Odborník na vlhkost v domě

Od: Datum: 04.11.16 13:49 odpovědí: 1 změna: 04.11.16 14:44

Dobrý den, hledám odborníka, který mně prohlídne barák a řekne, kde je zakopán pes, co se týče vysoké vlhkosti v domě. Existuje sice strejda google ale když nevíte koho hledáte, tím myslím, jakou přesně profesi, tak je to nesnadné. Ten člověk by měl být schopen zhodnotit stavbu jako celek. Rozumět oknum, stěnám, základům, okapům, střeše, vodu-topu...Koho vlastně hledám? Koho mám oslovit poptávkou? Stavební inženýr? To mně ale připadá příliš obecné..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.16 14:44
avatar

Jsi na správné stránce.Protože vlhkost v domě má tisíce příčin,jen zde ti na mnoho z ních někdo odpoví.Musíš ale dát k dispozici více údajů.Vlhkost v domě,dokonce starém,vzniká především.

U domu,který není dlouho užívaný,vzniká vystydnutím zdí a pak kondenzací vlhkosti na nich.Trvá dlouho,než zdi vyschnou.Je nutné zpočátku hodně topit a pak větrat.A to v době,kdy má venkovní vzduch malou relativí vlhkost.Nezateplené domy mívají stálé problémy s vlhkostí,(Hlavně v zimě)

Další důvod je zemní vlhkost,která dodává zdem neustále pomocí vzlínání vody mikroporézí zdiva.

Odstranění hledáme v odizolování podlahy,prořezání stěn a jejich hydroizolaci,provětrávané podlahy i stěny tam je problém,.

Také u starých domů hledáme vlhkost ,která pochází z netěsnosti střešního krytu.

Neposlední problém bývá i v nevhodném užívání budovy,tedy větrání a topení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.