Jak na cestující prkénko po WC míse?

Od: Datum: 04.11.16 17:40 odpovědí: 8 změna: 04.11.16 20:20

Vážení přátelé, jak jste vyřešili "cestující" prkénko po WC míse? Průměr díry na přidělání prkénka je cca trojnásobný než průměr šroubu k jeho přidělání. Po prvním přidělání napevno to sice chvíli vydrželo, po čase se však šrouby uvolní a prkénko cestuje po míse. Zkusil jsem dát jiné šrouby, nepomohlo, zkusil jsem dát šrouby stahující při utahování gumovou bublinu, ale bohužel je to malá velikost. Napadlo mě udělat dřevěná nebo gumová kolečka o stejném průměru, jako je díra a do nich doprostřed vyvrtat díru na šroub, potom by to nemělo kam cestovat.

Černou barvou - průměr díry WC

Červenou barvou - průměr šroubu

Modrou barvou - vrchní příchytka na přidělání WC s drážkou pro šroub (červený - viz. průměr šroubu), plný modrý je čep pro nasazení prkénkénka

snad je to srozumitelné

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jezevec
Datum: 04.11.16 17:42

Nedokážu ti zaručit, že to pomůže, ale my máme přesně takový uchycení a zespodu jsou gumový podložky. Samozřejmě, když za prkýnko hodně vezmeš, tak s ním pohneš, ale necestuje... Zkus tu gumu!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.11.16 17:44

Já měl jak gumové, tak plastové, mám 100kg, takže by to vydrželo tak týden. Právě jsem myslel udělat gumové nebo dřevěné kolečko o průměru díry, doprostřed udělat díru na šroub a nemělo by to kam cestovat i kdyby se to povolilo.

Datum: 04.11.16 17:53

Koukám, že máme podobný problém, taky jsem ho ještě nevyřešil. Možná by pomohlo koupit kousek hadičky s vnitřním průměrem co má ten šroub a vnějším průměrem co má ta díra v míse, v Praze je v Ječné ulici prodejna "Guma", kde se dají koupit různé hadičky a podložky z gumy, budu tam muset zajít a zkusit něco vhodného sehnat...

Datum: 04.11.16 18:04

To ani nemluvím o tom, že nechápu, jak jsem mohl celý život žít bez samosklápěcího prkénka na WC a výhřevu sedadel v autě *smich*

Datum: 04.11.16 18:51

já to vyřešil tak že jsem na šroub navlík kousek hadičky a prostor v keramice vyplnil betaselem nasadil šrouby s prkénkem na mísu a přitáhl drží jak přibité

Datum: 04.11.16 18:47

K otázce otázka: Jaký materiál je použit u šroubů? My máme v práci i doma to nejlevnější prkýnko, šrouby i matice jsou silonové a tenhle problém neznám. Je pravdou, že rozdíl průměrů není tak velký. Matice utahuju rukou (jsou na to dělané) a prkýnko necestuje. Předepjatý šroub vydrží v práci tak dva roky, pak ho některý ze statnějších kolegů "usedne".

Datum: 04.11.16 20:16

u levnějších prkýnek není problém,nejhorší jsou antibakteriální,ty buď cestují nebo praskne šroub...

Datum: 04.11.16 20:20

Normálně to ustav do požadované polohy a díry mezi šroubem vyplň silikonovým tmelem (s příslušnými opatřeními, abys to neměl zesrané po celým hajzlu). Než to zaschne, tak nepoužívej prkno, mísa sice studí, ale co...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.