14:46
avatar

Dobrý den. Pohyb na čerstvém vzduchu je i pro vaši tchyní zdravý a jen jí to prospěje. Nechápu, co je na hrabání listí těžkého? Pokud bude vaše tchýně jenom sedět, její organismus bude chátrat. Buďte rádi, že se čiperka snaží. Mně na zahradu taky padá listí od sousedů. Dokonce mi toho spadne více než k nim. A dělám kvůli tomu poplach? Nikoliv. V létě mi totiž na zahradu spadnou od nich mirabelky a víte, jaký je z nich výborný koláč?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.16 15:18

Nejde tu o to listí ale o to jak si má člověk poradit když se k němu někdo chová drze, nehorázně, dělá naschváli... Každý nemůže / neumí přijít a rozbít druhému hubu, dále třeba zákony se zde uplatnit moc nedají... tak co má člověk říci tomu druhému (aby alespoň nevypadal směšně)? Jde tu o vztahy a tam jsou rady těžké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 14:56

Matouši. Proč byste chtěl v tomto případě někomu rozbíjet hubu? Že se soused směje tomu, jak tazatelova rodina je hysterická z trocha spadaného listí? Já se přiznám, že bych se tomu asi také smála. Co jiného nakonec majiteli třešně zbývá, než se tomu chechtat :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 18:00

To je jedna z možností (nebyl to můj nápad) - ale právě jaké jsou další možnosti aby jsme se tomu vyhli?

O listí jsem psal o několik příspěvků víše - s tím souhlasim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 15:22
avatar

Zákon je na straně souseda. Opadané listí máte na starost vy. Kamera by pomohla v tom, že bych si vzal ten záznam, a sousedovy dal výchovnou lekci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 15:43
avatar

Vzápětí by soused podal trestní oznámení nejen za ublížení na zdraví, ale taky na porušení zákona o ochraně osobních údajů (záznam jeho osoby bez jeho souhlasu), čímž by Vám způsobil problémy daleko větší, než je trocha listí na zahradě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 16:58
avatar

Odpovím českým příslovím. Čím víc h...o mažeš tím více smrdí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 13.11.16 08:44

A čím více idiotům ustupuješ, pak nakonec už nemáš kam...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: laso69
Datum: 13.11.16 14:29

*bzum* Řešíte absolutní prkotinu. JEDEN stromek*zed*. My máme před domem jen přes ulici sedm starých kaštanů a dvě obrovské lípy. A zvlášt z těch kaštanů je ,,binec skoro po celý rok. Napřed květy, pak plody a zvlásť ty slupky z kaštanů, to je síla. No a pak listí. Hrabu a vyvážím spoustu koleček. On ten prevít vítr mě toho nahází přes hradbu spoustu...*haha*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.11.16 22:01
avatar

Neříkám že se má idiotum ustupovat ale přijít za mnou soused že vítr fouká odemne listí ze stromu na jeho zahradu tak ho budu asi taky provokovat.A ještě bych chtěl vidět jak se háže listí přes plot. Skoušel jste to někdo? Rukama,vidlema? Kolik ho asi hodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hejduk
Datum: 16.11.16 13:40

Místo plakání nad chováním sousedů raději tchyni s hrabáním pomozte.

Stačí 2x týdně a listí si dejte do kompostu.

Ještě sousedům můžete za ten kvalitní materiál příští rok poděkovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lotr
Datum: 24.11.16 21:17

stari lidi se chteji zabavit i delanim zbytecnosti. jak uz tu nekdo psal... hrabat porad kazdy den listi je blbost. zahradu mame taky... a schrabeme to 2x do zimi a je cisto.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.