Daň z nabytí nemovitosti

Od: Datum: 03.11.16 22:24 odpovědí: 4 změna: 04.11.16 22:03

Dobrý den, mám práva k užívání bytu v družstevním vlastnictví a příští rok bude družstvo převádět byt do mého osobního vlastnictví. Budu muset platit nějakou daň podobnou jako když kupující kupuje od prodávajícího byt, který v tu chvíli prodeje již je v osobním vlastnictví?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.16 06:53
avatar

Tuto otázku řeší Zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí č. 340/213 Sb, kde se v § 8 praví:

(1) Od daně z nabytí nemovitých věcí je osvobozeno nabytí vlastnického práva k jednotce, která zahrnuje družstevní byt nebo družstevní nebytový prostor, který je garáží, sklepem nebo komorou, a nezahrnuje jiný nebytový prostor, je-li nabyvatelem fyzická osoba, která je nájemcem tohoto družstevního bytu nebo družstevního nebytového prostoru.

Z uvedeného vyplývá, že daň z nabytí nemovitosti platit nebudete. Vaší povinností bude pouze každoročně zaplatit daň z nemovitosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.11.16 06:57

Daň z nabytí nemovitosti se při převodu bytu do vlastnictví na Vás nevztahuje- viz odkaz http://www.penize.cz/80289-vs…dani-z-nabyti-nemovitych-veci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 14:47
avatar

Nezapomeňte

!Bývalou daň z převodu budou nově platit už jen kupující. Změny, které schválili poslanci a senátoři, dnes podepsal i prezident. Novela ruší i dosavadní institut ručitele

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vh
Datum: 04.11.16 22:03

Jde o převod družstevního bytu do osobního vlastnictví!

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.